• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

YURTİÇİ UÇUŞLARI VE İKRAMLARI

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

uçakiçi ikramlar

Yolculuk öncesi hiç de aklımıza gelmez açlığımız. Hiç acıkmayacakmış gibi, öylece yalnızca kıyafetlerimizi sıkıştırıveririz bavullarımıza. Oysa ki, en büyük eksikliktir belki de bu yaptığımız.

 

Yolculuk süresince vakit geçirebilmeniz ve atıştırabileceğiniz pratik yemekler yanında iştahınızı kabartacak leziz yemek menüleri de sunmakta olan havayolları vardır. Kimi firma bu ikramları ücretsiz sunarken, kimi ise ücret talep etmektedir ki, bu tamamen biletin uygun olup olmaması ile alakalıdır. Mesela, Bodrum uçak bileti ile seyahat edeceğiniz firmanın sunduğu ikram detaylarını ve fiyatlarını uçuştan önce müşteri hizmetlerini arayarak, ya da internet üzerinden araştırarak da öğrenebilirsiniz.

Böylelikle, uçuş sırasında keyifli bir yolculuğun ayrıcalığını yaşama imkanı bulabilirsiniz.

 

Günümüz koşullarında havayolu firmaları arasında ki rekabet dolayısıyla ikramlarda esneklik kazanmıştır. Sırf müşteri memnuniyeti ve kalıcılığı dolayısıyla birbiri ile yarışan havayolları… Gerek Bodrum uçak bileti fiyatlarında gerekse de yolculuk esnasında sundukları ikramlar ile ön plana çıkmaktadır. Bazı firmalar ise maliyeti düşürmek için ikramlarını genellikle ücretli sunmaktadırlar. Maksat daha fazla kâr elde etmek… Oysa normal değerlerin çok üstünde bunu sunarlar ki, bu da kendileri için büyük bir kayıp olmaktadır. Hele ki, rekabetin yoğun olduğu şu sıralarda… Kimi firma ise, ikramlarını bilet fiyatına dahil etmektedir. Hangi firmanın nasıl sunduğunu sizler için özetleyecek olursak sırasıyla şunları diyebiliriz.

 

Öncelikle ülkemizin en büyük havayolu firması olan Türk Hava Yolları’na değinelim.

Şirketin prensip olarak yolcuların daha iyi hizmet alması için çabalamakta olduğunu söyleyebiliriz. Belki de, büyük olmasının en büyük özelliği de müşterisine bu denli önem göstermesi olacaktır. Firma bu politikasını yemek menüleri ve ikramlarına da yansıtmıştır. Yemek çeşitleri genellikle zeytinyağlı ve sağlıklı yiyecekler ve içeceklerden oluşmaktadır. Peki, bilet fiyatlarına bu durum yansıyor mu? Tabi…

thy ikramları

Sunmuş olduğu ikramlarla ön plana çıkmakta olan bir diğer firma ise Anadolu Jet Havayolları’dır…

Anadolu Jet,  yurtiçi biletleri ile uçuşları esnasında pratik atıştırmalıklar, sandviç ve çay ile kahve ikram etmektedir.  Her ne kadar Türk Hava Yolları bünyesinde bir firma olsa da, yiyecek ve içecek çeşitleri, firmaya oranla daha sınırlıdır. Benzer özellik olarak karşımıza çıkan ise Anadolu Jet’in de ikramlarının ücretsiz olduğudur.

Yine bir ilke imza atarak ücretli yiyecek içecek servisi uygulamasını başlatan Pegasus Hava Yolları'na baktığımızda, genellikle hafif yiyeceklerden oluşan, zengin menü içeriği göze çarpmaktadır. Ucuz Bodrum uçak bileti ile seyahat imkanı sağladığı için, bilet fiyatlarındaki düşük maliyeti, ikramlardan karşılamaktadır. Ve piyasa fiyatlarına göre arzu ettiğiniz yemeğe ödeyeceğiniz ücret oldukça yüksektir.

 

Genel olarak sık kullanılan firmalara değindik. Bunun yanında kimi firmalar da uçuştan önce sipariş verebileceğiniz yemek hizmeti de sunarlar. Uçak biletlerine göre değerlendirirsek; aslında Bodrum bilet fiyatları düşük olan şirketler ikramları ücretli sunarken, daha pahalı olan Türk Hava Yolları gibi gibi firmalar ücretsiz ikramda bulunuyorlar. Bütün havayollarının biletleri ve ikramlarını ayrıntılı şekilde ele alan ucuzauc.com sitesini ziyaret ederek, merak ettiğiniz her şey hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.