Duşanbe Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Duşanbe Uçak Biletleri

Duşanbe Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 54 dakika önce

Duşanbe Uçuşu

duşanbe uçak biletiDuşanbe Hakkında

Duşanbe, Tacikistan’ın en büyük şehri olmasının yanı sıra başkenti konumundadır. Siyasi ve ticari olarak da önemli bir kent olan Duşanbe adını tarihte, pazartesileri kurulan pazardan kaynaklı aldığı ileri sürülmektedir. Pazar’ın getirisi ve gelişiminin etkisi ile günümüzdeki haline kavuştuğu söylenen kente ait ilk yazılı kaynaklar da 1676 yılına aittir.

Sovyetler döneminde pamuk ve ipek üretimini yapıldığı ve ticaretin geliştirilmesiyle de tarım alanında da ilerleyen kent, Sovyetlerin yıkılmasından sonrasında gerilemeye uğrasa da günümüzde hala önemini korumaktadır.

Duşanbe’de Akdeniz iklimi görülmesinden kaynaklı da sera ve tarımcılığın gelişmiş, ticaretinde gelişmesi ile yerleşim alanlarının hızla büyüdüğü yaşamın kolay olduğu kentler arasında kabul edilmektedir.

Duşanbe Havalimanı

Duşanbe Havalimanı, Tacikistan’ın önemli havalimanlarındandır. Somon Air ve Tacik Air merkezi olan havalimanı ilk olarak 1924 yılında inşa edilmiş ve sonraki dönemlerde gelişen teknolojiye ve değişen uçaklara uygun olarak farklı dönemlerde tadilat yapılarak ve geliştirilerek günümüze kadar gelmiştir. Sovyetler döneminde çok işlek bir şekilde kullanılan havalimanına günümüzde 10 kadar havayolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Duşanbe Havalimanına farklı kentlerden uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve uçak bilet fiyatları için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilir ve biletinizi alabilirsiniz.

Duşanbe Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Duşanbe’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları başta olmak üzere  Air Astana, Air Manas, China Southern Airlines, Flydubai, Kam Air, NordStar, S7 Airlines, Somon Air, Tacik Air, Ural Airlines, UTair Havacılık yer almaktadır. Türkiye çevresindeki ülkelerden de İstanbul bağlantılı olarak Duşanbe ye seyahat edilmektedir. Duşanbe’ye uçuş gerçekleştirmek istediğiniz şehre hizmet veren hava yollarına ait sefer bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesinden Duşanbe uçak bileti fiyatları sorgulaması yapabilir ve biletinizi kolaylıkla birkaç adımda alabilirsiniz.

Duşanbe Ulaşım

Duşanbe’ye ulaşım öncelikli olarak uluslararası alanda hizmet veren Duşanbe Havalimanı aracılığı ile hava yoluyla gerçekleştirilmektedir. Delhi,  Dubai, Frankfurt, İstanbul, Kabil gibi büyük kentlerden direk uçak seferlerinin yanında aktarmalı uçuşlarla da hava yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Bunun yanı sıra Tacikistan Demiryolları da Gissar, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan ve Rusya’ya kadar uzanan hattı ile ulaşım hizmeti vermektedir.

Duşanbe şehir içi ulaşımında ise troleybüs bulunmaktadır.  Otobüs, taksi gibi araçlarda şehir içi ulaşımda oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Duşanbe de Gezilecek Yerler

Duşanbe’de gezilecek yerler arasınca Tacikistan Ulusal Müzesi, Vahdat Sarayı, Duşanbe Hayvanat Bahçesi, Guminj Müzik Aletleri Müzesi, Duşanbe Sinagogu yer almaktadır.

Duşanbe de Ne Yenir?

Duşanbe’de yenilecekler arasında yöresel yemeklerinden başlıca halwa isimli Türk usulü un helvasına benzer tatlılar gelmektedir. Ayrıca parça koyun etleri ve pirincin pişirilip yanında şalgam ile servis edilen Plow isimli yemeği de yine tadılması gerekenler arasında yer almaktadır. Duşanbe’de yenilebilecekler arasında bir diğer yöresel tat da pirmeni isimli bizdeki mantıya benzer mantısıdır.

Duşanbe’de çay çok yaygındır her yerde bulabileceğiniz çayı da yine yöresel olarak farklı lezzettedir. Sabah kahvaltılarında ise çaydan ziyade kefir ikram edilmektedir.

 

Duşanbe Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Duşanbe Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.