• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

bakü kampanyasiÜlkemizde en çok tercih edilen ve Avrupa’ da en iyi hava yolu şirketi unvanını taşıma gururunu yaşayan Türk Hava Yolları; 31 Ağustos 2016 tarihine kadar gerçekleştirilecek olan biletlemelerde ve seyahatlerde geçerli olacak her şey dâhil Bakü 229 usd promosyonu ile de rakipleri arasında fark yaratmaya devam ediyor.

Bakü; Azerbaycan Cumhuriyetinin başkentidir. Hazar denizinin batı kıyısında yer alan şehrin önemli bir liman kenti olmasının yanı sıra Kafkasların en büyük, en önemli kültür ve ticaret merkezidir.

2000 yılının başından bu günümüze kadar şehrin dört bir tarafında yapılan yeni yapılar ve inşalarla hızla değişmekte olan Bakü dünyanın gidilmesi gereken en önemli on şehrinden biridir.

Öyle ki kentte gece hayatı oldukça hızlıdır. Ayrıca eğitim alanında da bünyesinde 38 yükseköğrenim kurumunu barındırmaktadır.

Şehirde ulaşım oldukça rahattır. 23 durağa sahip metro 34,6 km alanı kapsamaktadır. 1928 yılından bu yana otobüs ulaşımı da bulunan kentin her mahallesinden otobüs hattı geçmektedir.

Bakü birçok alternatif ile sizlere eğlence sunan bir kenttir. Bu alternatiflerden en fazla tercih edilenler;

1928 yılında kurulan, dünyanın çeşitli yerlerinden ve Azerbaycan faunasına ait 1193 hayvan ve 163 türün yaşadığı Bakü Hayvanat Bahçesi.

Birçok lüks markalara ev sahipliği yapan araç trafiğine kapalı caddeleri ile şehrin en iyi alış veriş merkezi olan Fıskiye Meydanı.

Bakü körfezinde bulunan ve 3 km 750 m uzunluğa sahip sahil yolu ve açık alan olan Bakü Bulvarı.

Turizm alanında da her geçen gün büyüyen ve gelişen Azerbaycan’da bu durumdan en çok Bakü yararlanır. Bakü Azerbaycan turizminin başkentidir. 2012 yılında yapılan Eurovision Şarkı Yarışması turizm alanında gelişmenin en büyük göstergesi olmuştur. Bu nedenle şehirde birçok geliştirme çalışması yapılmaktadır.

Ayrıca Bakü; Başta futbol olmak üzere tüm spor branşlarına da yatırım yapmaktadır. Bağımsızlık ilanından sonra ülkede futbola olan ilgi zirve yapmıştır.

  

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.