• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Doğanın Cömertlik Harikası Fiji Adaları

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

fiji adaları

Fiji Adaları Doğanın En Cömert Olduğu Yer

Fiji Adası, Pasifik Okyanusu’nun güney kesiminde bulunan Fiji Adaları Cumhuriyeti olarak 255 ıssız toplamda 322 ve 522 adacıktan oluşmaktadır. Yönetim açısından 9 adaya ayrılan Fiji adaları her bir bölgesi kendine özgü güzelliğiyle dikkat çekmektedir. Ünlü isimlerinde balayında tercih ettiği Fiji Adaları her mevsim ziyaret edebileceğiniz gibi kasırgalar ciddi tehlike oluşturduğundan ziyaretleriniz için en uygun zaman Mayıs ve Ekim aylarıdır.

Fiji Festivallerinin olduğu Mayıs, Haziran ve Ekim ayları en çok ziyaret edilen dönelerdir. Birbirlerine ve turistlere de saygılı olan Fiji Halkı, gösterişsiz hayatlarıyla da görenleri hayrete düşüren bir kültüre sahiptir.

Fiji’nin resmi dilleri, Fiji ve Hindi dillerinin yanı sıra İngilizce ’de resmi dildir. Ayrıca umuma mahsus pasaport sahipleri de 90 günü geçmeyen seyahatler için vizeden muaf olarak bu güzel adaları ziyaret edebilir.

Fiji'ye Nasıl Gidilir?

Fiji Adalarının en büyük iki tanesi olan Vanua Levu ve Viti Levu’dur. Havalimanı’nda Nadi’de yer almaktadır.  Fiji adalarına birçok ülkeden direk uçuşlar bulunmaktadır.  Fiji’yi gezicekseniz Nadi Uluslararası Havalimanı’nı tercih etmenizi eper çevre ülkelere gidecekseniz de Suva Uluslararası Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Ülkemizden de aktarmalı olarak Fiji’de yer alan havalimanlarına uçuşlar düzenlenmektedir. Ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com üzerinden uçak bileti sorgulaması yapabilir veya tur hizmetlerimizden faydalanarak seyahatinizi planlamak için tur hizmetleri operatörümüzle görüşebilirsiniz.

fiji yemek

Fiji’de Ne Nerede Yenir?

Fiji’de özellikle Nadi’deki Tat s restoranda yapılan Hint soslarının kullanıldığı yemekleri tadabilirsiniz. Öğle yemeği için Tatası tercih edebileceğiniz gibi ada ülkesi olan Fiji’de ayrıca deniiz ürünleri içinde The Outer Reef’i tercih edebilirsiniz. Akşam yemeği için önerimiz olan bu restoran da farklı soslarla pişirilen deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Curry sevenler içinse ülkenin en popüler yeri olan Vanua Levu’daki Surf‘n Turf öneririz.

Fiji’de Neler Yapmalı?

Fiji’nin en büyük adasından biri olan Viti Levu’da bulunan Orkide bahçeleri gezilecek yerler arasında olup farklı bir deneyim yaşamak isteyen ve su sporlarına meraklılar içinse Jean-Michel Cousteau Fiji Islands Resort, PADI dalış okullarından birine sahip bir yer olarak dalış hizmeti vermektedir. Dünyanın en iyi dalış okullarından birisi olan PADI eğitmenlerinden de kısa bir dalış eğitimi de alabilirsiniz. Ayrıca bu bölgeye özgü bitkilerle geçekleştirilen farklı masaj teknikleri bulunan, sıcak taş uygulamasıyla rahatlamak iisterseniz de . Pure Fiji Spa’ya uğramanızı tavsiye ederiz. Siyah incilerin toplandığı Justin Hunter’ın çiftliğini de gezilecek yerler arasına ekleyerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

fiji de konaklama

Fiji’de Konaklama

Fiji’de her bütçeye uygun olarak konaklama imkanı bulabilirsiniz. Lüksü seviyor ve rahatınıza düşkünseniz palmiye ağaçları arasında yer alan beş yıldızlı bir otel olan Fiji Island Resort tercih edebilirisiniz.

Sadelikten yanaysanız ve daha uygun fiyatlarla konaklamak istiyorsanız Nadi’de bulunan Robinson Crusoe Island’da konaklayabilirsiniz. Burada bulunan Wreck Bar’da Happy Hour zamanlarını da kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Spa içinse Westin Otel zinvirinin bir parçası olarak hizmet veren The Westin Denarau Island Resort & Spa tercih edebilirsiniz. Otele özel plajda denize girebilir ve ödüllü Heavenly Spa’sında keyfini bu otelde çıkarabilirsiniz.

Bütçenize ve beklentilerinize uygun konaklayacağınız yeri bulabilmek için tur hizmetleri yetkilimizle görüşebilriisniz.

fiji plajları

Fiji Plajları

Fiji adalarının hemen hemen bütün plajları çok güzeldir. Beyaz kumsalları ve açık maviden turkuaza dönen denizin renginin laciverte geçtiği noktalarda yüzebilir ve dalabilirsiniz. Coral Sahili, Kadavu’daki küçük plajlar ve Mamanuca Plajları ise hem turistler hem de yerel halk tarafından da en çok tercih edilen plajlardır.

Fiji’de Alışveriş

Fiji’de alışveriş yapabielceğiniz bir çok dükkân ve yerel pazarlarda bulunmaktadır. Buralardan çanta, şapka ve çeşitli kutadan yani baharat ve otlardan satın alabilirisniz. Jack’s, Nads ve Sogos’ta bunun için biçilmiş kaftan olup Justin Hunter’ın dükkânında, Savusavu Körfezi’nden çıkan siyah incileri, bunlardan yapılan kolye ve bilezikleri de yine bu dükkandan satın alabilirsiniz.

 

Ucuzauc.com