• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kurban Bayramını İstanbul’a Yakın Geçirebileceğiniz 5 Güzel Yer

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

istanbul seyahati

Kurban Bayramı 2017 yılında 1-5 Eylül tarihlerine denk gelmesi ve haftanın diğer günleriyle de birleştirilmesinden dolay 9 güne çıkarak uzun ve dinlendirici bir tatil için mükemmel bir fırsat olarak değerlendirilmeyi beklemektedir.

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’da yaşayanlar için şehirden çokta uzaklaşmadan, zamanı yollarda harcamadan tatil yapılabilecek ve konaklayabileceğin yerleri sizler için sıraladık.

casa lavanda butik

1-Şile/ Lavanda Hotel

Şile, İstanbul’a yakınlığı ile dikkat çeken, hem özel aracınızla hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Üsküdar’dan kalkan otobüsleriyle ulaşımın son derece kolay olduğu yerlerden birisidir.

Şehre hem yakın hem de uzak olan Şile’ye bağlı Ulupelit Köyü ise sakin ve doğa içinde bir tatil geçirmeniz için ideal yerlerden birisidir. Ulupelit Köyü’nde yer alan Casa Lavanda Butiik Hotel ise 13 odasıyla dağ, orman ve gölet manzarasıyla hizmet vermektedir.

Köy usulü organik kahvaltısıyla doğal lezzetleri tadabileceğiniz bu otelde bütün odalara manolya, sığla, erguvan gibi isimler verilmiş olması da şirin bir sıcaklık hissetmenizi sağlıyor.

Yüzme havuzu ve SPA Salonu’da bulunan Casa Lavanda Butik Otelde konaklayabilmek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

aya nikola büyükada

2. Büyükada/ Aya Nikola Hotel

İstanbul’un prens adalarından en büyüğü olan Büyükada, denizin ve doğanın keyfini çıkarabileceğiniz bir yer. İstanbul’da Eminönü, Bostancı, Kabataş ve Kadıköy iskelelerinden hareket eden vapurlarla ulaşabileceğiniz Büyükada’ya gidiş yolculuğu da dahil huzurlu bir tatil için en ideal yerlerden birisidir.

Büyükada’da araç kullanılmadığını özellikle belirtelim, bisiklet veya mobilet tarzı araçların kullanılmaktadır. Yürüyerek gezebileceğiniz büyüklükte olan Büyükada’da faytonla gezi yapabilir, akşam mehtabın tadını çıkarabilir, deniz, kum güneş üçlüsüne doyabilirsiniz.

Yeşilin ve Mavi’nin buluştuğu büyük adada Aya Nikola Hotel, aynı isimi taşıyan koyda bulunaktadır. Kurban Bayramını balayına dönüştürmek isteyen çiftler içinde en romantik yerlerden biri olan Aya Nikola Hotel, huzurlu ve keyifli bir tatilin adresi olarak Kurban Bayramında hizmet vermektedir. Aya Nikola Hotel’de konaklayabilmek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

hindiba

3- Bolu/ Hindaba Pansiyon

İstanbul’dan sadece 3 saat uzaklıkta yer alan Yediigöller, doğa harikası bir yer olarak huzurun merkezi. Orman içinde yer alan ve küçük bir derenin geçtiği Hindaba Pansiyon toplamda 23 kişiye hizmet verecek büyüklüktedir. Hindaba Pansiyon Yedigöller, Yaniçağa Gölü, ve Eskiçağa gibi yerlere yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta yer almaktadır. Kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti de bulunan Hindaba Pansiyonunda konaklayabilmek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Kurban Bayramında seyahatiniz dahil konaklayacağınız yere kadar konforlu bir yolculuk için tur hizmetleri operatörümüzle iletişime geçerek tatil planınızı yapabilir ve avantajlarımızdan faydalanabilirsiniz.

villa fe çatalca

4- Çatalca/ Villa Fe

Atatürk Havalimanı,2ndan 45 dakika uzaklıkta fidanlık içinde yer alan Çatalca’da Kurban Bayramında tatilini yolda harcamak istemeyenler için oldukça uygun bir lokasyondur. Akdeniz mimarisiyle inşa edilen ve dekorasyonunda antika eşyaların yer aldığı Villa Fe konaklayabilirsiniz. Sakin bir tatil geçirebileceğiniz Villa Fe de ruhunuzu 150 dönümlük fidanlık için de dinlendirebilir, SPA eşliğinde bedeninizdeki bütün stresi atarak geri dönebilirsiniz.

Çatalca’ya Yenibosnadan hareket eden İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Çatalca otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Villa Fe, Elbasan Köyü Ferko Fidanlık yolunda yer almaktadır.

polonezköy village park

5-Polonezköy/ Village Park&SPA

İstanbul’dan 30 kilometre uzaklıkta yer alan Polanezköy’de Kurban Bayramı’nı keyifle Riva Nehri kıyısında geçirebilirsiniz.

Beykoz’un İshaklı Köyünde yer alan Village Park&SPA ise yolda zaman kaybetmeden tatil yapma imkan sunan 32 odalı bu otel son derece lüks hizmetleriyle de dikkat çekmektedir. SPA hizmetinin Balili Terapistlerin verdiği bu tesiste ruhunuzu ve bedeninizi iyileştirebilirsiniz. Beykoz yolundan devam ederken İshaklı Köyü içinde yer alan Village Park&SPA konaklayabilmek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.