• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

THY ERCAN VE TİFLİS UÇUŞLARINDA ÖN PASAPORT KONTROLÜ

Anasayfa » Uçak Bileti Kampanyaları » Türk Hava Yolları Kampanyaları

Türkiye’den Yurt dışına Yeşil/ Gri Pasaport Sahibi veya sadece T.C kimlik kartıyla seyahat eden yolcularımız için önemli UYARI !

Son güncelleme ile T.C. Hususi (Yeşil) Pasaport / T.C. Hizmet (Gri) Pasaport Sahibi yolcular bir sonraki bildiriye kadar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti veya Gürcistan ‘a seyahatlerde ön sorgulamaya tabi tutulmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Ulusal Kimlik Kartı veya T.C. pasaport ile seyahat eden bütün yolcular, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ana pasaport kontrolü öncesinde Türk Hava Yolları’nın C15 ve C16 check-in kontuarlarında sınır polisi tarafından ön sorgulama sonrasında ana pasaport kontrolüne geçiş izin verilmektedir. Direk olarak ön sorgulama işlemi yaptırmadan ana pasaport kontörlüne yönlenen yolcular işleme alınmamakta olup, bu hususta ki yapılması gerekenlere dikkat edilmesi yolculuk sırasında sorun yaşanmaması açısından önemlidir.

Bu son düzenleme sonucunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti veya Gürcistan ‘a seyahat eden yolcuların, uçuşlarına zamanında yetişebilmeleri ve sözü geçen pasaport kontrolü işlemlerinden olumsuz etkilenmemeleri için uçuş saatlinden en az 3 saat öncesinde havalimanında olunmasını ve işlemlerini tamamlanması önerilmektedir.

Bütün yolculara iyi yolculuklar dileriz. 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.