• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Uçak Biletine Etki Eden Detaylar

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

neşeli yolculuklar

Gelişen dünya ülkeleri içerisinde hava taşımacılığında önemli ölçüde payına düşeni almıştır. Bu nedenle sıklıkla tercih edilen hava ulaşımları farklı firmaların rekabet ortamı içerisinde ve her zaman minimum fiyat avantajı sağlayarak tercih edilmektedir.

Türkiye'de çok sayıda firma belirli dönemlerde yolcularına sunduğu kampanyalarla insanların hem daha güvenli hem de hızlı bir şekilde seyahat etmelerini amaçlamaktadır. Bu nedenle uçak bileti satın alarak bir yerden başka bir yere seyahat eden yolcular daha çok güvenli ulaşımın yanı sıra daha hızlı ulaşım olmasından dolayı tercih etmektedir. Bu sayede gitmek istediği yere rahatlıkla ulaşabileceği gibi zaman konusunda da büyük kazanç sağlamaktadır.

Hava taşımacılığının ilk başladığı yıllarda az sayıda firma yer almasından dolayı fiyat konusunda oldukça yüksek fiyatlı uçak biletleri bulunmaktaydı. Bunun nedeni az sayıda insanın hava taşımacılığını seçmesinden ve maliyetlerin yüksek olmasından dolayı bu durum fiyatlara da yansımaktaydı. Günümüzde fiyat politikasının biraz daha iyimser hale gelmesinden dolayı herkes tarafından tercih ediliyor olması fiyatları da uygun hale getirmiştir.

Genellikle seyahatlerimizi hava yolu taşımacılığını tercih ederek ulaşımlarımızı sağlamaktayız. Erken rezervasyon dönemlerini takip ederek daha uygun uçak bileti fiyatlarını bulabilmemiz mümkündür. Bunun için yapmamız gereken seyahat günümüz kesin olduğu andan itibaren fiyatları internet üzerinden veya reklamlardan takip ederek rezervasyon yaptırmamızdır. Bu sayede önceden aldığımız zaman neredeyse yüzde elli indirimli almış oluruz.

Firmalar daha çok yolcuya hizmet vermeyi hedeflediklerinden dolayı kesin uçuş tarihi önceden belli olan yolculara hizmet etmek amacıyla erken rezervasyon indirimli fiyatlarını önceden açıklamaktadırlar. Seyahat eden yolcular ucuz uçak bileti bulabilmek istiyorlarsa bu indirimli günleri takip etmeleri gerekmektedir. İndirimli dönemlerde yapılan işlemlerde kesin ödeme yapıldığından dolayı geri iade ve değişiklik hakkı mümkün olmamaktadır.

Günümüzde hava taşımacılığında fiyatların farklı olmasına neden olan çok sayıda etken vardır. Bunlar içerisinde hava koşulları, sunulan hizmet ve yolcu kapasitesi fiyat farklılıklarına neden olabilir. Dönemsel olarak kampanyalar düzenleyen uçak bileti firmaları bu fiyat avantajlarını yolcularına sunarak daha uygun seyahat etme olanağı sağlamaktadır. Bunun için yapmanız gereken erken rezervasyonda uçuşunuzu belirleyip satın almanız gerekmektedir.