Denizli Mardin Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Denizli Mardin Uçuşu

Denizli Mardin uçak bileti alarak ülkemizin otantik ve kıymetli kenti Mardin’ e bir ziyarette bulunmak istiyor iseniz seyahat planlarınızdan evvel ucuzauc ile irtibata geçmenizi ve fiyatlarımızı görmenizi tavsiye ederiz.Uçak bileti almak artık çok daha kolay. En ucuz uçak bileti fiyatlarımız ile seyahat etmek için firmamız ve çalışma arkadaşlarımız sizlere sadece bir tık veya bir telefon uzaklıkta!

Mardin, birçok inanç ve dinden insanın bir arada, kardeşçe, dostça yaşadığı, İpek yolunun en kıymetli güzergahı, Güney Doğu Anadolu’ nun incisidir. Gezilecek yerleri ile de oldukça zengin bir kent olan Mardin’ de gezerken adeta büyüleneceksiniz. Gezilmesi gereken yerlerin başında Mardin Müzesi ve Mardin Kalesi gelmektedir. Biraz Mardin Müzesinden bahsedelim. Mardin Müzesi, şehrin köklü geçmişini sizlere yansıtan, eski Tunç’ tan itibaren, Asur, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait eserleri de bulabileceğiniz müzede oldukça keyifli ve dolu dolu zaman geçireceksiniz. Mardin’ in güney doğusunda, aşağı yukarı 30 km ilerisinde bulunan Dara Harabeleri de mutlaka görülmelidir. Burada sizi mağara evlerle beraber, saray, çarşı, su deposu ve zindan kalıntıları da bulunmaktadır. Muazzam atmosferi ile Mor Gabriel Manastırı ise sizi adeta büyüleyecektir. Hz. Ömer dönemine ait bu manastır, zengin kütüphanesi ile bilinmektedir. Kasımiye Medresesi de muazzam bir değere sahip, 1469 da yaptırılmış ancak günümüze kadar ayakta kalabilmiş fevkalade bir tarihi emanettir. Surp Kevork Kilisesi de zamanınız var ise mutlaka ziyaret edilmelidir.

Mardin dendiğinde akla gelen ilk unsurlardan biri Midyat Evleri. Midyat Evleri, sosyal yaşam tarzlarına uygun olarak inşa edilmiş, evlerde malzeme olarak taş kullanılmıştır. Mardin’ in mutfağı da oldukça ünlüdür. Yöresel yemeklerini bilmeyen yoktur. Elbette bir de bu lezzetleri, burada, yerinde tatmak vardır. Örneğin öiğ köftesi, örneğin zerdesi, kıbbesi mutlaka denenmelidir. Dönmeden evvel cevizli sucuklardan da alabilirsiniz. Sevdiklerinize ve kendiniz için Mardin’ in meşhur telkari denen kendine özgü gümüş takılarından alabilir, bu seyahati ölümsüz kılabilirsiniz. Bambaşka bir dünya, farklı bir seyahat sizleri bekliyor. Mardin, tüm güzellikleri ile sizi davet ediyor.

Mardin Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Anadolu’nun Yaşayan Tarihi Tren Garları

15 Şubat 2019

Anadolu’nun Yaşayan Tarihi Tren Garları

Tren yolları, Osmanlı Devletinin son yollarında kullanılmaya başlamıştı. Demir yolu ulaşımı Osmanlı&...

Devamı
Kültür Hazineleriyle Erzurum

14 Şubat 2019

Kültür Hazineleriyle Erzurum

Bembeyaz karları, yüksek dağları, tarihi yapıları, kış sporları, doğal güzellikleri ve e...

Devamı
Dünya’nın Terasları

13 Şubat 2019

Dünya’nın Terasları

Dünya üzerinde yüzlerce muhteşem manzaralara sahip teraslar olsa da sizler içi...

Devamı
Ucuzauc.com