Hannover Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Hannover Uçuşu

Hannover Hakkında

Hannover, Almanya’nın Saksonya eyaletinin yönetim merkezi olan kenttir. I. Dünya Savaşı sonrasında tarihi yapıları yıkılan kent günümüzde yeşil alanları ve fuarları ile bilinmektedir. Almanya’nın fuar kenti olan Hannover, Expo 2000 ile adını Dünya’ya duyurmayı başarmıştır.

Hannover da ılıman bir iklim görülmektedir. Ortalama sıcaklık yıl içerisinde 8,7 °C’dir.

Hannover Havalimanı

Hannover Havalimanı, 1952 yılından itibaren hizmet veren havalimanıdır. Uluslararası alanda hizmet veren Hannover Havalimanı, Almanya’nın en büyük ve yoğun hava trafiğine sahip dokuzuncu havalimanıdır.

Şehir merkezinden 11 kilometre mesafede yer alan havalimanı,  Germanwings, Condor, SunExpress Deutschland Havayolları’nın da merkezidir.

 

Hannover 'e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Hannover’ a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Corendon Airlines, SunExpress, SunExpress Deutschland, Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Bunların dışında Aegean Airlines, Aeroflot, Air Astana, Air Berlin, Air Kahire, Air France, Belavia, British Airways, Brussels Airlines, Condor Airlines, Eurowings, Freebird Airlines, KLM, Lufthansa, Nouvelair, İsviçre Airways ‘de Hannover’ a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Hannover’ a 15’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir. Bulunduğunuz kentten Hannover’a uçuş gerçekleştiren hava yollarına ait bilgiler için ucuzauc.com web sitesi üzerinden Hannover uçak bileti sorgulaması yapabilir, uçak sefer bilgilerini ve Hannover uçak bileti fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Bütçenize ve seyahatinize uygun Hannover ucuz uçak biletinizi web sitesi üzerinden kredi kartınızla kolaylıkla ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

Hannover Ulaşım

Hannover’da ulaşımda en sık şehirlerarası trenler kullanılmaktadır. Bölgesel alanda hizmet veren yüksek hızlı trenler kenti içi metro sistemi ile bağlantılı olarak hizmet vermektedir. Tren yolu dışında Hannover’a ulaşımlar A2 ve A7 otoyolları da kullanılmaktadır. Kenti çevreleyen otoyollar ile şehir içi ve şehirlerarası ulaşım oldukça kolaydır.

Şehir içinde hafif raylı sistemlerin gidemediği noktalara ise doğal gaz ile çalışan otobüsler düzenli olarak hizmet vermektedir. Şehir içerisinde, bisiklette çok kullanılan bir ulaşım aracıdır. Çevreci yaklaşımla yapılan bisiklet yolları da şehrin hemen her yerinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmıştır.

Şehre ulaşımda Almanya’nın en büyük hava yolları arasında ilk 10 içine giren Hannover Havalimanı’ da kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Hannover da Gezilecek Yerler

Red Thread ile diğer kentlerden farklı bir şekilde Hannover’da gezilecek yerlere gidebilirsiniz. Kırmızı hat olarak bilinen Red Thread takip ederek şehrin önemli tarihi yerlerini görebilirsiniz. Parkları ve bahçeleri ile ünlü Hannover’ da Maschee Gölü, Herrenhausen Garten kraliyet bahçesi, Erlebnis Zoo parkı gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Kültür ve fuar başkenti olan Hannover’da  Marienburg Şatosu, Hannover City Hall hükümet binası, I.Dünya Savaşının etkilerini net bir şekilde görebileceğiniz  Aegidienkirche binası,  Wilhelm-Busch Karikatür ve Grafik Müzesi,  Hannover Tarih Müzesi,  Sprengel Resim ve Sanat Müzesi,  Kestner Müzesi, Exposeeum ‘da Hannover’ da gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Hannover da Ne Yenir?

Hannover, kaz yetiştiriciliğinin ve kazların anavatanı olmasından kaynaklı kaz eti yemekleri de oldukça popülerdir. Kaz etini tecih etmeyenlerse farklı soslarla pişirilmiş bifteği tercih edebilirler. Fakat Steinhuder Gölü kıyısında yer alan Hannover yöresel yemeği kaz etinden sonra yılan balığı ile yapılan yemeklerdir. Yılan balığı kızartma, ızgara veya çorbası olarak tüketebilirsiniz.

Hannover yöresel yemeklerinden olan Schlachteplatte, farklı tatlardan oluşan kırmızı ve beyaz et ızgarasıdır ve bu bölgede en çok tüketilen yemekler arasında yer almasından dolayı Hannover’ da yenilmesi gerekenler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Yemekten sonra yine bu bölgeye özgü olarak pudinge benzer bir tatlı olan Welfenspeise tadabilirsiniz. Yemeklerinizin yanında veya yemekten sonra da Almanya’nın genelinde yaygın olan bira yerine beyaz şaraplarını muhakkak tatmalısınız.

 

 

Hannover Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Hannover Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.