Entebbe Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Entebbe Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Entebbe Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 33 dakika önce

Entebbe Uçuşu

entebbeEntebbe Hakkında

Entebbe, Afrika’nın en büyük gölü olan Victoria Gölü’nün kuzey sahillerinde yer almaktadır. Ülkenin başkenti olan Kampala’ya 41 kilometre uzaklıktadır. Uganda Cumhuriyeti İngiliz sömürgesiyken, Entebbe şehri ülkenin başkentiydi. Günümüzde ise ülkenin en önemli ticari ve askeri havalimanına sahip olduğundan oldukça önemli bir kenttir.

Entebbe Luganda Dili’nde “koltuk” anlamına gelmektedir. Dönemin Buganda yöneticileri davalarını bu bölgede çözdüklerinden dolayı şehre bu ad verilmiştir. Ayrıca hükümet binasının, Uganda Başkanı’nın ikamet ettiği yerin ve resmi ofisinin bulunduğu yerdir.

Entebbe’de genel olarak tropikal iklim hakimdir. Yıl boyunca sürekli olarak yağış alması bu bölgede tropikal yağmur ormanlarının oluşmasını sağlamıştır.

Entebbe Havalimanı

Entebbe Uluslararası Havalimanı, 1962 yılına kadar ülkenin başkenti konumunda olmuş Entebbe’de yer almaktadır. Entebbe Havalimanı, ülkenin en büyük şehri ayrıca başkenti olan Kampala’ya da 41 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

1940 yılında yapımına başlanılmış ve 1947 yılında yapımı bitirilmiştir. 10 Kasım 1951 yılında tesislerinin genişletilmesinden sonra resmi olarak o dönemlerde İngiltere tahtının varisi II. Elizabeth tarafından tekrar kullanıma açılmıştır. 7 Şubat 1952 yılında II. Elizabeth’in babası Kral VI. George’in ölümü ardından taç giymek için Afrika gezisini iptal etmesi ve 1976 yılında İsrail’in yaptığı Entebbe Baskını ile tarih sayfalarında yer almıştır.

Entebbe Havalimanına, özel servisler, taksiler ve otobüsler ile ulaşım sağlanmaktadır ve  20’den fazla hava yolu Entebbe’ ye uçuş gerçekleştirmektedir.

Entebbe Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Entebbe’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları başta gelmektedir. Ayrıca, Asante Aviation, Air Uganda, British Airways, Brussels Airlines, Eagle Air, EgyptAir, Emirates Airlines, Ethiopian Airlines, Fastjet, Fly-SAX, FlyDubai, Fly540, Kenya Airways, KLM Royal Dutch Airlines, Qatar Airways, Rwandair Express, Skyjet Aviation, South African Airways, South Supreme Airlines ve United Airlines Limited gibi hava yolları da Entebbe’ye uçuş gerçekleştirmektedir.

Entebbe’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları hakkında bilgi alabilmek için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilir ve Entebbe uçak bileti sorgulaması yaparak biletinizi birkaç adımda kolaylıkla alabilirsiniz.

Entebbe’de Ulaşım

Entebbe’de ulaşım boda boda adı verilen motorlu taksilerle sağlanmaktadır. Ayrıca Victoria Gölü ticari trafiğin merkezi halindedir. Tanzanya ve Uganda şirketleri Uganda-Tanzanya-Kenya arasında feribot seferleri düzenlemektedir. Kyoga Gölü ve Beyaz Nil’de ikinci en önemli suyollarını oluşturmaktadır.

Entebbe’ye hava yolu ile hizmet veren en büyük hava yolu Entebbe Uluslararası Havaalanıdır. Entebbe ulaşımda en sık hava yolu kullanılmaktadır. Hava yolu ile Entebbe’ ye ulaşımlarınızda uçak biletinizi için ucuzauc.com web sitesinden sorgulayabilir, uçuş gerçekleştiren hava yolları hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve biletinizi Dünya’nın neresinde olursanız olun kredi kartınızla güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

Entebbe Gezilecek Yerler

Entebbe’de gezilecek yerler arasında başta Tarzan filminin çekildiği Botanik Bahçe yer almaktadır. İzinsiz av sırasında yaralanmış ve soyu tükenme tehlikesi yaşayan hayvanlara ev sahipliği yapan ayrıca yerel halkı da vahşi yaşam ile ilgili eğiten Vahşi Yaşam Eğitim Merkezi de Entebbe de görülerek yerler arasındadır.

Entebbe parkları ve doğal yaşamı koruma alanları ile daha çok bilinemektedir. Uganda’nın ünlü dağ gorillerini görebileceğiniz Bwindi Ulusal Parkı ve Victoria Gölü’nde bulunan doğa harikası olan Sesse Adası ve farklı hayvan türlerine ev sahipliği yapan Kitubulu Ormanı Entebbe’de gezilecek yerler arasındadır.

Entebbe Ne Yenir?

Kampala yolu üzerinde rastlayacağınız birçok lokantada Uganda mutfağına özgü yemekleri bulabilirsiniz. Bu sevilen yemeklerden birisi olan Matooke, mangalda kızartılıp yanında pilav ile servis edilmektedir.

Izgara et gibi gözüken ve şişte hazırlanan Muchomo, yer fıstığı sosu ile tatlandırılmış limonlu ıspanak olan Malakwang, Tilapia balığı ve muz yaprakları içinde pişirilip servis edilen Lumombo tadılması gereken yemeklerden birkaçıdır.

Ayrıca tatlı patates, pirinç pilavı barbunya da bunlara ek olarak Entebbe’de tadabileceğiniz Uganda mutfağı yemeklerindendir.

 

Entebbe Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Entebbe Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.