• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Türkiye’de Gidebileceğiniz En İyi 5 Spa Merkezi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Spa uzun zamandır hayatımızda olan, oldukça popüler bir kelimedir. Düşünüldüğünde bir nevi geleneksel hamam kültürüne yakın olan, lüks bir hizmet şeklinde de tanımlayabiliriz. Çağlar öncesinden gelen doğal yöntemleri günümüz teknolojisiyle birleştiren SPA ve wellness otelleri; sundukları spor, sağlık ve güzellik programlarıyla tatilleri mucizeye dönüştürüyor. Eğer iyi bir spa arayışı içerisindeyseniz Türkiye’de gidebileceğiniz en iyi spa merkezlerinden bazılarını sizler için sıraladık. Bu spa merkezleri ve olanaklarına gelin beraber göz atalım.

Botanica THERMAL SPA (ÇEŞME)

Botanica THERMAL SPA (ÇEŞME)

Çeşme’deki Sheraton Oteli’nin termal spası, kaplıca sularıyla tanınmaktadır. Cilt bakımları, buhar banyosu, kar çeşmesi, macera duşu, iki adet kapalı termal havuz, ısıtılmış deniz suyu havuzu, Türk hamamı ve dev akvaryumlu dinlenme salonu üniteleri bulunuyor. İçerisinde, 3 Tayland süiti, 26 bireysel bakım ünitesi ve çiftlere yönelik bir özel süit bulunmaktadır. Masaj, vücut ve cilt bakımı gibi hizmetler de yine verilmektedir.

Nuspa

Nuspa

Misafirlerine kapıdan içeriye girdikleri andan itibaren çok farklı duygular yaşatmayı hedefleyen Nuspa terapi öncesi ve sonrası özel sürprizleri ile yaşanılan deneyimi zenginleştiriyor. Mars Entertainment Group’a bağlı olan NuSPA, modern bir atmosfere sahip merkezinde gerek MAC spor salonu üyelerine gerekse de dışarıdan gelen konuklara özel hizmetler sunmaktadır. 

Six Senses SPA

Six Senses SPA

Six Senses, spa konusunda şüphesiz dünyanın en önde gelen şirketlerinden biridir.  Kızılderililere özgü bir yöntem olan kulağın mum yardımıyla temizlenmesi yöntemi de 30 dakika gibi kısa bir zamanda uygulanmaktadır ve oldukça popülerdir. Six Senses Spa ’da Thai, Vietnam, refleksoloji, shiatsu, koku tedavisi ve daha birçok masaj yapılmaktadır. Six Senses Kaplankaya’da yogadan pilatese, basketboldan, voleybol, tenis ve spinning’e kadar birçok spor aktivitesini yapmak mümkün. Ayrıca markanın temel felsefelerinden biri olan fiziksel ve psikolojik dengeyi bulmaya yönelik bütünsel spa uygulamaları ve anti-aging, sağlıklı uyku ve kilo verme programlarını içeren terapi teknikleriyle misafirlere sıra dışı spa deneyimleri de sunuluyor.

Sanda SPA

Sanda SPA

Sanda Spa bünyesinde hepsi birbirinden rahatlatıcı 60’ı aşkın terapi seçeneği ve Türk hamamının modern bir şekilde sunulduğu hamam ritüeli bulunmaktadır.  Vücud yapısına göre masaj seçeneleri mevcud.  Ayrıca burada Sanda Breaks masajları da yaptırılabilmektedir. Paket programların yanı sıra Design Your Own denilen özel bir sistem ile ihtiyacınıza göre seçeceğiniz birbirinden farklı bakımlarla ve masajlarla kendi programınızı oluşturabilme imkânına sahipsiniz.

Sungate Port SPA

Sungate Port SPA

La Delmare SPA’da özel ürünler ve geleneksel yöntemlerle uygulanan masajlar, iç huzura kavuşmanıza yardımcı olacak. Türk hamamı ve saunada gözeneklerinizin nefes aldığını, işinin ehli masaj uzmanları eşliğinde yeniden doğduğunuzu hissedeceksiniz. Çin masajı, insanın burcuna ait elementlere uygun nitelikteki bitki maskesi ve meyvenin uygulandığı Astrological Face Care buradaki 50 çeşit masaj ve bakımdan sadece bazılarıdır.  La Delmare Spa'da ayrıcalıklı bakım ve sağlık hizmetleri sizi bekliyor, Rixos SPA bütün bir yılın yorgunluğunu alıyor. Tazeleyici bir arınma hissedecek; masaj, terapi ve güzellik uygulamalarıyla bedeniniz kadar zihninizin de yenilendiğini göreceksiniz.

Tatiliniz sırasında spa mucizesinden yararlanmak veya uygun olduğunuz bir zaman diliminde rahatlamanın yollarını arıyorsanız tur hizmetlerimiz kapsamında sizler için bütün ayarlamayı yapabiliriz. Seyahat planınızı oluşturarak, uçak biletinizden transferinize, konaklayacağınız yere kadar bütün ayrıntıları sizin için düzenleyebiliriz. Ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc web sitesini ziyaret edebiliriniz.

Ucuzauc.com