İstanbul Kars Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul Kars Uçuşu

Ermenistan sınırında yer alan dondurucu soğuğuyla adını duyurmuş olan sınırımızın en güzel illerinden biri Kars. Ülkemizin bir ucunda yer alan Kars’a ulaşım diğer bölgelere göre ulaşımı daha zor olan bir ilimizdir. Kars’a en kısa sürede ulaşımı sağlamak için ulaşım ağı olarak genelde hava yolu kullanılması daha iyidir. İstanbul Kars uçak bileti alarak mesafeleri en aza indirebilirsiniz. Uçuşta size oldukça yardımcı olan sitemiz ile karşınızdayız. Size bir tık kadar yakında olan sitemize mutlaka bakmalısınız. Uygun fiyata uçuş garantisi veren sitemiz ile yüzlerce insanın mutluluğuna ortak oluyoruz. İstanbul Kars uçak bileti en uygun fiyatıyla sitemizde bulunmakta.

  Kars daha çok yaylalardan meydana gelen bir yapıya sahiptir. Yazları insanlar yaylalara çıkar ve yaz sonuna kadar oralarda kalırlar. Kars’ın en önemli ekonomik gücü genelde tarım ve hayvancılıktır. Kırsal kesimde olması nedeniyle tarım ve hayvancılık sektöründe oldukça iyi durumdadır. Hayvansal gıdalar halkın en büyük geçim kaynağı durumundadır. Mandıralarda işlenen ürünlerin ülkenin dört bir yanına dağıtımı yapılmaktadır. Kars da arıcılık da oldukça önemli bir yere sahiptir. Kars balı tamamıyla doğaldır. İstanbul Kars uçak bileti ile doğal Kars ballarına ulaşabilirsiniz.

   Kars merkez ilçesi gelişmişlik açısından Türkiye de üçüncü gelmiştir. Kars gelişmişlik açısından oldukça gelişmiş bir ilimizdir. Sanayi alanında ise zaman geçtikçe büyüyen ve gelişen Kars da irili ufaklı fabrikalar kurulmaya başlamıştır. Kars da yem, çimento, ayakkabı, tuğla, şeker gibi fabrikalar bulunuyor olsa da işsizlik oldukça fazladır. Bu yüzden ülkemizin en çok göç veren illerinden birisi de Kars’tır.

   Yemek kültürü olarak da et yemeklerine ve tahıla oldukça yoğun ilgi vardır. Hayvancılığın ön planda olması yemek kültürüne de yansımış neredeyse çoğu yemekte hayvansal gıda bulunmaktadır. Kars yemekleri için İstanbul Kars uçak bileti alıp yerinde deneyebilirsiniz. Yörenin halk oyunlarında da kendine has tarzlar bulunmaktadır. Yoğun folklorik özellikler görünen sayılı illerimizden birisidir Kars. Eğer siz de bu güzel ilimizi görmek istiyorsanız sitemizden uygun fiyata alacağınız İstanbul Kars uçak bileti sayesinde kısa zamanda Kars’a ulaşabilir ve kültürünü görebilirsiniz.

Kars Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Anadolu’nun Yaşayan Tarihi Tren Garları

15 Şubat 2019

Anadolu’nun Yaşayan Tarihi Tren Garları

Tren yolları, Osmanlı Devletinin son yollarında kullanılmaya başlamıştı. Demir yolu ulaşımı Osmanlı&...

Devamı
Kültür Hazineleriyle Erzurum

14 Şubat 2019

Kültür Hazineleriyle Erzurum

Bembeyaz karları, yüksek dağları, tarihi yapıları, kış sporları, doğal güzellikleri ve e...

Devamı
Dünya’nın Terasları

13 Şubat 2019

Dünya’nın Terasları

Dünya üzerinde yüzlerce muhteşem manzaralara sahip teraslar olsa da sizler içi...

Devamı
Ucuzauc.com