Halep Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Halep Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Halep Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 49 dakika önce

Halep Uçuşu

Halep Hakkında

Halep, Suriye’nin en yoğun nüfusa sahip kentidir. Osmanlı döneminin en önemli kentlerinden biri olan Halep, Bursa’dan sonra dokuma kumaş konusunda da ilk sırada yer almaktadır.

Osmanlı hükümdarlığından öncesinde Halep tarihi M.Ö 3000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Roma, Bizans, Emeviler, Hamdaniler, Abbasiler gibi tarihte önemli imparatorluklara da ev sahipliği yapan Halep, Osmanlı İmparatorluğu sonrasında Fransız sömürgesinde bir süre kaldıktan sonra günümüzde ki Suriye Devleti’nin kurulmasında da etkin bir rol oynayan kenttir.

Ticaretin çok geliştiği kentte özellikle kumaşları çok ilgi çekmektedir. İklim yapısı çöl iklimine oldukça yakındı. Bu iklim koşulları da bu kentte özellikle kaliteli kumaş için gerekli şartları sağlamaktadır.

Halep Havalimanı

Halep Havalimanı,  Suriye’ye hizmet veren en önemli havalimanıdır. Air Suriye’nin de ikinci merkezinin yer aldığı hava limanı 20. Yüzyılın başına kadar aktif olarak kullanılmaktaydı. Modern İslam mimarisinin çok iyi bir örneği olan Halep Havalimanı 2013 yılından itibaren Suriye İç Savaştan dolayı hava yolu hizmeti vermemektedir.

Güncel olarak Halep Havalimanı’na gerçekleştirilen uçuşlar hakkında bilgi almak için ucuzauc.com web sitesi üzerinden Halep uçak bileti sorgulaması yapabilir ve uçuşların başladığı ilk günden itibaren de Halep uçak biletinizi web sitesi üzerinden alabilirsiniz.

Halep Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Halep’e uçuş gerçekleştiren hava yolları 2011 Suriye İç Savaşından kaynaklı uçuşlarını durdurmuşlardır. Fakat savaş öncesinde ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu olan THY başta olmak üzere Aİr Suriye, KLM, Lufthansa, Emirates gibi önemli hava yolları Halep’e uçuş gerçekleştirmekteydi.

Savaşın sona ermesi ve ülkenin durumunun düzelmesinden sonra Halep’e uçuş gerçekleştiren hava yollarını ucuzauc.com web sitesinden Halep uçak bileti sorgulaması yaparak öğrenebilirsiniz.

Halep Ulaşım

Halep’te ulaşım çoğunlukla otobüs ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Şam ve Halep içerisinde bağlantılı olarak hizmet veren otobüs ve minibüslere ek olarak demir yolları da ulaşımda kullanılmaktadır.

Diğer kentlerden de Halep’e kara yolu, demir yolu ve hava yolu ile ulaşım mümkündür.

2011 yılında iç savaş sırasında ciddi oranda hasar gören Suriye Demiryolu ağı günümüzde kullanılmaz haldedir. Aynı şekilde 2013 yılından itibaren de Halep Havalimanı askeri operasyonlardan dolayı sivil havacılık hizmetlerine kapatılmıştır.

Halep Gezilecek Yerler

Halep tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı tarihi yapıları ile dikkat çekmektedir. Fakat günümüzde iç savaş sırasında kent içerisinde yer alan tarihi yapıların hemen hepsi zarar gördüğünden kaynaklı gezilecek ve görülecek önemli bütün yapıları yıkılmış durumdadır.

 

Halep Ne Yenir?

Halep’te tek değişmeyen ve değişmeden kalansa leziz yemekleridir. Halep’te Arap mutfağının lezzetli yemeklerini tatmanız mümkündür. Arap mutfağının lezzetli yemeklerinden Halep’te tadabilecekleriniz arasında humus, etli patlıcan, tabule, fetüs  gibi yemekleri yer almaktadır.

 

Halep Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Halep Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.