• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Şifa Merkezi Ağrı Termalleri

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

ağrı termalleri

Ayaklarımız ağrıyor, ya da kendimizi o kadar yorgun hissediyoruz ki, ilk aklımıza gelen yer hemen kaplıcalar olmakta. Oysa ülkemizin birçok yerinde şifa olarak nasipleneceğimiz birçok alternatif bulunmaktadır. Bunların başında da Ağrı gelmektedir. Şifa merkezi Ağrı termalleri. Belki de daha önce duymadınız ama Ağrı şifa olarak bizlere iyi gelebilecek en güzel yerlerden birisidir.

Haydi, gelin sizin için oranın şifasını dile getiren yazımızı okuyup da, önerilerimizi dikkate alın.

Ağrı seyahatleriniz sırasında şehrin tüm güzelliklerinden faydalanabilmek istiyorsanız gezmeye ayırdığımız zamanın bir kısmını da termallerde dinlenmeye de ayırmamız olacaktır.

Termal bakımından oldukça zengin bir yapıya sahip olan Ağrı’nın bu özelliği ile çevre şehirlerden olduğu kadar uzak bölgelerden de ziyaretçi çektiğini biliyor muydunuz? Özellikle, bu ziyaretçilerin büyük kısmını turistler oluşturuyorsa, kendimizi kendi değer ölçüsünde bulmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha dile getirebiliriz.

Ağrı, sahip olduğu termalleri kullanabilmek için şehre uçak bileti alarak gelen pek çok kişiye büyük olanaklar sunmaktadır. Bu bakımdan şehre gittiğinizde mutlaka termallerin dinlendirici ve huzur verici etkisinden faydalanmak gerekmektedir.

Ağrı’nın sahip olduğu termallere bakacak olduğumuzda zaman özellikle şifalı etkilere sahip olan Yılanlı, Davut ve Köprü adını alan 3 sıcak su kaynağından oluşmakta olan Diyadin Kaplıcaları ile Dambat Çermiği ve Maden Suyu şehrin ilgi çeken termal özellikli yer altı kaynakları olarak karşınıza çıkacaktır. Bir diğer taraftan Çermiği ve Maden Suyu ise şehrin ilgi çeken termal özellikli yer altı kaynakları olarak karşımıza çıkacaktır.  Bu termal sulara sahip noktaların her birinin farklı hastalıklara da iyi geliyor olması sebebi ile birçok kişinin sırf termal suların iyileştirici ve dinlendirici etkisinden faydalanabilmek için Ağrı’ya geldiğini görebilmemiz mümkün olmaktadır.

 

Ağrı merkezinden sadece 5 km. uzaklıkta bulunan Yolluyazı ya da Damat olarak bilinmekte olan köşe bağlı Murat Nehri kıyısında bulunan Dambat Çermiği, yerden fışkırmaktadır. Yerden fışkırmakta olan bu suyun kükürtlü olması özellikle yara, çıban ve sivilce gibi deri hastalıkları ile romatizma üzerinde şifalı etkilere sahip olması sebebiyle ucuz Ağrı uçak bileti fiyatları ile şehre gelenlerin Dambat Çermiğine mutlaka girmeye özen gösterdiğini görebilirsiniz.

Dambat Çermiği’nin yanı sıra Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı olan ve ilçe merkezinden 5 km. Güney’de bulunan 3 sıcak su kaynağından oluşan Diyadin Kaplıcaları da şehrin önemli termal kaynakları arasında yer almaktadır. Bu termallerin özellikle deri hastalıkları ve enfeksiyon nedeni ile oluşan romatizmal rahatsızlıklar üzerinde etkili olması şehrin en önemli termal su kaynağı olması üzerinde etkili olmaktadır.

Ucuzauc.com olarak online Ağrı uçak biletleri aldıktan sonra şehre gerçekleştirdiğiniz uçuşlarınız sonrasında mutlaka bu termal suların sunmuş olduğu şifalı etkilerden yararlanmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Sadece hastalıklarınıza iyi gelmesi açısından değil aynı zamanda huzurlu ve keyifli günler geçirip, şehir hayatının stres ve karmaşasından uzakta olabilmek için de bu kaplıcaları değerlendirmenizin faydasını görebilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.