İstanbul Hakkari Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Hakkari Tahmini Fiyatlar

İstanbul Hakkari Uçuşu

Kısa zamanda istedikleri yere ulaşmak isteyenler için her zaman ilk adres uçak olmuştur.  Ulaşım araçları içerisinde genellikle ilk tercihler arasında uçak ile seyahat etmek gelmektedir. Uçak ile yapılan yolculuklar diğer ulaşım araçlara göre daha zahmetsizdir.  Sizlere uygun fiyat garantisi veren sitemiz aracılığı ile İstanbul Hakkari uçak bileti alabilirsiniz. İstanbul Hakkari uçak bileti sitemizde düşük fiyatı ile bulunmaktadır. Sizlere bir tık adar yakın olan sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Uygun fiyata alacağınız İstanbul Hakkari uçak bileti ile ülkemizin değişik illerini görmüş olabilirsiniz.

   Hakkari ilimiz oldukça zengin bir kültürel geçmişe sahiptir. Hakkari konumu itibarıyla  Anadolu Mezopotamya, ve İran üçgeninde yer  almaktadır.  Hakkari ilimiz  coğrafi yapısı ile de  bir çok topluluğun dikkatini çekmiş ve bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.  Hakkari, Med, Pers, Selevkos, Abbasi, Selçuklu, Moğol, Karakoyunlu, Akkoyunlu ve Osmanlı hakimiyetini görmüştür. Bu hakimiyetin kalıntılarını Hakkari de görebilmek mümkündür. Hakkari deyince akla ters lalesi, buzul dağları, sat dağları, Hakkari kilimleri, Sümbül dağı gelmektedir. İstanbul Hakkari uçak bileti ile farklı kültürlere şahit olabilirsiniz.

  Hatay iki ülkeye sınırda olması nedeniyle ekonomik açıdan oldukça düşük gelire sahiptir. Ekonomik gelirlerin başında sınır ticareti ve hayvancılık gelmekteydi. Fakat Irak savaşı ile sınır ticareti ve silahlı çatışmalar nedeniyle de hayvancılık gelirleri iptal olmuştur. Bu gibi nedenler yüzünden ekonomik açıdan oldukça güçsüz ve zayıf bir ilimizdir Hakkari.

   Hakkari bölgesinin batısında yer alan Geveruk ve Tirşin  yaylalarında  kayalar üzerine kazınarak çizilmiş binlerce kaya resmi bulmuştur. Bu açıdan oldukça önemli ve dikkat çekici olan bu kayalar Hakkari’ye gidildiğinde mutlaka görülmesi gerekenler listesindedir. Hakkari’ye özgü yemekler yenmeden de olmaz. Hakkari yöresine özgü olan pirinç, darı ya da bulgur karışımı bir nevi katı ayran çorbası olan gulul, bir çeşit işkembe ve bağırsak dolması olan kepaye sayılabilir. Bu yemeklerin tadına bakmadan Hakkari’den gelmek olmaz. İstanbul Hakkari uçak bileti ile bu tatları deneyebilirsiniz.

   Ülkemizin en zayıf illerinden sayılan ama önemli değerlere sahip olan Hakkari görülmesi gereken illerimizdendir. İstanbul Hakkari uçak bileti alarak sizler de Hakkari de ki eşsiz güzellikleri görebilirsiniz.

Hakkari Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ordu -Giresun Havalimanı

05 Ocak 2020

Ordu -Giresun Havalimanı

Ülke / Şehir: Türkiye/ Ordu Açılış Tarihi :2015 Şehir Merkezine Uzaklık: 18 km ...

Devamı
Malatya Erhaç Havalimanı

05 Ocak 2020

Malatya Erhaç Havalimanı

Ülke/Şehir: Türkiye/Malatya Açılış Tarihi: 1941 Şehir Merkezine Uzaklık: 34 km ...

Devamı
Kütahya Zafer Havalimanı

05 Ocak 2020

Kütahya Zafer Havalimanı

Ülke/Şehir: Türkiye/Kütahya Açılış Tarihi: 2012 Şehir Merkezine Uzaklık: 4...

Devamı