• Yetişkin (18 ve üstü)
 • Çocuk (2-11)
 • Bebek (2 yaş altı)

New York’ta Canlı Klasik Müzik Dinlemek İçin 10 Yer

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

New York’ta Canlı Klasik Müzik Dinlemek İçin 10 Yer

New York City'nin klasik müzik dünyasında harika bir deneyim yaşamaya hazır mısınız?  Oldukça geniş ve her türden müzik türüne sahip bu metropoldeki en ünlü mekanları sizler için araştırdık. Özellikle klasik müzik seviyor ve bir gün New York City’yi ziyaret edecekseniz eğer bu yazımızı sakın kaçrmayın!

 • Lincoln Center

New York'taki en ünlü müzikal ve gösteri sanatları etkinliklerine ev sahipliği yapan Lincoln Center, kentin klasik müzik performanslarının en ilham verici programlarından birini sunuyor. New York Filarmoni Orkestrası, piyano konçertoları ve yaylı dördüncü kuartetler gibi kelimenin tam anlamıyla birinci sınıf orkestraları sahnesinde ağırlayan Lincoln Center, enfes canlı klasik müzik programlarıyla herkesi büyülüyor.

 • Miller Tiyatrosu

Columbia Üniversitesi Sanat Okulu'nun çok yakınında bulunan Miller Tiyatrosu, Columbia Üniversitesi kampüsünde yer alıyor. Çağdaş müzikler, caz, opera ve multimedya performanslarıyla eşsiz bir deneyim sizi bekliyor. Birbirinden keyifli müzikal ve canlı performansların gerçekleştiği Miller Tiyatrosu’nun yaklaşmakta olan klasik müzik etkinlikleri İnternet üzerinden takip edebilirsiniz.

 • Symphony Space

Çok disiplinli bir performans organizasyonu olarak sınıflandırılan Symphony Space, Upper West Side bölgesinde klasik müzik performanslarının tutarlı bir mükemmel programını sunar. Senfonilerden konçerto'ya, deneysel öğrenci liderliğindeki etkinliklere ve operatik gösterilere kadar Symphony Space, kapsamlı bir canlı klasik müzik programı programı sunmaktadır.

 • Belediye Binası (The Town Hall)

Town Hall'da canlı klasik müzik dinlemek, New York’ta yapılması gereken aktivitelerin başında geliyor. 1500 kişilik bu göz kamaştırıcı mekan, ulusal tarihi bir dönüm noktasıdır ve 1921'de Siyasi Eğitim Ligi tarafından kurulmuştur. Bu eşsiz tiyatro salonu, tarihi ve kültürel bir atmosferde misafirlere farklı bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor.

 • Kaufman Müzik Merkezi

Kaufman Müzik Merkezi'nde yer alan Lucy Moses Okulu, özel bir müzik okulu ve Merkin Konser Salonu’na da ev sahipliği yapıyor. Burada küçük müzik gruplarından New York Filarmoni ve oda müziği orkestralarına kadar şehrin en sevilenleri burada müzik ziyafeti veriyor. 

 • Carnegie Salonu

Carnegie Hall, üç performans aşaması ile izleyicilere Stern Oditoryumu, Perelman Sahnesi ve Weill Resital Salonu'ndan canlı müzik dinleme fırsatı sunuyor. Bu sezon, Bruckner Senfoni Orkestrası 2016 ve 2017 boyunca bir dizi programa ev sahipliği yapacak.

 • Brooklyn Müzik Akademisi

Brooklyn Müzik Akademisi (BAM), Brooklyn'in en kültürlü ve popüler kurumlarından biridir ve 150 yılı aşkın bir geçmişe ve New York'ta ki müziğe sahiptir. Burada çok çeşitli müzik etkinlikleri düzenlediğinden, New York City’nin sunduğu en iyi performansları izlemek için bilet bulmada biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla etkinlik takvimini takip edebilir ve izlemek istediğiniz gösteri için en az birkaç hafta öncesinden biletinizi alabilirsiniz.

 • Brooklyn-Queens Konservatuvarı

1897'de kurulan Brooklyn-Queens Müzik Konservatuvarı, 15.000'den fazla öğrenciye ve aynı zamanda müzik tutkunlarına hizmet ediyor. Yılın belli dönemlerinde okulun öğrencileri resitaller sunar ve özel misafirleri (sanatçıları) sahnelerinde ağırlarlar. Brooklyn-Queens Konservatuarı'nda ayrıca zengin bir müzik tarzını yansıtan eserleriyle nam salmış bir koro da bulunuyor.

 • Kupferberg Sanat Merkezi

Kupferberg Sanat Merkezi, Queens College kampüsünde, canlı konser, caz ve pop performansları gerçekleşiyor, özel dersler veriliyor, kültürel gösteriler ve öğrencilerin aileleri için verdiği müzikaller oluyor.

 • MoMA Müzesi 

Temmuz ayında Modern Sanatlar Müzesi, konuklarının ücretsiz canlı müzik performansları izleyebilmeleri müze bahçesini hizmete açıyor. 1971'den beri gösterilerin gerçekleştiği Julliard School ve Lincoln Center'daki Jazz müzisyenlerinin sahnesi kesinlikle görülmeye değer.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.