Hartum Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Hartum Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Hartum Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 27 dakika önce

Hartum Uçuşu

Hartum Hakkında

Sudan’ın başkenti olan Khartoum, ülkenin de en büyük şehridir ve üç bitişik şehirden oluşmaktadır. Şehirlerden geçiş köprülerle sağlanmaktadır. İki ırmağın birleştiği noktanın güneyinde yer alan Hortum ’un en büyük ekonomik kaynağı petroldür. Ayrıca matbaacılık, cam imalatı, yiyecek üretimi ve tekstilde şehrin diğer ekonomik kaynaklarındandır.  İklimi güney topraklarında tropikal, kuzey topraklarında çöl iklimidir.

Hartum Uluslararası Havalimanı

Hartum Uluslararası Havalimanı, Sudan’daki en büyük havalimanıdır. Havalimanı şehrin güneyinin kıyısına kurulmuştur ama Hartum’un gelişme hızından dolayı havalimanı şehrin merkezine taşınmıştır.  15’ten fazla hava yolu firması Hartum Uluslararası Havalimanı’na uçuş gerçekleştirmektedir.

Hartum'a Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Hartum’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları başta olmak üzere Afriqiyah Airways, Air Arabia, Badr Airlines, EgpytAir, Emirates, Ethiopian Airlines, Etihad Airways, FlyDamas, flydubai, Flynas, Gulf Air, Kenya Airways, Nova Airways, Qatar Airways, Royal Jordanian, Saudia, Sudan Airways, Sun Air ve Tarco Airlines uçuş gerçekleştirmektedir.

Seyahat etmek istediğiniz kentten Hartum’a uçuş gerçekleştiren hava yollarını öğrenebilmek için ucuzauc.com web sitesi üzerinden Hartum uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunda hava yollarına ait Hartum uçak bileti fiyatlarını da görüntüleyerek web sitesi üzerinden biletinizi üç basit adımda alabilirsiniz.

Hartum da Ulaşım

Hartum’daki ulaşımda köprüler önemli bir rol oynamaktadır. Şehir Bahri ve Omdurman şehirleriyle de bağlantılı olduğu için bu üç şehir arasındaki kara yolu ulaşımı köprülerle sağlanmaktadır.

Tamamı Sudan Railways firmasının yönetiminde olan tren yolları Wadi Halfa’dan Kızıldeniz’deki Sudan limanına ve El Obeid’e kadar uzanmaktadır. Ayrıca bazı tren yolu hatları ülkenin güneyine doğru genişletilmiştir.

Hartum’a hizmet veren Hartum Uluslararası Havalimanı Sudan’daki en büyük havalimanıdır ve buraya çeşitli ülkelerden birçok sefer düzenlenmektedir.

Hartum da Gezilecek Yerler

Hartum’da gezilecek yerler arasında öncelikle bölgenin tarihi çarşısı ve pazarı olarak bilinen Suud ul Arabi ve Darfur Çarşıları yer almaktadır.  Ayrıca tarihe ilgi duyanlar Hartum Ulusal Müzesini gezerek Nubia döneminden eserleri inceleyebilir, Hristiyan inancının yaygın olduğu dönemden kalan eserleri de görebilmektedir.

 Bunlara ek olarak Hartum’da gezilecek yerler arasında Camii Kebir, Başkanlık Sarayı, Arap Çarşısı, Mogran Aile Parkı ve Sudan’ın en büyük çarşısı olan Omdurman Çarşısı ve kahve severlerin uğrayabileceği Tuti Adası ‘da yer almaktadır.

Hartum da Ne Yenir?

Hartum’da birbirinden farklı mutfaklara ve birbirinden lezzetli yemeklere rastlamak mümkündür. Restoranların çoğunda tavuk ve balık yemekleri mevcuttur. Ayrıca Türk, Hint ve Lübnan mutfağı da Hartum’daki yemek kültürünü etkilemeyi başarmış mutfaklar arasındadır. Şehrin en çok sevilen yemekleri domates ve dana etinden yapılan “Machi” , kuzu etiyle hazırlanan “Bamia Bamia” , ezilmiş bakla ya da fasulyeyle hazırlanan “Ful” dur. Ayrıca “tabrihana” adlı yerel halkın içtiği alkolsüz içecekte değişik damak tatları arasında yerini almaktadır.

 

Hartum Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Hartum Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Burdur Gezilecek Yerler

26 Şubat 2020

Burdur Gezilecek Yerler

Burdur Göller Bölgesi olarak adlandırdığımız Akdeniz Bölgesi’nde yer alan hem y...

Devamı
Bitlis Gezilecek Yerler

25 Şubat 2020

Bitlis Gezilecek Yerler

Tarihi yerleri ve doğal güzellikleri bir arada bulunduran Bitlis, Krater gölü ve Nemr...

Devamı
Anadolu jet'ten 1 Dolara Yurtdışı Uçak Bileti Kampanyası

25 Şubat 2020

Anadolu jet'ten 1 Dolara Yurtdışı Uçak Bileti Kampanyası

Anadolu jet hava yollarından 1 dolara uçak bileti kampanyası. Anadolujet havayolları ile b...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.