İskenderiye Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İskenderiye Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 29 dakika önce

İskenderiye Uçuşu

İskenderiye Hakkında

İskenderiye, Mısır sınırları içerisinde yer almaktadır. Akdeniz’e kıyısı olan ikinci büyük şehir olan İskenderiye Mısır’ın dış ticaretinin merkezidir.

İslam inancını yaygın olduğu kent, diğer İslam kentlerinden farklı mimarı bir yapıya sahiptir. Yerleşim daha çok kıyı şeridinde yoğunlaştığı kent içerisinde sömürge dönemine ait yapılar, otelleri, palmiye ağaçları ve yürüyüş parkurlarıyla dikkat çektiğinden ve turizm açısından da her yıl ve her mevsim oldukça hareketlidir.

İskenderiye de sanayi daha çok pamuk üzerine yoğunlaşmıştır. Hatta pamuk borsasının yer aldığı kentin diğer sanayi alanları ise gıda, şekerleme, çikolata, sabun, plastik, deri ve otomontaj üzerine yoğunlaşmıştır.

İskenderiye Havalimanı

İskenderiye’ye iki adet havalimanı hizmet vermektedir. Bunlar El Nouzha Airport veya Alexandria Uluslararası Havaalanı ve Borg al Arab Havalimanı’dır.  Şehir merkezinden 7 kilometre mesafede yer alan  İskenderiye Uluslararası Havalimanı tadilatta olduğundan kaynaklı 2011 yılı itibari ile hizmet vermemektedir.

Borg El Arab Havalimanı, İskenderiye’nin 40 kilometre Güneybatısında yer almaktadır. 2010 yılında hizmete açılan havalimanı yolcu ve kargo uçağı kapasitesi ile ülkenin de önemli havalimanıdır.

İskenderiye 'ye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İskenderiye’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Ülkemizden İstanbul üzerinden direk  uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yolları’nın yanı sıra Aegean Airlines, Afriqiyah Airways, Air Arabia, Air Kahire, AlMasria Universal Airlines, EgyptAir, Fly dubai, Fly Egypt, Fly Nas, Jazeera Airways, Libya Hava Yolları, Air Nil, Qatar Airways, Air Suudi ‘de İskenderiye’ye uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

50’den fazla kente uçuş gerçekleştiren hava yollarının seferleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesi üzerinden İskenderiye uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Uçak bileti sorgulama sonrasında yönlendirildiğiniz sayfada uçak sefer bilgileri ve İskenderiye uçak bileti fiyatlarına ulaşarak biletinizi alabilirsiniz.

İskenderiye de Ulaşım

İskenderiye’de banliyö trenler ve tramvaylar şehir içinde hizmet vermektedir.  1860 yılında inşa edilen tramvay ağı Afrika’nın en eski tramvay hatlarını oluşturmaktadır. Ayrıca şehir içerisinde bütün noktalara halk otobüsleri de hizmet vermektedir. İskenderiye’de taksiler sarı ve siyah renklidir.

İskenderiye’de hava, kara ve demir yolu ulaşımına ek olarak deniz yoluyla da ulaşım sağlanmaktadır.

İskenderiye de Gezilecek Yerler

İskenderiye’de gezilecek yerler arasında Faros Adası’nda yer alan Kayıtbay Kalesi, Dünya’nın yedi harikasından biri olan İskenderiye Feneri, İskenderiye Kütüphanesi, Kom el Shoqafa antik kenti,  eğlence ve sanatın merkezi olan Korniş Bölgesi, Roma İmparatorluğundan kalma antik tiyatro olan Roma Tiyatrosu ve yine Roma İmparatorluğu zamanında yaptırılan Pompey Sütunu, Montaza Sarayı, El Hüseyin Camisi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa, Sultan Hasan ve Rufai Camisi ve  İmam Safii Camii yer almaktadır.

İskenderiye de Ne Yenir?

İskenderiye Akdeniz kıyısında yer almasından dolayı deniz ürünlerine ait bir çok yemek almaktadır. Özellikle balık İskenderiye’de çok tüketilmektedir.  Ayrıca Mısır ve Arap mutfağına özgü olarak Falafel, Kushari, Ful Madames, Fesekh’de yöresel yemekler arasındadır e İskenderiye’de yenilecekler arasında yer almaktadır. Yemeklerin yanında veya gün içinde de taze sıkılmış şeker kamışı suyu veya meyve sularını da İskenderiye’de bulabilir ve içebilirsiniz.

 

İskenderiye Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

İskenderiye Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.