• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Bursa’nın Güzeli Mudanya

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

mudanya

Şehrin kalabalığından sıkılıp biraz kafa dinlemek için çok da uzaklaşmaya gerek olmadığını bir kez daha özellikle hatırlatmak isteriz. Hem şehrin avantajlarından yararlanıp hem de kafanızı dinlemek ve keyifli bir tatil geçirmek isterseniz Mudanya’yı tercih edebilirsiniz.

Bayram tatilinde Güney’in kalabalığında boğulmak istemiyorsanız da Bursa’nın en güzel ilçelerinden biri olan Mudanya, en ideal noktalardan birisidir.

Mudanya’da Yıldı Tepe’de gün batımını izleyebilir, Kordonboyu’n da yürüyebilir ve yol sonunda yer alan Mudanya Mütareke Evi, Mudanya Evleri, Kumyaka Kilisesi, Giritli Mahallesi ve Tahir Paşa Konağı’nı gezebilirsiniz. Rum ve Türk konaklarını görebileceğiniz ve kafa dinleyebileceğiniz Mudanya’nın güzellikleri bunlarla da sınırlı değil. Denizin de keyfini çıkarabileceğiniz Mudanya’da huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

mudanya seyahati

Mudanya’ya Nasıl Gidilir?

Mudanya, Bursa’dan kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir. Şehir terminalinden F-1 numaralı otobüse binerek veya Uludağ Üniversitesinden 2-U numaralı otobüslerle direk olarak Mudanya’ya gidebilirsiniz.

İstanbul’dan ise özel aracınızla gidecekseniz Eskihisar arabalı vapurla Topçular İskelesinden veya Yenikapı üzerinden feribotla Yalova üzerinden Bursa yoluna ordan da Gemlik geçip, Kurşunlu yoluna saparak Mudanya2ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul’dan hareket eden Bursa feribotuyla direk olarak Mudanya’ya da ulaşım sağlanabilmektedir.

Mudanya seyahatinizi planlamak ve size en uygun yolla yolculuğunuzu gerçekleştirmek için tur hizmetleri operatörümüzle iletişime geçebilirsiniz.

mudanya evleri

Mudanya’da Konaklama

Mudanya’da konaklama açısından hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızı özellikle belirtmek gerekir. Dilerseniz lüks otellerde veya butik otellerde de konaklayarak keyifli, huzurlu ve rahat bir tatil geçirebilirsiniz.  150 yıl öncesinde tren istasyonu olarak hizmet veren günümüzde 4 dubleks çatı süiti ve 6 adet Premium odasıyla toplamda 33 odalı Montaina Hotel tercih edebilirsiniz.

1961 yılında İngiltere- İstanbul Şehir hatlarında kullanılmak üzere alınan Kadıköy-Eminönü- Sirkeci hattında 45 yıl hizmet verdikten sonra otel olarak Mudanya’da hizmet veren Otantik Gemi Otel ise farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere ev sahipliği yapıyor. Güzelyalı Yal Limanı içinde yer alan bu otelde hayatınızın en ilginç deneyimini de yaşayabilirsiniz.

La Fontaine Butİk Otel ise eski bir konak olarak yeniden restore edilerek kullanılama açılan bir butik otel. 8 odasıyla hizmet veren bu otelde denize 50 metre uzaklıkta yer almaktadır.

1854 yılında inşa edilen Yahşi Bey Konağı’nda yine Mudanya’da otel konseptinde hizmet veren 19 yüzyılın ikinci yarısından günümüze ulaşan eski bir Fransız mimari özelliklerini taşıyan binadır. Deniz ve bahçe manzaralı 9 odasıyla hizmet veren Hotel Gold Konak’ta tercihleriniz arasında olabilir.

Bütçenize en uygun konaklama seçenekleri için müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

mudanya da yemek

Mudanya’da Ne Yenir

Mudanya’da Bursa’nın yerel lezzetlerini tadabileceğiniz gibi deniz ürünleri için Koç Restoranı da tercih edebilirsiniz. Kestane şekeri, Bursa İskender’ini ve bu bölgeye özgü olan farklı tatlılar içinde Mudanya içinde yer alan şirin kafeleri ve restoranları da tercih edebilirisiniz.