• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Sağlıklı Bir Uçak Yolculuğu İçin Yapılması İçin Ne Yapmalıyım?

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

keyifli yolculuk

Her ne kadar uygun fiyatlarla aldığınız  uçak bileti ile kısa ya da uzun süreli seyahat ayrımı yapmadan, daha sağlıklı uçak yolculuğu yapmak mümkündür. Uçuş öncesi ile uçuş sonrasında bazı detaylara dikkat ederek daha konforlu yolculuk geçirebilirsiniz. Uygulanması kolay önerilerimizi kısaca belirtecek olursak, birçok şey saymamız mümkündür. Bu sebepledir ki, sizlerin soru ve görüşlerinizden yola çıkarak bu yazımızı hazırladık.   

Öncelikle, uçuşunuzdan önce yanınıza alacağınız eşyalara dikkat etmeniz gerekir.  Uçak biletlerinizle yapacağınız Avrupa seyahatlerinde yolculuğunuz uzun süreceği için, en çok ihtiyaç duyacağınız şey temizleme jelleri olacaktır. Hijyen açısından büyük işlevi olan durulanmasına gerek kalmayan temizlik jellerini eczane ve marketlerden temin edebilirsiniz. Uçak tuvaletlerinin yoğun bakteri bulunduran yerler olduğunu hatırlatarak, ellerinizi muslukta dahi yıkamadan bu jeller ile temizlemenizi öneririz.  Öyle ki, sağlığın bu denli önemli olduğu şu durumlarda insanların yoğun olduğu yerlerde muhakkak hijyene önem verilmelidir Aksi takdirde büyük sıkıntıların önü açılmış, yarın daha büyük sıkıntıların içinde olmamıza sebebiyet verecektir.

Ucuz uçak bileti ile yolculuklarınızda daha dirençli olmanız için ufak bir önlem alarak bulaşıcı hastalıklara karşı önleminizi alabilirsiniz. C vitamini içeren kapsülleri eczaneden temin edebileceğiniz gibi, uçuş esnasında kabin memurlarından talep edebileceğiniz vitamin içeren içecekler bu konuda yardımınıza koşarak, sizlere hem enerji verecek hem de bağışıklığınızı artıracaktır. Ayrıca, uçuşumuza sayılı günler kala bol bol sıvı tüketmeliyiz. Çünkü, tükettiğimiz sıvılar uçak yolculuğu esnasında bizim için artı bir avantaj sağlayacaktır.

En ucuz uçak  fiyatları ile çok önceden yer ayırttınız ve uçuş tarihiniz geldi ve yorgun ve ağrılar içerisinde tatile başlamak istemiyorsanız bu önerimize de kulak vermelisiniz. Özellikle uzun seyahatlerinizde dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de boyun yastığının önemli işlevidir.

Uyumanızı kolaylaştırarak birtakım ağrıların önüne geçeceğinden yanınızda bulundurmanızda fayda vardır. Bu minik az yer kaplayan yastıklar ile tatilinize dinlenmiş şekilde başlayabilirsiniz.  Böylelikle de direnciniz daha güçlü olacaktır.

 

Diğer önem arz eden husus ise, bilgisayar tarzı elektronik eşyalarınızın el bagajınızda bulunmasıdır. Havalimanlarının kontrol noktalarında bu tip cihazlarınızın ayrıca kontrol edilmesi gerektiğinden valizinizi her defasında açıp kapatarak yorulmanıza gerek kalmayacaktır. Kampanyalı uçak bileti fiyatları ile yurt dışı seyahatlerinizde en az üç kez cihazlarınız sizden istenecektir. Yurt içi uçuşlarda ise iki kez kontrol edilmektedir. 

Yukarıda sıraladığımız önerilerin yanı sıra, gideceğiniz yerin hava durumuna göre giysi seçiminizi dikkatle yapmanız ve x ray kontrol cihazlarından geçerken sorun yaşamamanız için üzerinizde metal aksesuar bulunan kıyafetleri tercih etmemeniz yararınıza olacaktır.  

Ayrıca yolculuk esnasında da arada yerinizden kalkarak hareket etmeniz kan akışınızı orantılayacaktır.   

Bu sebepledir ki, her yolculuk esnasında muhakkak seyahatimize verdiğimiz önemin yanı sıra sağlığımıza da önem vermeliyiz. Böylelikle hem huzurlu hem de sağlıklı bir tatil yaşamış oluruz.

Merak ettiğiniz daha bir çok konu hakkında yardım almak isterseniz ucuzauc.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.