• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünya’nın Terasları

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Dünya üzerinde yüzlerce muhteşem manzaralara sahip teraslar olsa da sizler için bu teraslar arasında en dikkat çekicilerinden bazılarına yer verdik. Özel olarak yapılan bu teraslar görenleri büyülerken aynı zamanda adrenalin tutkunları içinde eşsz bir deneyim sunuyor.

Dünya’nın Terasları’na gelin beraber göz atalım.

1-) Tiefenbachkogl Gözlem Platformu

2-) The Ledge

3-) SWFC Skywalk

4-) Chamonix Skywalk

5-) Grand Canyon Skywalk

Tiefenbachkogl Gözlem Platformu

Tiefenbachkogl Gözlem Platformu

Tiefenbachkogl, Avusturya’da Tirol Alplerinde bulunmaktadır. Solden kayak merkezinin yakınında yer alan Tiefenbachkogl Gözlem Platformu, 360 derece açısıyla harika doğa manzarası sağlıyor. Buzullar, dağlar, vadiler ayaklarınız altında uzanıp gidiyor. Dört mevsim ziyarete açık olan platform için gün seçmenize gerek kalmıyor.

The Ledge

 

The Ledge

Diğer gök-geçitlerin aksine çok önemli bir özelliğe sahip olan The Ledge, Chicago’dan dört eyaleti birden görebilmenize olanak sağlıyor. Yerden 412 metre yükseklikteki Willis Tower batı yarım küredeki en yüksek binadır. Sadece bu değil, gözlem kulesinden dışarıya çıkan tamamen cam gözlem kutuları da var. Gitmek için bir zamanlar Sears Tower olarak da bilinen kulenin 103. katına çıkmanız yeterli. Çıkıntılar yaklaşık 4 metre derinliğinde, 10 metre yüksekliğinde ve 10 metre genişliğindedir. Raylara sürülen çelik bir çerçeveye asılan ve temizlik ve bakım için binaya çekilmesini sağlayan 1,5 inç lamine cam panellerden yapılmıştır. 

SWFC Skywalk

Gökyüzünde, Şangay ve geleceğine hakim bir bakış açısı olan dev bir pencere zeminden 474 metre yüksekte bulunan 100. kattaki gözlem güvertesi, Şanghay şehir merkezinin ve altındaki Huang Pu Nehri'nin muhteşem manzarasını sunuyor. Ve 97. kattaki gözlem köprüsünden ziyaretçiler kendilerini havada uçuyormuş gibi hissediyor. Gözlemevinin 94. katında, sergiler ve etkinlikler için nefes kesici bir zemin sunulmaktadır. Ziyaretçilere şehir manzarasının ötesinde bir imkan sunuyor. Yağmurlu havalarda bulutların üzerinde kalıyorsunuz. Özellikle yeni yıl kutlanırken orada olmak isteyebilirsiniz.

Chamonix Skywalk

Chamonix Skywalk

Camdan yapılan bu oda, Fransız Alpler’inde Aiguille du Midi dağında inşa edilmiştir. Büyük kanyon Skywalk’tan ilham aldığı söylenen bu dikey uyarıcı kurulum, Fransız Alplerinin panoramik manzarasını sunan şeffaf bir tabana sahip, minimalist bir cam kutudan oluşmaktadır. Ziyaretçiler sadece Fransız Alplerinin karlı zirvelerinin tadını çıkarmakla kalmayıp aynı zamanda en cesurlarını bir göz atmaya davet ediyorlar.

Grand Canyon Skywalk

Grand Canyon Skywalk

Doğa harikası denilince akla ilk gelecek yerlerden biri Arizona’daki  Büyük Kanyon olacaktır. Büyük kanyon çeşitli turların düzenlendiği turistlik bir bölgedir. Burada yaşayan Hualapa Kabilesi de turistik bir mekan olarak bu 1200 metre yüksekliğindeki dehşet veren platformu yaptırıyor.  Ziyaretçiler U şeklinde balkondan yürüyorlar ve büyüleyici manzaranın keyfini çıkarıyorlar. Altınızda tam zemin sizleri karşılıyor. Aşağı baktığınızda görünen tamamen gökyüzü oluyor. Cam üzerinde herhangi bir kişisel eşyaya izin vermemektedir.

Ucuzauc.com