• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul da Lunaparklar

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

İstanbul da çocuklarınıza unutulmaz bir deneyim ve keyifli bir gün yaşatmak istiyorsanız o halde lunaparklar ilk adresiniz olabilir. Birbirinden farklı oyuncakları ve eğlenceleriyle dikkat çeken, hayal gücünü geliştiren ve eğlendiren renkli oyuncaklarıyla İstanbul’un Lunaparklarını sizle için sıraladık. Türkiye’nin en iyi lunaparkları olarak da dikkat çeken bu eğlence merkezleri İstanbul’da özellikle hafta sonları oldukça kalabalık ve geniş bir kesime hizmet veriyor. Çocuklarınızla beraber eğlenirken  dinlenmek için gelin berber İstanbul da ki Lunaparklara beraber göz atalım.

Kidzmondo (Mecidiyeköy İstanbul)

Kidzmondo (Mecidiyeköy İstanbul)

Mecidiyeköy Trump Towers içinde yer alan ve yaklaşık 4000 metrekarelik alanda kurulan Kidzmondo 4 yaştan 14 yaşa kadar olan çocuklar için hizmet veriyor. Çocuklar bu parkta birçok farklı meslek grubu hakkında bilgi ediniyor.  Çocuklar bu parka geldiğinde önce kendine bir meslek grubu seçiyor ve daha sonra o mesleğe özel üniformayı giyip aksesuarlarını taktıktan sonra büyüyünce yapmak istediği mesleği bugünden deneyimleme şansı yakalıyor.  Kidzmondo’da çocuklar bankacı, oyuncu, itfaiyeci, sanatçı, gazeteci, kuaför, diş hekimi, kargocu, dansçı, müzisyen, polis, modacı, astronot, mühendis gibi birçok meslek türüne ait oyunlar oynanmakta. Çocuğunuz burada seçtiği bir meslekte 1 saat çalışarak Kidzmondo’ya özel olan parasını kazanabilir. Kidzmondo Pazartesi günleri kapalıyken Salı ve Perşembe 10 ile 15:30; Çarşamba ve Cuma 10 ile 20; Cumartesi ve Pazar günleri ise 10:30 ile 20 saatleri arasında hizmet vermekte.

Viaport AVM Lunapark (Pendik İstanbul)

Viaport AVM Lunapark (Pendik İstanbul)

Lunaparka sahip olan konseptiyle her yaştan insanı eğlendirebilen Viaport’ta çocuklar en çok çufçuf treni, yetişkinler rocketi severken bir lunapark klasiği olan çarpışan arabalar da her yaştan eğlence severin favori oyuncağı olarak yerini alıyor. Viaport hem eğlenmek hem de alışveriş yapmak isteyenlerin son dönemlerdeki uğrak noktası. Geniş bir alana yayılmış olan Viaport’ta alışveriş merkezinin yanında büyük bir alan oyunlar için ayrılmıştır ve bu bölüm restoranların bulunduğu alana oldukça yakındır. Viaport’un en popüler oyuncakları robocop, ranger, rocket, family coaster, gondol, ahtapot.. Olarak sıralanabilir. Bununla birlikte çocuklar pony club’da at binebilir ya da go kart ile yarış deneyimi yaşayabilir.  

Vialand Tema Park (Eyüp İstanbul)

Vialand Tema Park (Eyüp İstanbul)

Türkiye’deki ilk temalı park olarak hizmete açılan Vialand, eğlence ve oyun adına aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.  50 metreden İstanbul manzarasını görmek isteyenler ise Adalet Kulesi’ne çıkabilirsiniz. Eğer 30 metre yüksekten ve ters dönmüş olarak Vialand’I izlemek isterseniz 360 isimli oyuncağı denemelisiniz. Eğer su oyunlarını seviyorsanız da Vikingi isimli oyunda sandalla 15 metreden aşağıya düşerken biraz ıslanacaksınız. İçinde farklı dünyalara ait hususi hediyelik eşyaların bulunduğu bir alışveriş merkezi de bulunuyor. Oyuncakların arasında acıkırsanız da birbirinden lezzetli menüleriyle çeşitli büfeler ve restoranlar da bulunmaktadır. Vialand her gün 10:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Günlük giriş fiyatı yetişkinler için 84, çocuklar için 75 liradır.

Park Lunasan (Kocaeli İzmit)

Park Lunasan (Kocaeli İzmit)

İstanbul’un merkezinde olmasa da oldukça yakın olan ve Pendik tarafından ulaşımında oldukça yakın olduğu Kocaeli İzmit’ de hafta sonları tercih edebileceğiniz eğlence merkezlerinden olabilir. 2000’li yıllarda gelişen teknolojiyle icat edilen yeni nesil oyuncakların da eklenmesi ile büyüyen Park Lunasan, Kocaeli’nin Fuar Merkezi’nde yer alan 1975’te 13800 metrekare üzerinde kurulmuştur. Kocaeli’ndeki konserlere de ev sahipliği yapan bu lunaparkta düğün salonu, halı saha, sanat ve kültür merkezi, restoran gibi yapılar da yer almaktadır. Yetişkinlerin en çok sevdiği oyuncaklar kendi çevresi etrafında dönen ahtapot, iki kişilik küçük trenlerle korku tüneline girilen perili köşk, sert dönüşlerle yükseğe çıkıp inen mega disco, 40 metre yüksekliğe çıkabilen ve takla atan coaster, lunaparkların olmazsa olmazı çarpışan araba iken; çocukların en sevdiği oyuncaklar atlı karınca, küçük çarpışan araba ve fun skater olarak tanımlanabilir.

Ucuzauc.com