Yüksek hızlı tren

Tren biletinizi Ucuzauc 'tan alın en ucuza siz seyahat edin.

Ucuzauc seyahat sitesinden artık hızlı tren biletini de online olarak temin edebileceksiniz. Türkiye nin en beğenilen seyahat sitesi olan Ucuzauc.com misafirlerine verdiği ulaşım alternatiflerinin yanına tren biletini de ekledi. Sizlerin en uygun ulaşım aracını en kolay şekilde satın alabilmeniz için hazırlanmış olan Ucuzauc.com TCDD ile yaptığı anlaşma neticesinde yurtiçi tren biletlerini de online olarak satın almanıza olanak sağlamaktadır.

Türkiye nin Hızlı Tren ile tanışması

Dünyanın en eski ama en çok rağbet edilen toplu ulaşım aracı olan Tren seyahati ülkemizde de uzun yıllar en çok tercih edilen taşıma aracı olmasına rağmen Türkiye nin ilk dönemlerinden sonra gerekli yatırımların yapılmaması, buna karşılık deniz ve hava toplu taşımacılığının daha hızlı gelişmesinden dolayı hak ettiği talebi görememiş, önemi dünya da artmasına rağmen ülkemizde azalmıştır.

Türkiye 2003 yılından itibaren demiryolu taşımacılığına yatırımlarını ağırlık vermiş ve hızlı tren teknolojisi ile tren taşımacılığı hizmetini veren Avrupa da 6 'ncı dünyada 8 'nci ülke olmuştur. Türkiye de hızlı tren hizmeti TCDD yani Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından sağlanmaktadır. TCDD verdiği hızlı tren hizmetinin adını bir anket sonucunda belirleyerek Yüksek Hızlı Tren ( YHT ) olarak kabul etmiştir.

Yüksek Hızlı Tren ( YHT ) Seferleri

Türkiye de ilk Yüksek Hızlı Tren ( YHT ) seferleri 2009 yılında Ankara Eskişehir arasında başlamıştır. Tren saatte 250 km hızla seyahat ederek 1 saat 20 dakika da yolculuğunu noktalamıştır. Bugün İstanbul, Konya, Eskişehir, Ankara Bilecik şehirlerin de ve Ankara, Sincan, Polatlı, Konya, Eskişehir, Bozöyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze ve Pendik Garlarında hizmet vermektedir.

Ülkemizdeki Yüksek Hızlı Tren Güzergahları

Ankara - İstanbul YHT Hattı, Ankara Konya YHT Hattı, Eskişehir Konya YHT Hattı bitmiş, Ankara İzmir YHT hattı, Ankara Sivas YHT hattı, Sivas Kars YHT hattı ve Bursa YHT hatlarının yapımı devam etmektedir.

Yüksek Hızlı Tren Bileti Fiyatları

YHT biletleri iade ve değişiklik uygulamalarına göre Hesaplı bilet, Standart bilet ve Esnek bilet olmak üzere üç kategori de düzenlenmektedir.

Hesaplı Bilet : En ucuz bilet kategorisidir. Standart bilet fiyatının % 50 si kadar indirimli olarak düzenlenmektedir. Seyahat başlangıç saatinden 72 saat kalıncaya kadar alınabilen; İade, değişiklik ve açığa alma işlemlerine izin verilmeyen promosyon tren biletidir. Genç, Öğretmen ve Yaşlı ( 65 yaş ) indirimi uygulanmaz.

Standart Bilet : Trenin hareketi öncesinde 5 dakikaya kadar alınabilen, iadeye izin verilmeyen bir kez değişiklik ve açığa alınabilme hakkı veren bilettir. Bu biletler üzerinden Genç, Öğretmen ve Yaşlı ( 65 yaş ) indirimi uygulanabilir.

Esnek Bilet : En fazla Üç ( 3) kez değişiklik, açık bilete çevrilme ve iade hakkı veren bilettir. Genç, Öğretmen ve Yaşlı İndirimi uygulanabilir.

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com