Denizli Mardin Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Denizli - Mardin Tahmini Fiyatlar

En Ucuz Denizli Mardin Uçak Bileti Ara

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Mardin Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi Denizli
Mardin 78KM
Uçuş Süresi 20 dakika
Popüler Havayolları Anadolu Jet
Son Satış 9 dakika önce

Denizli Mardin Uçuşu

Denizli Mardin uçak bileti alarak ülkemizin otantik ve kıymetli kenti Mardin’ e bir ziyarette bulunmak istiyor iseniz seyahat planlarınızdan evvel ucuzauc ile irtibata geçmenizi ve fiyatlarımızı görmenizi tavsiye ederiz.Uçak bileti almak artık çok daha kolay. En ucuz uçak bileti fiyatlarımız ile seyahat etmek için firmamız ve çalışma arkadaşlarımız sizlere sadece bir tık veya bir telefon uzaklıkta!

Mardin, birçok inanç ve dinden insanın bir arada, kardeşçe, dostça yaşadığı, İpek yolunun en kıymetli güzergahı, Güney Doğu Anadolu’ nun incisidir. Gezilecek yerleri ile de oldukça zengin bir kent olan Mardin’ de gezerken adeta büyüleneceksiniz. Gezilmesi gereken yerlerin başında Mardin Müzesi ve Mardin Kalesi gelmektedir. Biraz Mardin Müzesinden bahsedelim. Mardin Müzesi, şehrin köklü geçmişini sizlere yansıtan, eski Tunç’ tan itibaren, Asur, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait eserleri de bulabileceğiniz müzede oldukça keyifli ve dolu dolu zaman geçireceksiniz. Mardin’ in güney doğusunda, aşağı yukarı 30 km ilerisinde bulunan Dara Harabeleri de mutlaka görülmelidir. Burada sizi mağara evlerle beraber, saray, çarşı, su deposu ve zindan kalıntıları da bulunmaktadır. Muazzam atmosferi ile Mor Gabriel Manastırı ise sizi adeta büyüleyecektir. Hz. Ömer dönemine ait bu manastır, zengin kütüphanesi ile bilinmektedir. Kasımiye Medresesi de muazzam bir değere sahip, 1469 da yaptırılmış ancak günümüze kadar ayakta kalabilmiş fevkalade bir tarihi emanettir. Surp Kevork Kilisesi de zamanınız var ise mutlaka ziyaret edilmelidir.

Mardin dendiğinde akla gelen ilk unsurlardan biri Midyat Evleri. Midyat Evleri, sosyal yaşam tarzlarına uygun olarak inşa edilmiş, evlerde malzeme olarak taş kullanılmıştır. Mardin’ in mutfağı da oldukça ünlüdür. Yöresel yemeklerini bilmeyen yoktur. Elbette bir de bu lezzetleri, burada, yerinde tatmak vardır. Örneğin öiğ köftesi, örneğin zerdesi, kıbbesi mutlaka denenmelidir. Dönmeden evvel cevizli sucuklardan da alabilirsiniz. Sevdiklerinize ve kendiniz için Mardin’ in meşhur telkari denen kendine özgü gümüş takılarından alabilir, bu seyahati ölümsüz kılabilirsiniz. Bambaşka bir dünya, farklı bir seyahat sizleri bekliyor. Mardin, tüm güzellikleri ile sizi davet ediyor.

Mardin Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

04 Eylül 2019

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

  Aegeen Airlines ile inanılmaz fiyatlar ile sonbaharda seyahat edebilirsiniz .   Aeg...

Devamı
Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

22 Ağustos 2019

Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

Devamı
Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

22 Ağustos 2019

Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

    Air Astana Havayolları'nın yeni bagaj fiyatları güncellemeleri  &nb...

Devamı
Ucuzauc.com