Gaziantep Amasya Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Gaziantep Amasya Uçuşu

amasya

Gaziantep’ ten Amasya’ ya, ülkemizin bu nadide kentine bir seyahatte bulunmak istiyor ve Gaziantep Amasya uçak bileti temin etmek istiyorsunuz. Eğer mevcut uçak bileti fiyatlarından ziyade çok daha ekonomik fiyatlarda bir uçak bileti arıyor iseniz, en ucuz uçak bileti fiyatları ile Ucuzauc sizleri bekliyor.

Amasya, fevkalade önemli bir konuma sahip, oldukça zengin ve değerli bir kentimizdir.  Muazzambir tarihe sahip bu kent, gezilecek ve görülecek yerler açısından da bir mücevher kutusudur adeta. Örneğin İlhanlı döneminden dahi eserler görebilirsiniz Amasya’ da. İlhanlı dönemine ait Bimarhane, diğer adı ile Darüşşifa, görenleri kendine hayran bırakmaktadır. 1488 yılında yaptırılmış olan Kapı Ağa, diğer adı ile Büyük Ağa Medresesi de görülmeye değer, göz kamaştırıcı bir yer. Bir başka göz alıcı tarihi eser de, bizlere bir Osmanlı emaneti olan Gümüşlü Cami. Gümüşlü Cami de 1326 yılından bu yana Amasya topraklarını şereflendirmekte. Bir de Torumtay Türbesi de var ki son derece çarpıcı ve dikkat çeken bir yapıt. Kral Kaya Mezarlıkları ise en az yerli misafirlerimiz kadar yabancı misafirlerimizi de kendine hayran bırakan, olağan üstü bir noktadır ve mutlaka görülmelidir.

Amasya’ ya geldiğinizde mutlaka görmenizi arzu ettiğimiz, fevkalade bir yer olan Borabay Gölü de atlanmamalı. Amasya’ ya yaklaşıl bir saat uzaklıkta olan Borabay Gölü, her mevsim farklı renkleri ile gelenleri tek kelime ile büyülemektedir. Güzel kentimiz Amasya’ da, Yedikır Barajı yakınında bulunan Yedi Kuğular Kuş Cenneti de görülmeye değer, oldukça hoş bir duraktır. Turizm açısından da oldukça önemli bir yer olan Yedi Kuğular Kuş Cenneti,  manzaraları ile de insanı büyülemekte. Yeşilırmak vadisinden beslenen şehzadeler kenti Amasya, tarih boyunca nice sanatkarlar ve bilim adamları yetiştirmiş, fevkalade önemli bir kent. Müzeleri ile de oldukça kıymetli bir şehir olan Amasya’ da özellikle Hazeranlar Konağı Müze Evi, Minyatür Amasya Müzesi ve Amasya Müzesi mutlaka görülmeli, özellikle konakları içerisinde en güzel konak olan Hazeranlar Konağı kesinlikle atlanmamalıdır. Uzun lafın kısası sizleri fevkalade güzel bir şehir bekliyor. 

Gaziantep'ten Amasya Merzifon Havalimanına sefer düzenleyen havayolları aradığınızda sadece Türk Hava Yolları'nın uçtuğunu görmektesiniz. Türk Hava Yolları ile Gaziantep Amasya uçak bileti aldığınız İstanbul aktarmalı olarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Amasya 5 Günlük Tahmini Hava Durumu

AMASYA AMASYA

Diğer Uçuş Noktalarımız:

Gaziantep Ankara Uçak Bileti

Amasya Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Nisan Ayında Seyahat Edebileceğiniz En İyi Rotalar

17 Ocak 2019

Nisan Ayında Seyahat Edebileceğiniz En İyi Rotalar

Baharın gelişini müjdeleynNisan ayı,  doğanın uyanışıyla seyahat severler işinde en uygun ...

Devamı
İstanbul’dan Gidilecek Günübirlik Rotalar

17 Ocak 2019

İstanbul’dan Gidilecek Günübirlik Rotalar

İstanbul’dan gidilebilecek günübirlik geziler için uygun yerler arasında bir&...

Devamı
Dünyadaki En Popüler Plajlar

16 Ocak 2019

Dünyadaki En Popüler Plajlar

Dünyanın sayılı güzelliklerine kendiniz tanık olmak ve maviliklerin tadını çıkartma...

Devamı
Ucuzauc.com