İstanbul Hakkari Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul Hakkari Uçuşu

Kısa zamanda istedikleri yere ulaşmak isteyenler için her zaman ilk adres uçak olmuştur.  Ulaşım araçları içerisinde genellikle ilk tercihler arasında uçak ile seyahat etmek gelmektedir. Uçak ile yapılan yolculuklar diğer ulaşım araçlara göre daha zahmetsizdir.  Sizlere uygun fiyat garantisi veren sitemiz aracılığı ile İstanbul Hakkari uçak bileti alabilirsiniz. İstanbul Hakkari uçak bileti sitemizde düşük fiyatı ile bulunmaktadır. Sizlere bir tık adar yakın olan sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Uygun fiyata alacağınız İstanbul Hakkari uçak bileti ile ülkemizin değişik illerini görmüş olabilirsiniz.

   Hakkari ilimiz oldukça zengin bir kültürel geçmişe sahiptir. Hakkari konumu itibarıyla  Anadolu Mezopotamya, ve İran üçgeninde yer  almaktadır.  Hakkari ilimiz  coğrafi yapısı ile de  bir çok topluluğun dikkatini çekmiş ve bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.  Hakkari, Med, Pers, Selevkos, Abbasi, Selçuklu, Moğol, Karakoyunlu, Akkoyunlu ve Osmanlı hakimiyetini görmüştür. Bu hakimiyetin kalıntılarını Hakkari de görebilmek mümkündür. Hakkari deyince akla ters lalesi, buzul dağları, sat dağları, Hakkari kilimleri, Sümbül dağı gelmektedir. İstanbul Hakkari uçak bileti ile farklı kültürlere şahit olabilirsiniz.

  Hatay iki ülkeye sınırda olması nedeniyle ekonomik açıdan oldukça düşük gelire sahiptir. Ekonomik gelirlerin başında sınır ticareti ve hayvancılık gelmekteydi. Fakat Irak savaşı ile sınır ticareti ve silahlı çatışmalar nedeniyle de hayvancılık gelirleri iptal olmuştur. Bu gibi nedenler yüzünden ekonomik açıdan oldukça güçsüz ve zayıf bir ilimizdir Hakkari.

   Hakkari bölgesinin batısında yer alan Geveruk ve Tirşin  yaylalarında  kayalar üzerine kazınarak çizilmiş binlerce kaya resmi bulmuştur. Bu açıdan oldukça önemli ve dikkat çekici olan bu kayalar Hakkari’ye gidildiğinde mutlaka görülmesi gerekenler listesindedir. Hakkari’ye özgü yemekler yenmeden de olmaz. Hakkari yöresine özgü olan pirinç, darı ya da bulgur karışımı bir nevi katı ayran çorbası olan gulul, bir çeşit işkembe ve bağırsak dolması olan kepaye sayılabilir. Bu yemeklerin tadına bakmadan Hakkari’den gelmek olmaz. İstanbul Hakkari uçak bileti ile bu tatları deneyebilirsiniz.

   Ülkemizin en zayıf illerinden sayılan ama önemli değerlere sahip olan Hakkari görülmesi gereken illerimizdendir. İstanbul Hakkari uçak bileti alarak sizler de Hakkari de ki eşsiz güzellikleri görebilirsiniz.

Hakkari Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Emirates Havayolları ile Dubai Fırsatları

16 Şubat 2019

Emirates Havayolları ile Dubai Fırsatları

Emirates Havayolları ile 349 USD'den başlayan fiyatlarla Dubai'ye uçma&nb...

Devamı
Pegasus ile Rocketmiles İş Birliği

16 Şubat 2019

Pegasus ile Rocketmiles İş Birliği

  Pegasus Bolbol ve Rocketmiles ile otel konaklamalarında puan kazanma fırsatını başlattı. ...

Devamı
Anadolu’nun Yaşayan Tarihi Tren Garları

15 Şubat 2019

Anadolu’nun Yaşayan Tarihi Tren Garları

Tren yolları, Osmanlı Devletinin son yollarında kullanılmaya başlamıştı. Demir yolu ulaşımı Osmanlı&...

Devamı
Ucuzauc.com