Diyarbakır Burdur Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Diyarbakır - Burdur Tahmini Fiyatlar

En Ucuz Diyarbakır Burdur Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Burdur Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi Diyarbakır
Burdur 895KM
Uçuş Süresi 1 saat 40 dakika
Son Satış 37 dakika önce

Diyarbakır Burdur Uçuşu

BURDURDiyarbakır Burdur uçak bileti almak ve Akdeniz bölgesine bir uçuş gerçekleştirmek istiyor iseniz size bir teklifimiz var. En ekonomik fiyatlarla uçak bileti temin edebileceğiniz ucuzauc ile tanışmadan evvel uçak bileti almamalı ve seyata planlarınızdan evvel firmamız ile irtibata geçmenizi hararetle öneririz. Böylelikle en ucuz uçak bileti fiyatlarını görebilir, çok daha avantajlı fiyatlarla uçak bileti temin edebilirsiniz.

Burdur, Akdeniz bölgemizde, binlerce yıllık tarihi ile, Osmanlılların da uzun  yıllar hüküm sürdüğü bereketli topraklarımızdır. Batı Torosların ihtişam kattığı Burdur, güneyde Antalya’ ya, batıda Denizli ile çevrilidir. Göller bakımından da fevkalade zengin olan Burdur’ da çok sayı da orta boy akarsu bulunmaktadır. Ülkenin en önemli göllerinden biri Burdur Gölü de bu şehrin göz bebeği olup, türbeleri ile de gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. Burdur Rum Kilisesini de ziyaretiniz içerisinde mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.1936 yılından bu yana Burdur’ u güzelleştiren Burdur Saat Kulesi de beğeninizi kazanacaktır. Burdur Pirkulzade Medresesi ve Kütüphanesi de hayranlığınızı gizleyemeyeceğiniz, olağan üstü bir mevkidir. Hangi tarihte yapıldığı kesin olarak bilinmese de buram buram tarih koktuğu aşikardır. Bir de elbette Burdur Evleri var. Merkez, Pazar Mahallesi içinde olan Burdur Evleri, Osmanlı sivil mimarisinin de en önemli örneklerindendir. İki kattan oluşan Burdur Evleri kerpiç ve ahşap ağırlıklıdır. Bir de görülmesi gereken Bakibey Konağı vardır ki, yerli misafirlerimiz kadar yabancı misafirlerinde hayran kaldığı bir noktadır. Bakibey Konağı özellikle taş merdivenleri ile dikkat çekmektedir. Elbette kentin müzelerini görmenizde de muazzam fayda var. Burdur Arkeoloji Müzesi, 1969 yılından bu yana  Burdur’ un tüm zenginliklerini meraklıları için sergilemektedir. Peki gezdik, gördük, dolaştık. Peki Burdur’ da neler yiyebiliriz? Burdur testi kebabı denemeniz gereken ilk lezzetlerden. Ağız kısmı dar bir testi içinde yapılan bu kebap, patates, havuç ile zenginleştirilmiştir. Burdur şişi de tadı damağınızda kalacak bir başka lezzet. Peynirli pideyi de mutlaka denemenizi öneririz. Ceviz ezmesi de tarifi mümkün olmayan, olağan üstü bir tat. Burdur, mutlaka görülmesi, ziyaret edilmesi gereken, zarif ve nadide bir kentimiz. 

Burdur Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Diyarbakır Burdur Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

05 January 2020

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

Ülke/Şehir: Türkiye/Isparta Açılış Tarihi: 1997 Şehir Merkezine Uzaklık: Ispart...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.