• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Çin 'in Porselen Yüzü

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

china

Çin, nüfusu ile dikkat çeken bir ülke olmasının yanında sektörlerinin gelişmesi, halkın eğitim oranı ve gelir seviyesindeki artışlarla dünya kapılarını zorla da olsa açan bir ülkedir. Çalışkanlıkları ve disiplinleriyle ayrıca farklı kültürleriyle de dikkat çeken bu ülke her türlü sektörde ürettiği daha ucuz ürünler nedeniyle de dünya pazarında en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Çin politikaları gereği de tüketim sektörünün de öncülerinden sayılabilir. Nüfus yoğunluğuna göre ülke içinde de hem üretimin hem de tüketimin en yoğun olduğu göz önüne alınırsa halkın memnuniyetini arttırarak da refahı ve aynı zamanda da tüketimi arttırma yönünde çalışmalarına devam ediyor. Uluslararası markalar arasında da önemli bir Pazar yaratan Çin, ürünleri kadar insanları özellikle de kadınları da dikkat çekici güzelliktedir. Çin’in porselen yüzü olarak Çin’deki kadınlarda hayatın üçlü döngüsü içindedir. İş, ev ve çocuk üçlüsünü bir arada götüren bu kadınlar arasında da iş hayatında ciddi bir rekabet söz konusudur.

653 milyon kadın nüfusu bulunan ve bu sayının her geçen gün arttığı Çin’de rekabet ortamı da oldukça fazladır. İş ve eğitim hayatının yanı sıra eş ararken dahi rekabet ortamında Çin kadınlarının güzel gözükmesi son derece önemli. bu nedenle de her evde ekonomik durumu çok iyi olmasa da kozmetik ürünleri en çok giderin nedeni. Tüplerce krem, şişelerce bakım ürünleri bulunan Çinli kadınlar gelirlerinin de büyük bir kısmını kişisel bakımları için harcamak zorunda bırakılıyor. Porselen gibi yüzleriyle de Çin’in porselen yüzlü kadınları olarak da çok ciddi bir rağbet görmeleri de kişisel bakımlarına özel göstermelerinin karşılığını alıyor. Sadece kozmetik ürünler değil aynı zamanda farklı tarzlarıyla da kendilerini ortaya koyan Çinli Kadınlar her koşulda ve her zaman güzel görünmeyi umursadıkları bir gerçek. Güzellik anlayışları ise pembeye çalan beyaz bir ten, iri memeler ve büyük gözler ise en favori görünüşleri.

Karşılaştırmak çok da doğru olmasa da Türk kadınları Çin’İn porselen yüzleri karşısında yeterli özeni göstermeyip gereni yapmadıkları durumların da fazla oldu ortaya çıkıyor. Hem yaşayış hem de kültür olarak farklı olunsa da aslında hayata karşı duruşta kişisel bakımın iş hayatında olduğu kadar ev hayatında da önemli.

Kişisel bakım yönünden yapılan araştırmalarda aslında maddi gelirin kişisel bakıma gösterilen özenle bir ilgisi olmadığı da ortaya konulmuş. Sadece kadınlar değil erkekler olarak da Türkiye maddi geliri düşük olan Arjantin 'den 8 kat daha az deodorant kullandığı ortaya çıkmış.  Hem de Arjantin'in fakirlikten ayaklandığı bir dönemde ki bu rakamlarda oldukça çarpıcı bir gerçeği de yüzümüze vuruyor.

Yapılan istatistiğe göre her 100 kişiden sadece 36’sının deodorant kullanıldığı ve çoğunun da yılda bir kez deodorant aldığı ortaya çıkıyor.

Cilt temizliği, saç bakımı, deodorant gibi temel bakım malzemelerine çok fazla para harcamadan da elde edebileceğiniz gibi dış görüşünüze yönelik değişikliklerde son derece uygun fiyatlarla estetik operasyonlarla da gerçekleştirilebilmekte.

Estetik operasyonlar konusunda estetik merkezi İstanbul’da en iyi şekilde en uygun fiyata hizmet almak isterseniz tek yapmanız gerekense seyahatinizden konaklamanıza kadar sizler için bütün her şeyi ayarlayan tur hizmetleri kapsamında da sağlık turizmi hizmeti veren firmamız müşteri hizmetleriyle de görüşebilirsiniz.  Çin’in porselen yüzlü kadınlarından ve bakımlı erkeklerinden hiçte bir eksiğiniz olmadığı gerçeğini unutmadan sadece isteyerek ve biraz özenle istediğiniz görünüme ulaşmak için hiçte geç değil.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.