• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

hong kong kampanyasıHong Kong Asya kıtasının en büyük serbest pazarı ve limanı olmakla beraber ticaret, endüstri ve turizm alanında da en işlek merkezidir.

Türk hava Yolları her gün yaptığı kampanyalara bir yenisini daha eklemiştir. 30 Eylül 2016 tarihine kadar yapılan biletlemelerde ve 08 Nisan 2016 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak seyahatlerinizde geçerli olacak promosyonla 449 $ dan satışa sunulmuştur.

Hong Kong’a yaklaşık 10 saat süren direk uçuşlar mevcuttur. Şehir için de ulaşım tren, otobüs, Taksilerle sağlanmaktadır.

Uzak doğunun ticaret ve turizm başkenti olarak kabul edilen Hong Kong çok sayıda kültürel faaliyete ev sahipliği yapmaktadır. Gündüzleri yapılan faaliyetlerin dışında gece hayatı da durmaksızın devam etmektedir. Hong Kong sosyal hayatında aktif olarak yaşandığı bir yerdir. Öyle ki Hong Kong limanı kıyılarında canlı müzikler ve tekne turları düzenlenmektedir.

Gençler arasında spor son derece yaygındır. Akşam saatlerinde gençler takım halinde basketbol ve futbol müsabakaları düzenlemektedir.

Pekin ördeği ve yılan çorbasının en meşhur olduğu çok çeşitli mutfağa sahiptir. Tazeliğin önemli olduğu ve her türlü hayvan etinin kullanıldığı Kanton mutfağı bunlardan sadece biridir.

Çin yeni yılı kutlamaları, Hong Kong salsa festivali, Tin Hau festivali her yıl düzenlenen çok sayıda festivallerin en önemli ve en renkli olanlarıdır.

Hong Kong da günün her saatinde alışveriş yapmanız mümkündür. Alış veriş için büyük alışveriş merkezlerinden tutun en ufak semt pazarlarına kadar birçok alternatifiniz bulunmaktadır.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.