• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Hafta Sonu Kaçamağı Amasra

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Amasra, doğasıyla tarihiyle ülkemizin en güzel yerlerinden birisidir. Kayalıklar üzerine kurulu adeta bir balıkçı kasabasını andıran Amasra,  küçük bir şehir. Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın ünlü “Gönderilmemiş Mektuplar” filminin de çekildiği yerden sonra daha çok dikkat çeken şehir, hafta sonu kaçamağı içinde oldukça uygun.

Karadeniz’in kıyısında ve sahile kıvrılarak inen yollarıyla size dinlendirecek ve kale içinde Boztape’de muhteşem manzara ise nefes aldığınızı hissedebileceğiniz bir yer olmasından dolayı da kısa fakat etkili bir tatil için tercih edilebilir. Sevdiğinizle beraber de gün batımında romantik dakikalar geçirerek aşkınız da tazeleyebilirsiniz.

amasra

Amasra’ya Nasıl gidilir?

Amasra’ya havayoluyla ulaşım sağlayabilmek için öncelikle Zonguldak Çaycuma Havalimanı veya Kastamonu Havalimanı’na gidip buradan şehir terminallerinden Amasray’ya giden otobüslere binmeniz gerekiyor.

Karayollarında Bartın üzerinden gidebileceğiniz gibi ayrıca otogarlardan da Bartın- Amasra arasında hizmet veren otobüslerle de ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul’dan 7 saat, Ankara’dan ise  4 saat 30 dakika süren bir yolculuktan sonra Bartın otogarından kalkan minibüslerle de 20 dakika da Amasra’ya gidilebilmektedir.

amasra konaklama

Amasra Nerede Kalınır?

Yeşil alanları ve deniz manzaralı oteller ve butik otellerin bulunduğu Amasra’da çok fazla çeşitli seçenek bulunmamaktadır. Konaklayacağınız yerler aile işletmeleri ve eskiden kalan konaklar olabileceği gibi otelleri de tercih edebilirsiniz. Oteller ve pansiyonlar sahil kısmında bulunmaktadır.  Amasra Ceylin Otel, Türkili Otel, Işıkaltın Otel, Asyam ve Özgün Oteller’de konaklayabileceğiniz yerlerden bazılarıdır.

amasra da gezilecek yerler

Amasra Gezilecek Yerler

Amasra’ da şehrin merkez kısmında ve küçük liman kıyısında gezebileceğiniz gibi tarihi Amasra Müzesi ve Çekiciler Çarşı’da hafta sonu tatili için hem sizi yormayacak hem de şehir hakkında merakınızı gidebilmeniz içinde yeterlidir.

Amasra’da Ne Yenir

Amasra’da limanda yer alan restoranlarda buraya özel ve yöresel balıklardan tadabilirsiniz. Ayrıca fındık, ballı muz veya manda yoğurdu da tadabileceğiniz diğer tatlar arasındadır.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.