• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kurban Bayramına Uçak Biletinizi Şimdiden Alın, Avantajlı Fiyatlarımızdan Yararlanın!

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

bayram tatili

Bu yıl Kurban Bayramı diğer yıllara nazaran daha geç başlayacaktır. Hem okul açılış sonrası hem de mevsim olarak güzel bir döneme denk gelen Kurban Bayramı tatili, Pazartesi günü yarım gün tatil olacak şekilde başlıyor ve sonrasında 9 günlük bir tatil süreci içerisine giriliyor. Bu durum da çalışanlar için güzel bir dinlenme ve tatil yapma imkanı sağlamış oluyor…

Bu 9 günlük süreç içerisinde ise tatil yapılacak yerlere ulaşım bir hayli masraflı oluyor. Oysa, daha önceden alınacak her bilet bütçenize büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Sistemimiz üzerinden yapılan tüm analizler gösteriyor ki, tatil yapmak isteyen kişiler biletini tatile 2 hafta önce alıyor. Bu da onlara ekstradan fazla bir fiyat ödeme zorluğu yaşattırıyor. Aysa, uçak bileti ne kadar erken alınmış olunursa, o kadar fazla tasarruf yapma imkanı yaşanacaktır. Bu sebeple de henüz herhangi bir tatil programı yapmadıysanız, şimdiden Kurban Bayramı tatil programınızı yaparak uçak biletinizi en uygun fiyatlarla siz alın.

tatil

Peki Uçak bileti fiyatları, tatile çıkış tarihinizi değiştirebilir mi?

Genellikle tatilde gidilecek yer bellidir. Ailemizin, arkadaşlarımızın ya da akrabalarımızın yanına kendi memleketimizdir tercihlerimiz. Bayram dönemi genellikle masraflıdır ve bu masrafın en büyük kısmı genellikle uçak bileti fiyatlarından kaynaklanmaktadır. Eğer ki, en düşük masrafla tatil yapmak istiyorsanız, planladığımız tatilin başlangı ve dönüş tarihini uçak bileti fiyatlarına göre ayarlamanız önemlidir. Malum, 9 günlük bir tatil süreci oldukça uzun bir zaman görünmekte.

Örneğin bizler bu yazıyı hazırladığımızda İstanbul’dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na olan uygun uçak bileti fiyatları günlere göre oldukça değişkenlik gösteriyor. Mesai sonrası yetişebilirseniz 11 Ekim Cuma günü Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İzmir’e kalkan THY 18:05 uçağı vergiler hariç 89 TL iken, Sun Express’in ertesi gün aynı havalimanından kalkan saat 01:05 uçağı ile vergiler hariç 46 TL’ye İzmir’e uçabilirsiniz.

Tatile 14 Ekim Pazartesi olan Arefe günü akşamı çıkmayı düşünürseniz Pegasus’un İzmir’e vergiler ve masraflar hariç 29 TL’ye sunduğu uçak bileti fırsatını kaçırmayın deriz.

Hatta tatile Cuma’dan başlamayı düşünseniz de fiyat farklılıklarından oluşacak tasarruf imkânı nedeniyle planlarınızı bir kez daha gözden geçirebilirsiniz. Özellikle aile olarak tatil yapacak olanların bütçesine ciddi oranlarda katkı yapabilir.

uçak bileti

Bilet fiyatları kontenjan doldukça değişiyor

Uçaklarda doluluk oranı havayolları için önemli olduğu için indirimli bilet kontenjanı uygulaması yapılıyor olsa da bu biletler sınırlı sayıda bulunuyor. Bu sebeple vakit geçirmeden plan yapıp uçak biletlerini satın almanızda fayda var. Yukarıdaki İzmir örneğinde olduğu gibi seyahat günlerinizde esnek tutarak Kurban Bayramı tatilinizde uygun fiyata uçabilirsiniz.

Genellikle en güzel tatil zamanı olan bayram dönemlerinde tatili uzatmak herkes için bir avantaj olarak görülmektedir ve yıllık izinlerde genellikle bu döneme alınmaktadır. Bu da kampanyaları takip etmemizde büyük bir etken oluşturmaktadır.

Kurban Bayramı turları yurtiçi seçenekleri oldukça fazla olduğu için de uygun fiyatı bulmak pek hayli kolaydır.

Ayrıca, Kurban Bayramı turları vizesiz seçenekler ile doludur. Dinlenmek, yakınları ziyaret etmek dışında en güzel ve en farklı yerleri gezmek isteyenler için birbirinden çeşitli imkanlar vardır.

Peki nereye gitmeliyiz diyecek olursanız da, Kurban Bayramı’nda Barcelona oldukça avantajlı görünmektedir. Bir diğer yurtdışı tatil yapılacak yerlerden biri de İspanya ve Bali’dır.

Özetle diyebileceğimiz yılın en keyifli zamanlarında sevdikleriniz ile eğlenceli tatil yapmak istiyorsanız Kurban Bayramı’na özel uçak bileti kampanyalarını dilediğiniz gibi değerlendirmeniz gerekmektedir.  

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.