Diyarbakır Amasya Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Diyarbakır - Amasya Tahmini Fiyatlar

En Ucuz Diyarbakır Amasya Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Amasya Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi Diyarbakır
Amasya 495KM
Uçuş Süresi 1 saat 30 dakika
Popüler Havayolları Anadolu Jet
Son Satış 59 dakika önce

Diyarbakır Amasya Uçuşu

AMASYADiyarbakır Amasya uçak bileti almak ve cennet gibi bir kentte, Amasya’ ya gitmek istiyor iseniz, sizleri uçak bileti alabileceğiniz en ekonomik adres ile tanıştırmak istiyoruz. Ucuzauc, en ucuz uçak bileti temin edebileceğiniz, güvenilir tek adres!

Amasya, Karadeniz bölgemizin orta Karadeniz bölgesinde yer alan cennetten farksız bir kentimiz. Kurtuluş Savaşımızın ilk temellerinin atıldığı muazzam bir kent burası. Türkiye Cumhuriyeti’ nin temellerinin atıldığı Amasya, tarihimizde tarifsiz bir değere sahiptir. Tarih ve doğanın iç içe olduğu bu güzel kentimizde gezilecek ve görülecek yerler de oldukça fazladır. Sizi evvela Amasya Kalesi karşılar. Sultan 2. Beyazıt Külliyesi de kesinlikle görülmesi gereken bir durak olup, yaşlı çınar ağaçları ile dikkat çekmektedir. Hazeranlar Konağı da zarafeti ile sizi büyülerken, İlhanlı döneminden günümüze miras Bimarhane, diğer adı ile Darüşşifa, fevkalade bir eser olarak karşımıza çıkacaktır. 1413 yılında yaptırılmış olan Haliliye Medresesini de mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Peki bu cennet şehirde neler yiyebilirsiniz? Köklü bir tarihe ve kültüre sahip olan bu kentin mutfağı da sizi oldukça etkileyecek. Fevkalade zengin bir mutfak olan Amasya mutfağı çatal çorbası, akıtması, helle çorbası ile damaklarınızı şenlendirecek, pastırmalı pancarı, halbur tatlısı, gömlek kadayıfı ve vişneli ekmek ile sizleri şaşırtacaktır.

Amasya seyahatinizde Amasya müzesini görmenizi, özellikle Hitit Tanrı heykelini görmeden dönmemelisiniz. Bir de Yeşilırmak Yalıboyu’nda bulunan kelimelerle izah edilemeyecek güzellikte ve zarafetteki Amasya evlerini mutlaka görmelisiniz. Ahşap yapıları ile içinizi ısıtacak olan Amasya evleri, genellikle avlulu ve bahçeli evlerdir. Borabay Gölü de oldukça rağbet gören, ilgi çekici yerlerden birisi. Zamanınız var ise Borabay Gölünü de görmenizi tavsiye ederiz. Amasya’ nın meşhur elmasından almadan veya tatmadan Amasya’ yı bırakmayınız deriz. Özellikle gece görüntüsü ile fevkalade bir görünüşe sahip Amasya, Ferhat ile Şirin’ in evi, hayatın hızlı gidişinde nefes alabileceğiniz, şahsına münhasır, görülmesi gereken bir şehir. En ucuz uçak bileti alabileceğiniz adresi de artık bulduğunuza göre, daha fazla zaman kaybetmeyin. Bir an önce uçak biletinizi temin ederek, Amasya kapılarını aralayın.

Amasya Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Diyarbakır Amasya Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.