Hanoi Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Hanoi Uçak Bileti Ara

Hanoi Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Hanoi Uçuşu

hanoiHanoi Hakkında

Vietnam’ın başkenti olan Hanoi ayrıca ülkenin ikinci en büyük şehridir. Şehir sahilden yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta Vietnam’ın kuzey bölgesinde Vietnam Kızıl Nehir deltasında bulunmaktadır. Şehrin ekonomik gücü endüstriden, ticaretten ve tarımdan gelmektedir. Hanoi bol yağışlı ve nemli bir subtropikal iklime sahiptir. Şehir 4 ayrı mevsimi olan tipik Vietnam iklimini yaşamaktadır.

Hanoi Havalimanı

Vietnam’ın en büyük havalimanı olan Noi Bai Uluslararası Havalimanı, başkent Hanoi’nin 35 kilometre kuzeydoğusunda Phu Minh komününün Soc Son ilçesinde yer almaktadır. 30’dan fazla hava yolu firması Noi Bai Uluslararası Havalimanı’na uçuş gerçekleştirmektedir.

Hanoi Havalimanına uçuş gerçekleştirmek için, Hanoi uçak bileti sorgulamalarını ucuzauc.com web sitesi üzerinden yapabilir ve biletinizi alabilirsiniz.

Hanoi Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Hanoi’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye’nin bayrak taşıyıcı firması olan Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Aeroflot, AirAsia, Air Macau, All Nippon Airways, Asiana Airlines, Cambodia Angkor Air, Cebu Pacific, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Dragonair, EVA Air, Emirates, Hong Kong Airlines, Japan Airlines, Jeju Air, Jetstar Pacific Airlines, Jin Air, Kenya Airways, Korean Air, Lao Airlines, Malaysia Airlines, Mandarin Airlines, Nok Air, Qatar Airways, Silk Air, Singapore Airlines, Sky Angkor Airlines, Thai AirAsia, Thai Airways, Tigerair, VietJet Air ve Vietnam Airlines  Hanoi’ye uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Hanoi’ye bulunduğunuz şehirden uçuş gerçekleştiren hava yollarını öğrenmek için ucuzauc.com web sitesi üzerinden Hanoi uçak bileti sorgulaması yapabilir ve uçak sefer bilgileri, Hanoi uçak bileti fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alarak seçtiğiniz bileti kredi kartınızla alabilirsiniz.

Hanoi’de Ulaşım

Hanoi’de ulaşımın çoğunluğu motosikletlerle yapılmaktadır. Küçük bir şehir olması bisiklet kullanımının yaygın olmasını sağlamıştır. Şehirdeki mesafeler kısa olduğundan genel olarak “cyclo” adındaki iki kişilik bisikletler kullanılmaktadır.

Yerel ulaşım otobüsler aracığıyla sağlanmaktadır. Hanoi’ye hava yolu ile hizmet veren Noi Bai Havalimanına birçok ülkeden uçuş gerçekleşmektedir. Ayrıca şehir oldukça geniş bir tren hattına sahiptir. Kuzey-Güney tren hattı Hanoi’den Ho Chi Minh şehrindeki Hanoi istasyonuna kadar yol almaktadır ve bu tren hattı üzerinde birçok şehir ve vilayette durağa sahiptir.

Hanoi Gezilecek Yerler

Hanoi’de gezilecek yerler arasında zamanında Lenin, Stalin ve Mao gibi sosyalist liderlerin yoldaşı olan Ho Chi Minh’in mermerlerden yapılmış mozolesi kentteki en büyük anıtı ilk sırada yer almaktadır.

Ayrıca Vietnam Savaşı’nda savaş mahkûmlarının tutsak edildiği, 1990’lı yıllarda yıkılan ve bir bölümü müze olarak yapılandırılmış olan Hoa Lo Cezaevi Müzesi ilginizi çekecek yerlerin arasında görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bunlara ek olarak Vietnam Etnoloji Müzesi, Vietnam Devrimi Müzesi, iteratür Tapınağı, Vietnam Ulusal Tarih Müzesi, Hoan Kiem Gölü, Vietnam Güzel Sanatlar Müzesi, Bach Ma Beyaz At Tapınağı ve Hai Ba Trung Tapınağı’da Vietnam’da gezilecek yerler arasındadır.

Hanoi’de Ne Yenir?

Vietnam mutfağı oldukça geniş bir lezzete sahiptir. Hanoi’de Vietnam mutfağına özgü yemekleri bulabileceğiniz önemli bir kenttir.  Bütün Uzak Doğu kentlerinde olduğu gibi Hanoi’de balık, pirinç ve noodle en çok tüketilen yiyecekler arasındadır. Bunların yanında yemeği tatlandırmak için çeşitli baharatlar kullanılır.  Pho, Cha ca, Banh xeo, Rau muong, Banh Khot, Nom hoa chuoi, Hoa qua dam ve Ca phe trung Vietnam mutfağına özgü olarak Hanoi’de tadabileceğiniz yemekler arasındadır.

Hanoi Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

04 Eylül 2019

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

  Aegeen Airlines ile inanılmaz fiyatlar ile sonbaharda seyahat edebilirsiniz .   Aeg...

Devamı
Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

22 Ağustos 2019

Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

Devamı
Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

22 Ağustos 2019

Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

    Air Astana Havayolları'nın yeni bagaj fiyatları güncellemeleri  &nb...

Devamı
Ucuzauc.com