Dubai Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dubai - Tahmini Fiyatlar

Dubai Uçuşu

dubai uçak biletiDubai Hakkında

Dubai, Arap Yarımadasında yer alan Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde bulunan yedi farklı emirlikten birisidir. Arap Emirlikleri arasında en kalabalık şehirdir ayrıca Abu Dabi’den sonra da ikinci en geniş yüzölçümüne sahip kenttir.

Dubai, Arap Yarımadasının kuzeyinde yer almaktadır. Abu Dabi, Şarika, Acman ile beraber Dubai-Şarika-Acman metropoliten bölgesini oluşturmaktadır.

Dubai’nin bir başka özelliği de Dünya’da suç oranının en az olduğu kentlerden birisi olmasıdır. Gelişmişlik açısından ön sıralarda gelmesine rağmen suç oranının düşük olması da bu kenti yaşanabilir kılan bir başka özelliğidir.

Expo 2020’ye de ev sahipliği yapmak için aday olan Dubai en muhtemele aday olarak görülmektedir.

Dubai’de genel olarak çöl iklimi görülmektedir. Yazlar genelde en düşük sıcaklık 40 °C ‘dir. Gündüz ve gece sıcaklık farklı 10°C bulmaktadır.

Dubai Havalimanı

Dubai Havalimanı, Birleşik Arap Emirliklerine hizmet veren en yoğun hava trafiğine sahip havalimanıdır. Ayrıca dünya üzerinde de en yoğun trafiğe sahip üçüncü havalimanı olan Dubai Havalimanı ilk olarak tekne uçakları ile 1937 yılında sivil havacılık alanında hizmet vermiştir. Şehir merkezinden yaklaşık 5 kilometre mesafede yer alan Dubai Havalimanı, Emirates Havayolu, Emirates Sky Cargo, Flydubai, Qantas merkezidir.

3 ayrı terminaline ek olarak VIP terminali ile hizmet veren havalimanına 90’dan fazla hava yolu firması uçuş gerçekleştirmektedir.

Dubai Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Dubai’ ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Pegasus Hava Yolları ve  Türk Hava Yolları başta  olmak üzere Aeroflot, African Express Airways, Aİr Cezayir, Air Astana,  Airblue, Air Canada, Air China, Air France, Air India, Air Kırgızistan, Air Malta, Ariana Afgan Havayolları, AZALJet, Azerbaycan Hava Yolları, Biman Bangladeş Havayolları, British Hava Yolları, Hazar Havayolları, Cathay Pacific, Cebu Pacific, China Eastern Airlines, Daallo Airlines, EgyptAir, Emirates, Air Girin, Eritre Hava Yolları, Etiyopya Havayolları, Finnair, flydubai, Flynas, Gulf Air, Air İran, Irak Hava Yolları, Jordan Hava Yolları, Jubba Hava Yolları, Kenya Hava Yolları, KLM, Korean Air, Lufthansa, Middle East Airlines, Nepal Airlines, Nordstar Havayolları, Filipin Hava Yolları, Qantas Hava Yolları, Qatar Airways, Sichuan Airlines, Singapur Havayolları, TAROM, Ukrayna Uluslararası Havayolları, Özbekistan Hava Yolları ’da uçuş gerçekleştirmektedir.

Dubai’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları hakkında bilgi almak ve Dünya’nın neresinde olursanız olun Dubai uçak bileti alabilmek için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilir ve biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Dubai ‘de Ulaşım

Dubai’de taşımacılık hizmeti tek bir kuruma Yol ve Taşımacılık Kurumu (RTA) bağlıdır.

Dubai’de kara yolunda hizmet evren ana yolları E11, E311, E44, E77,  E66 yollarıdır. Birbirleriyle bağlı olan kara yollarında toplu taşımalara ek olarak taksilerle ulaşım sağlanmaktadır.

Dubai’ye hava yolu ile hizmet veren en büyük hava yolu ile Dubai Uluslararası Havaalanıdır. Havacılık kodu DXB olan havalimanına diğer kentlerden de uçuşlar düzenlenerek ulaşım sağlanmaktadır. Farklı ülkelerden de uçuş sağlanan Dubai uçak bileti sorgulama işlemi için Dünya’nın neresinde olursanız olun ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dubai’de 2009 yılından beri hizmet veren yeşil ve kırmızı olmak üzere iki farklı hat bulunmaktadır. Hala geliştirilen metro hattı da şehir içerisinde önemli bir ulaşım kaynağıdır.

Dubai’de deniz yolu ile ulaşım ise Port Raşid ve Cebel Ali Limanları ile sağlanmaktadır. Dünya’da en geniş kapsamlı liman olan Cebel Ali Limanı Ortadoğu’da birinci ve Dünya’da yedinci sırada en yoğun deniz trafiğine sahiptir.

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai’de gezilecek yerler arasında öncelikli olarak kentin ve Dünya’nın en uzun binası olan Burj Khalifa yer almaktadır.  Tarihi açıdan Müslümanlar içinde önemli bir kent olan Dubai’de Ortaçağ’dan kalma Jumeriah Camisi ’de beyaz rengiyle dikkat çekmekte ve kentte gezilecek yerler arasında yer almaktadır.  Dubai’nin son yıllarda dikkat çeken bir diğer yapısı ise Palmiye Adalarıdır. Deniz üzerinde suni olarak yapılandırılan adalarda önemli bir turizm merkezidir. 

Şeyh Saeed Al Maktoum'un Evi de geleneksel mimariyi merak edenlerin Dubai’de gezmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Yine Dubai’nin geleneksel hayatını merak edenlerin ziyaret edebileceği Bastakiya Bölgesi’de Dubai’de gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Dubai Ne Yenir?

Dubai’de en sevilen yemeklerden birisi olan Matchbous Makbus, kuzu etinin pirinç ve baharatla pişirilerek güveçte servis edilmektedir. Kuzu eti yerine Dubai’de balık da çok tüketildiğinden balıkta kullanılmaktadır.

Çöl ikliminin hakim olduğu Dubai’de bedevi yemeği de en meşhur yemeklerinden birisi olan Ghuzi’de bu kentte yenilebilecek yemekler arasındadır. Ayrıca bizdeki kuru fasulyeye benzeyen etsiz olarak domates ve soğanla pişirilerek servis edilen kuru fasülye de Ful Madames Mısır kahvaltısı olarak geçmektedir ve çok tüketilmektedir.

Bunlara ek olarak Arap ülkelerinin genelinde meşhur olan Falafel ve Shurba addis isimli mercimekten yapılma çorbası da muhakkak tadılması gerekenler arasındadır.

Tatlı olarak ‘da Dubai’de bu kente özgü olan Umm Ali isimli sufle ye benzer şekilde dondurma ile servis edilen tatlısı ile bu bölgede yetişen çikolatalı ve fıstıklı olarak servis edilen hurmaları yenebilir.

Dubai’de alkol yasak olduğundan en çok çay tüketilmektedir. Sütlü ve safranlı gibi farklı tatlarla karıştırılarak servis edilen çayları da denenebilir.

 

 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Dubai Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.