• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ege’nin Ömür Uzatan Köyleri

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Ege bölgesinde ki her il ve ilçeler her yıl binlerce turisti burada misafir ediyor. Havası, doğası, denizi oldukça güzel olan ve gezmeye başladığınız zaman cennetten bir yermiş gibi hissetmenize neden olan noktalardır. Binlerce yıllık bir geçmişe ev sahipliği yapan Ege bölgesi antik kentleri ile de oldukça ünlüdür. Buraya geldiğiniz zaman sevdikleriniz ile birlikte yapabileceğiniz birçok aktivite mevcuttur. Bu aktivitelerden en önemlisi köyleri gezerek köylerde olan deniz ve koy gibi alanları gezmek olacaktır. Aynı zamanda oldukça büyüleyici caddelerinde Ege’nin keyfini çıkararak eski dönemlerden bugüne dek kalan ve varlığını sürdüren antik kentleri ziyaret edebilirsiniz.

Adatepe Ayvacık, Çanakkale

Adatepe Ayvacık , Çanakkale

Çanakkale başlı başına Ege bölgesinin en güzel yelerinden bir tanesidir. Buraya geldiğiniz zaman sadece merkezini değil köylerini de ziyaret etmenizde fayda vardır. Adatepe Ayvacık köyü Çanakkale ilinin görülmeye değer yerlerinden bir tanesidir. Mimari yapısı olarak taş evler mevcuttur. Köyün sokaklarında temiz hava ile birlikte gezerek farklı mimarisi ile göz dolduran bu köyü inceleyebilirsiniz. Burada meşhur olan zeytinyağı müzesi vardır. Bu müze de rahatlıkla gezebilirsiniz.

Tahtakuşlar Edremit Balıkesir

Tahtakuşlar Edremit Balıkesir

Balıkesir’in Edremit ilçesi tatil amacıyla uğrak noktalardan bir tanesidir. Edremit’te gezip görebileceğiniz Tahtalıkuşlar müzesinde keyifli dakikalar geçirerek müzeyi gördüğünüz an çok fazla etkileneceksiniz. Bu müze Alibey Kudar tarafından yaptırılmış bir müzedir. Gerek doğası, gerek sakinliği, gerekse de yaşantısı ile keyif veren mekânlar arasında yerini alıyor.

Kayaköy Fethiye Muğla

Kayaköy Fethiye Muğla

Fethiye yaz aylarının vazgeçilmez mekânıdır. Fethiye merkezi de oldukça şirin bir yer olsa da köyleri de en az merkez kadar iç açıcıdır. Kayaköy Fethiye antik bir köydür. Geçmiş yıllardan bugüne dek varlığını koruyan bu köyde tarihin izlerine rastlayabilirsiniz.

Mazıköy, Bodrum Muğla

Mazıköy, Bodrum Muğla

Hareketli ve kalabalık Bodrum ilinden sıkıldıysanız Mazıköy mevkiine gelerek daha dingin ve daha sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Mavi ve yeşilin birleştiği bu köyde huzuru bularak tüm stresinizi atabilirsiniz.

Kozbeyli Foça İzmir

Kozbeyli Foça İzmir

Kozbeyli Eski taş evlerden oluşan daracık sokakları olan bir yerdir. Özellikle hafta sonları geldiği zaman ziyaretçi akınına uğrayan Kozbeyli mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Denizköy Dikili İzmir

Denizköy Dikili İzmir

Deniz keyfini doruklarına kadar yaşamak isteyenlerin uğrak noktası Dikilidir. Yaz aylarında çok fazla kalabalık olmayan ve denizi doğası ile gönüllere taht kuran Dikili’de yaz keyfini yaşayabilirsiniz.

Karaburun İzmir

Karaburun İzmir

Birçok kişi tarafından bilinen Karaburun beldesi 600 yıllık tarihi ağacı ile tanınan ve buranın sembolü olan bir durum haline gelmiştir. Tertemiz denizi ile göz dolduran Karaburun sahilinde çay ve kahve keyfi yaparak huzura erişebilirsiniz.

Akyaka Muğla

Akyaka Muğla

Tam anlamıyla cenneti andıran bir güzelliği mevcuttur. Yaz ayları geldiği zaman turist akınına uğrayan Akyaka mimarisi ile de oldukça şirin bir yerdir. Bu bölgelere yolunuz düştüğü zaman mutlaka gidip görmenizde fayda vardır.

 

Ucuzauc.com