Dublin Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dublin Uçuşu

dublinDublin Hakkında

Dublin, İrlanda’nın başkenti ve ülkenin en büyük kentidir. Liffey Nehri ile kıyısı bulunan kent Viking yerleşiminin de merkezi olmasından kaynaklı Orta Çağ’dan itibaren önemini kaybetmemiştir.

Avrupa’da yer alan diğer kentlere oranla kültürel olarak birçok yapıyı bünyesinde bulundurması ve kendilerine ait kültürleri günümüze kadar da hala korumuş olmalarından kaynaklıda Dublin Avrupa’nın kültür merkezi olarak kabul edilmektedir. Bunlara ek olarak tarih boyunca da birçok yazarın bu kentten çıkması da kültür merkezi olmasını sağlayan bir başka etkendir.

Dublin’de suç oranı diğer ülkelere göre en düşük oranına sahip kentlerden birisidir. En düşük suç oranına sahip olmasında bir başka etkende bu bölgedeki çete ve uyuşturucu madde satışı, cinayetlerine rağmen kolluk kuvvetlerine bildirim yapılmamasından kaynaklı olduğu da düşünülmektedir.

Dublin’de diğer bölgelere oranla daha ılıman bir iklim görülmektedir. Denizle konumundan kaynaklı kışların hafif yağışlı ve yazları da daha ılıman bir iklime sahiptir.

 

Dublin Havalimanı

Dublin Havalimanı, İrlanda’ya uluslararası alanda hizmet veren en önemli havalimanıdır.  2015 yılında 25 milyon yolcuyu ağırlaması ile en işlek havaalanı seçilen Dublin Havalimanı, şehir merkezinden 18 kilometre mesafede yer almaktadır.

Orta Doğu ve Kuzey Amerika bağlantılı uçuşların merkezi olan Dublin Havalimanı’na ulaşım demir yolu aracılığıyla ve kara yolu aracılığıyla otobüs ve taksiler ile sağlanmaktadır.

25’den fazla hava yolunun uçuş gerçekleştirdiği Dublin Havalimanına farklı ülkelerden ulaşım için ucuzauc.com web sitesini ziyaret ederek Dublin uçak bileti sorgulaması yapabilir ve Dublin Havalimanına direk veya aktarmalı uçuşlar hakkında bilgi alarak biletinizi web sitesi üzerinden alabilirsiniz.

Dublin Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Dublin’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında öncelikle olarak ülkemizde İstanbul’dan direk olarak uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları yer almaktadır. Ayrıca Aegean Airlines,  Aer Lingus, AlbaStar, Air Canada Rouge, Air Europa, Air France, Air Moldova, Air Transat,  American Airlines, Arkia,  ASL Havayolları Fransa, British Airways, Air Bulgaristan, CityJet, Cobalt Air, Delta Hava Yolları, Emirates, Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, Eurowings, Finnair, Iberia Express, KLM, Lufthansa, Luxair, Ryanair, Thomson Airways, United Airlines, Vueling Hava Yolları’da Dublin’e uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Dublin de Ulaşım

Dublin, İrlanda’nın merkezinde yer almasından dolayı ulaşım açısından da kavşak konumundadır. Dublin limanı ülkenin en önemli limanıdır ve buna ek olarak Dublin’de yer alan Dublin Havalimanı’nda kente ulaşımda çok önemlidir.

Ayrıca Dublin’e ulaşımda M50 kara yolu kullanılmaktadır. Hem ülkenin hem de Dublin’in en yoğun trafiğe sahip kara yolu şehrin güney bölgesinden, batısına ve kuzeyine kadar ulaşımın sağlandığı ana kara yoludur.

Şehrin içerisinde ise toplu taşıma araçlarından öncelikli olarak otobüsler kullanılmaktadır. Şehrin içerisinde yer alan metro ağı da beş ayrı tren hattına sahiptir ve iki ayrı tramvay hattı da yine toplu taşımada kullanılmaktadır.

Dublin Gezilecek Yerler

Dublin’dde gezilecek yerler arasında kentin ve İrlanda2nın tarihi açısından önemli bir müze olan Ulusal İrlanda Müzesi ilk sırada yer almaktadır. Doğal güzelliklerinden en çok dikkat çeken ve bu bölgenin halkı tarafından dasıkça ziyaret edilen St. Stephens Green Parkı da şehir kalabalığından uzakta nefes almak isteyenlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasındadır.  Tarihi yapılardan St. Patrick's Katedrali, Dublin Kalesi, Christ Church Katedrali görülmesi gereken yerler arasındadır.

Şehrin en renkli caddesi olan Grafton Caddes ve İrlanda’nın meşhur biralarını tadacağınız Guiness Storehousei ve yine İrlanda’nın en ünlü viski fabrikası olan Old Jamenson Fabrikası’da Dublin’de gezilecek yerler arasındadır.

Dublin de Ne Yenir?

Dublin’de atıştırmalık olarak ve biranın yanında daha çok sirke ile servis edilen patates kızartması, karides ve sarımsaklı midye ‘garlic mussels’ yenilmektedir.  Jambon’da hem bira yanında hem de kahvaltılarda tüketilmektedir.

Deniz kıyısında yer alan Dublin’de ayrıca somon balığı da en çok tüketilenler arasındadır. Limon ve kapari ile servis edilen somon balığı da tadılması gerekenler arasındadır.

Deniz ürünleri sevmeyenler için şehir içerisinde yer alan restoranlarda biftek de bulunmaktadır.

Dublin’de de İrlanda’nın genelinde olduğu gibi Tart tarzı kekli tatlıları tercih etmektedirler. Dublin’de ise tartlardan en çok tercih edilen elmalı tarttır.

İrlanda genel olarak biraları ve viskileri ile ünlüdür. Dublin ise bira ve viski üretim tesislerinin bulunmasından kaynaklı viski ve biranın da özellikle Dublin’de denenmesi gereken alkollü içeceklerdendir.

Dublin Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Dublin Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.