Denizli Hatay Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Denizli Hatay Uçuşu

HATAYDenizli Hatay uçak bileti almak ve Hatay’ a bir uçuş gerçekleştirmek istiyor iseniz size güzel bir teklifimiz var. Ucuzauc ile en ucuz uçak bileti ve en avantajlı fiyatlarla uçmak ister misiniz? O halde mutlaka web sitemize göz atmalı yahut uzman çalışma arkadaşlarımız ile irtibata geçmelisiniz. Ucuzauc ile uçak bileti almak artık çok daha kolay ve ekonomik!

Hatay, Akdeniz bölgemizde olan ve ülkemizin en güneyindeki ildir. Asi Nehri’ nin ev sahipliğini de yapan Hatay, Büyük İskender ve daha nice büyük isimleri de topraklarında ağırlamıştır. Şehrin fevkalade zengin bir tarihi vardır. Dünyanın ilk kilisesi olan Sen Pier Kilisesi de Hatay’ da bulunmaktadır.

Son derece kozmopolit bir şehir olan Hatay, farklı dinlerin de saygı ve kardeşlik içerisinde bir arada yaşadığı ender kentlerdendir. İnsanlığın ilk yerleşkelerinden biri olan Hatay, bugün önemli bir kardeşlik ve hoşgörü kentidir. Peki dünyanın en harikulade ney kamışlarının Hatay’ da yetiştirildiğini ve tüm dünyaya ihraç edildiğini biliyor muydunuz?

Biraz da Hatay mutfağından bahsedelim mi?Gelenek ve göreneklerin en zengin olduğu mutfaklardan biridir Hatay mutfağı. Meşhur kaytaz böreği, cevizli havan köftesi, lahana sarması ve Arap kebabı denemesi gereken tatların başında gelmektedir. Testi peyniri, salepli dondurma, kayısılı ve bademli gerdan da en çok rağbet gören tatlarındandır. Osmanlı mutfağından Hatay mutfağına geçmiş olan kabak bastı da  oldukça lezzetli bir deneyim olacaktır sizler için. Cevizli biberli keşşir salatası da yöreye özgü ve bilinen lezzetlerden. Pilav çeşitleri ile de oldukça iddialı ve zengin olan Hatay mutfağı, dolmaları ile de fevkalade geniş bir yelpazeye sahiptir. Tatlı çeşitlerinde ise cevizli havuç tatlısı ve burma künefe oldukça revaçtadır. Tercihinizi elmasiye veya ekmek kadayıfından yana kullanırsanız asla pişman olmazsınız. Gördüğünüz gibi, oldukça zengin bir mutfağa sahip olan Hatay, diğer tüm güzellikleri ve birikimleri ile de gezilmesi ve görülmesi gereken bir şehir olup, siz değerli misafirlerini beklemektedir. Bambaşka kültürlerle tanışacağınız bu şehirde fevkalade güzel ve unutulmaz zamanlar geçireceğiniz aşikar. Sizlere şimdiden iyi uçuşlar dileriz. 

Hatay Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Anadolu’nun Yaşayan Tarihi Tren Garları

15 Şubat 2019

Anadolu’nun Yaşayan Tarihi Tren Garları

Tren yolları, Osmanlı Devletinin son yollarında kullanılmaya başlamıştı. Demir yolu ulaşımı Osmanlı&...

Devamı
Kültür Hazineleriyle Erzurum

14 Şubat 2019

Kültür Hazineleriyle Erzurum

Bembeyaz karları, yüksek dağları, tarihi yapıları, kış sporları, doğal güzellikleri ve e...

Devamı
Dünya’nın Terasları

13 Şubat 2019

Dünya’nın Terasları

Dünya üzerinde yüzlerce muhteşem manzaralara sahip teraslar olsa da sizler içi...

Devamı
Ucuzauc.com