Diyarbakır Bursa Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Diyarbakır - Bursa Tahmini Fiyatlar

En Ucuz Diyarbakır Bursa Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi Diyarbakır
Bursa 1,007KM
Uçuş Süresi 1 Saat 10 Dakika
Popüler Havayolları Anadolu Jet
Son Satış 44 dakika önce

Diyarbakır Bursa Uçuşu

BURSADiyarbakır Bursa uçak bileti almak ve rotanızı Marmara’ ya çevirmek istiyor iseniz en ekonomik uçak bileti fiyatları ile firmamız sizleri bekliyor. Ucuzauc, sektöründe öncü ve güvenilir bir isim olmanın haklı gururu, seyahatseverler tarafından seçilmiş olmanın ayrıcalığı ile en ucuz uçak bileti fiyatlarıyla sizlere hizmet vermektedir.Uçak bileti almak ucuzauc ile artık çok daha kolay.

Bursa, Marmara bölgemizin ikinci büyük şehri, önemli bir sanayi kentidir. Tarihi zenginlikleri ile de oldukça kıymetli bir şehir olan Bursa, doğal güzellikleri ile de göz kamaştırmaktadır. Burada en çok Osmanlı Dönemine ait eserler karşınızaçıkacaktır. Çünkü Bursa, Osmanlı Devleti’ nin yuvası, ilk başkenti oluşudur şüphesiz. Gezilecek yerleri ile de muazzam bir zenginliğe sahip Bursa, bu sebeple günü birlik misafirlerini de sıkça ağırlamaktadır. Örneğin Yeşil Cami. Yeşil Cami, Sultan Çelebi Mehmed tarafından 1419 yılında inşa edilmiş. Üzeri kubbelerle kapatılmış, çevresi rumi motifleri ile süslenmiş, hadis hatlarını da görebileceğiniz kıymetli bir camimiz Yeşil Cami. Bir de Yeşil Türbe var görmeniz gereken. Yeşil Türbe, Bursa’ nın simgelerinden biri olarak bilinmekte. Türbenin ceviz ağacından oyulmuş kapısı ise sizi işçiliğine ve güzelliğine hayran bırakacaktır. İlk Osmanlı Medreselerinden biri olan Yeşil Medrese de mutlaka uğramanız gereken bir nokta. Bursa’ da görmeniz gereken noktalardan biri de Çekirge Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Müzesidir. Köşkün eşyaları tamamen orjinal ve büyük deha Mustafa Kemal Atatürk’ ün kullandığı eşyalardır.

Bursa denildiğinde akla gelen diğer önemli noktalardan biri de hiç kuşkusuz Bursa Ulu Cami. Anıtsal şekli ile de görenleri kendine hayran bırakan Bursa Ulu Cami, tarihi ile de sizi zamanda yolculuğa çıkaracaktır. Tophane’ de bulunan Orhan Gazi Türbesi de fevkalade rağbet gören bir başka nokta olarak karşımıza çıkmakta. Görmenizi arzu ettiğimiz bir diğer yer ise İvaz Paşa Cami ve bu caminin hemen yanında bulunan İpek Hanı. Osmanlı Sultanı 1. Murat’ ın annesi adına yaptırdığı ve bugün müze olarak hizmet veren İznik Müzesi de ziyaret edilmesi gereken noktalar arasındadır. Bir de elbette İznik Gölü bekliyor sizi. 

Bursa Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Diyarbakır Bursa Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.