Erbil Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Erbil Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Erbil Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 23 dakika önce

Erbil Uçuşu

Erbil Hakkında

Erbil, Irak sınırları içerisinde Kürdistan Bölgesel Yönetim’in başkenti ve ülkenin en büyük şehridir.  Erbil’de yaşayan etnik gruplar arasında Kürtler, Türkmenler, Araplar, Keldani ve Süryani Hristiyanları yer almaktadır.

Erbil petrol ihracatı ile kalkınmasını sağlarken şehrin içerisinde bulunan petrol rezervlerinin tükenmesi ve sonrasında ticari olarak ciddi bir çöküş dönemine girse de 2005 yılında yeniden petrol bulunmuş ve petrol ihracatı ile yeniden kalkınmaya başlamıştır. Irak savaşı sonrasında ABD’nin ülkeden çekilmesiyle de Kürdistan Bölgesel Yönetimi kurulup güçlenmiş ve günümüzdeki halini almıştır.

Erbil’de sıcak Akdeniz iklimi görülmektedir. Yazları 35 derecenin üstünde sıcaklıklar görülmekteyken kışlarda yağışlı ve ılık olarak geçmektedir.

Erbil Havalimanı

Erbil Havalimanı, uluslararası alanda hizmet veren Irak’ın en yoğun hava trafiğine sahip havalimanı özelliğindedir. Orta doğu, Avrupa ve Kuzey Afrika arasında kavşak noktası olan Erbil Havalimanı, direk ve aktarmalı uçuşlar ile hizmet vermektedir.

1970 yılının başlarında inşa edilen hava limanı ilk olarak askeri havacılık alanında kullanılsa da günümüzde sivil havacılık alanında 15’den fazla hava yolunun uçuş gerçekleştirmesi ile hizmet vermektedir.

Kürdistan Bölgesel Yönetimi tarafından işletilen havalimanına farklı şehirlerden uçuşlarınızı planlamak ve uçuş gerçekleştren hava yollarına ait uçak sefer bilgilerini ve Erbil uçak fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alarak, Erbil uçak biletinizi almak için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilir ve kredi kartınızla güvenli bir şekilde biletinizi alabilirsiniz.

Erbil Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Erbil’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye’den direk uçuş gerçekleştiren Onur Air,Atlas Global, Pegasus Hava Yolları ve Türk Hava Yolları öncelikli olarak yer almaktadır. Ayrıca Air Arabia, Air Arabia Ürdün, Al-Naser Airlines, Austrian Airlines, EgyptAir, Emirates, Etihad Airways, FlyBaghdad, flydubai, Germania Airlines, Irak Hava Yolları, Lufthansa, Mahan Air, Middle East Airlines, Qatar Airways, Ürdün Kraliyet, Zagrosjet’de Erbil’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında yer almaktadır.

Erbil Ulaşım

Erbil’ e ulaşımda öncelikli olarak hava yolu tercih edilmektedir. Hava yolu ile ulaşımlarda ülkenin diğer kentlerinden ve farklı ülkelerden hizmet veren hava yolları aracılığı ile ulaşım ayet kolaylaşmış durumdadır. Irak savaşından sonra yeniden yapılanmaya giden sistemi ile yeniden inşa edilen metro hatları ve kara yolları aracılığı ile kent içerisinde de ulaşım oldukça kolaydır. Dubai ile yarışacak konumda olacağı düşünülen Erbil’e günümüzde ulaşım alanında yenilikleri ve geliştirme çalışmaları da devam etmektedir.

Erbil Gezilecek Yerler

Erbil Kalesi, Erbil’de gezilecek yerler arasında ilk sırada yer almaktadır. Kale içerisinde yer alan müzede kalelie beraber UNESCO Dünya Mirasları Listesin de yer almaktadır.

Ayrıca Erbil sıcak havasında biraz nefes almak isteyenler için özellikle modern bir tarzda yapılmış Sami Abdurrahman Parkı, alışveriş severler için Family Mall alışveriş merkezi, daha çok yöresel pazarlardan hoşlananlar için Erbil Bazaar’ı, yeşillikler içinde yemek yemek ve doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için Gali Ali Bag, tarihi yapıları sevenler içinde Jalil Khayat Camisi ve Erbil Medeniyetler Müzesi Erbil’de gezilecek yerler arasındadır.

Erbil Ne Yenir?

Erbil’de adı ile bilinen Erbil kebabı muhakkak tadılmalıdır. Bu kente özgü olarak kıyma, maydanoz ve patates harmanlarak yağda pişirilmesi ile yapılan kebap yanında sebzeler ile servis edilmektedir. Ayrıca bedevi yemeği olan Biryani, Salatalık dolması gibi farklı sebzelerin dolmaları ve bamya yemekleri de Erbil’de tadılması gerekenler arasında yer almaktadır. 

Erbil Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Erbil Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Van Gezi Rehberi

16 Mayıs 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 Mayıs 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Tunceli Gezi Rehberi

12 Mayıs 2020

Tunceli Gezi Rehberi

Tunceli Gezi Rehberi Tunceli hem Munzur festivali hem de sosyal medyada adını sıkça duyurm...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.