• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

darusselam10 Ekim 2016 tarihine kadar yapılacak biletlemelerde ve 15 Eylül 2016 – 10 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacak seyahatlerde geçerli olacak promosyon biletler 387 $ dan Türk Hava Yolları tarafından satışa sunulmaktadır.

Tanzanya’nın en büyük şehri olan Darüsselam aynı zamanda 2,5 milyon tahmini nüfusu ile ülkenin en kalabalık ve en zengin şehridir. Hint okyanusunun doğu kıyılarında yer alan şehir ülkenin ekonomi merkezi konumundadır.

Balıkçılığın ön planda olduğu şehirde ayrıca tarım da önemli bir geçim kaynağıdır. Hava sıcaklığı her mevsim üst seviyededir. Bu nedenle en büyük keyif plajlarda vakit geçirmek olarak gösteriliyor. Bu plajlardan en bilinen ve popüler olan Koko Halk Plajıdır. Tanzanya da halk dinine çok bağlıdır bu nedenle denize girenler kıyafetleri ile girmektedir.

Darüsselam da yerel pazarlar da görülmeye değer yerlerin başında gelmektedir. Bu pazarlar da yaşam oldukça ilkeldir. Örneğin pazarda dolaşırken yöresel kasaplara denk geliyorsunuz fakat bilinenin aksine bu kasaplarda ne buzdolabı var nede buzluk yani etler açıkta satılmaktadır.

Darüsselam da bin bir çeşit tropikal meyve yetişmektedir. Meyve yemenin keyfine burada dilediğinizce varabilirsiniz. Özellikle ziyaretçilerin tercih ettiği meyve tutku meyvesi olarak bilinen Passion Fruit’dir.

Ulaşım toplu taşıma araçları yada taksilerle sağlanmaktadır. Fakat minibüsler çok kalabalık olmasından dolayı ziyaretçiler tarafından pek tercih edilmemektedir.

Bu şehrin güzelliklerini keşfetmek için 10 Ekim 2016 tarihine kadar biletinizi alın.    

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.