• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Goa’da Kısa Bir Tatil

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Hindistan’ın Goa eyaleti, tatil planlarınız arasında yer almasa da oldukça keyifli zaman geçirebileceğiniz ve yaptığınız bütün seyahatlerden daha farklı bir deneyim yaşayabileceğiniz bir yerdir. 

Goa, Hindistan’ın sayfiye yeri olarak bilinen ve çokta tercih edilmeyen bir bölge özellikle yılbaşı zamanında ise neredeyse turist görmek imkânsızdır.

Goa’da turizm Kasım ayında başlamaktadır.

Denizi, doğası ve gece Rave partileri ile bilinen şehirde ki müzik kültürü de günümüzde trance müzik tarzında kendi tarzlarını yaratmalarından dolayı da dikkat çekmektedir. 90’lı yıllarda gerçekleştirilen partilerde kendi tekno müziklerini yapan DJ’ler sayesinde günümüzde Goa-Trance adı verilen bir müzik türünün doğuşu da burada gerçekleşmiştir.

goa ya yolculuk

Goa’ya Yolculuk

Goa ‘ya,  Delhi’den sabahın erken saatlerinde hizmet veren otobüslerle ulaşabilirsiniz.  Goa’da birçok otel bulunmaktadır. Önceden rezervasyon yaptırmanız sizin için faydalı olacaktır. Özellikle yılbaşı döneminde de ailelerinin yanına giden yerel halk nedeniyle de otellerde Kasım ayına göre doluluk oranı da bir hayli fazladır. Hindistan ile gerçek tanışma adının verilebileceği bu yolculuk sırasında ülkenin manzarası ve insanlarını izleyebilir, yerel halkın yaşantısı hakkında birçok bilgi sahibi de olabilirsiniz.

goa da konaklama

Goa’da Konaklama

Goa’nın apora bölgesinde yer alan otellerin çoğu yeşillik içinde, doğayla iç içe ve aynı zamanda denize de 2-5 km uzaklıkta yer almaktadır. Otellerin büyüklükleri farklılık göstermekte ve verilen hizmette bu oranda değişmektedir.

Arpora bölgesinde bulunan ve Hint dilinde Cennet anlamına gelen “Nilaya” otelde bunlardan birisidir. 12 odası bulunan ve her odaya da elementler ve ayı zamanda Ay, Güneş ve Dünya gibi bi isimler verilmiştir. ;Otel işletmecileri Nilaya ’da olduğu gibi Fransız olabileceği gibi yerel halktan Hintlilerde olabilir.

Goa’da çok zengindenler bulunsa da yardımlaşma ve bu bölgenin turizm odaklı ve hizmet ağırlıklı bir bölge olmasından dolayı da diğer bölgelere göre fakirlik daha az görülmektedir. Fakat herhangi bir ihtimale karşı bölgenin zenginleri kendi güvenliklerini sağlamakta ve hırsızlıklara karşı da kendi güvenlik sistemleri bulunmaktadır.

Goa Rehberlik Hizmeti

Goa, Kuzeyden Güneye kadar her yeri farklı güzelliklerle dolu bir bölgedir.  Bu güzelliklere dair tarihi bilgi almak ve yerel halka göre efsaneleri dinlemek isterseniz özellikle tur hizmetleri veren firmalardan ziyade dilinizi bile bir tur rehberi tutabilirsiniz.

Goa’da taksiciler dahli otellerde hizmet veren servis şoförlerinin çoğu da İngilizce bildiğinden bu kişilerle de anlaşarak küçük bir ücret karşılığın da rehberlik hizmeti alabilirsiniz.