İsfahan Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz İsfahan Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

İsfahan Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 5 dakika önce

İsfahan Uçuşu

İsfahan  Hakkında

İsfahan, İran sınırları içerisinde yer alan İsfahan Eyaleti’nin başkentidir.  Ülkenin en büyük üçüncü kenti tarihte Perslerin Başkenti olmasıyla daha çok bilinmektedir. Ayrıca Osmanlı dönemine de ait tarihi yapıları günümüze kadar bozulmadan gelmiştir. Ulaşım açısından da İran’da kavşak görevi gören İsfahan özellikle 1050 ve 1722 yılları arasında çok gelişmiştir ve bu döneme ait yapıları barındırmaktadır. İslami mimarinin benzersiz yapılarının yer aldığı kent kurak iklim etkisindedir. Gündüzleri çok sıcakken, akşamları daha ılık hatta soğuk olabilmektedir.

İsfahan’ daha çok turizmin hareketli olduğu ticaretin çok gelişmediği bir kenttir.

İsfahan Havalimanı

İsfahan Havalimanı, iç hatlar ve dış hatlarda hizmet veren sınır kapısı görevindedir. İran’da şehirlerarası iç hatlarda hizmet veren terminaline ek olarak uluslararası alanda hizmet veren terminalde inşa edilerek hizmete açılmaktadır.

İsfahan Havalimanı’na 15’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.  50’den fazla farklı kente uçuş gerçekleştiren hava yollarının uçak sefer bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve İsfahan uçak bileti satın almak için ucuzauc.com web sitesi üzerinden İsfahan uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunda İsfahan ucuz uçak biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

İsfahan'a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İsfahan uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Atlas Global, Onur Air ve Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Air Arabia, Ata Airlines, Atrak Hava, Austrian Airlines, Hazar Havayolları, Fly Baghdad, flydubai, Freebird Airlines, Air İran, Irak Airways, Mahan Air, Meraj Havayolları, Naft Airlines, Qeshm Havayolları, Air Taban, Tailwind Airlines, Zagros Hava Yolları’da İsfahan ‘a uçuş gerçekleştirmektedir.

İsfahan’a gerçekleştireceğiniz uçuşlara ait ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesinden İsfahan uçak bileti sorgulaması yapabilir ve sorgulama sonrasında seçtiğiniz bileti kredi kartınızla alabilirsiniz.

İsfahan da Ulaşım

İsfahan’a kara yolu ulaşıma alternatif olarak hava yolu ile ulaşımda kullanılan İsfahan Havalimanı tercih edilmektedir.

Şehir içi ulaşımda ise yer altı metrosu 2015 Ekim itibari ile hizmete açılmıştır. Ayrıca hafif raylı sistemle bağlantılı olarak üç ana demir yolu da şehir içi şehirler arası ulaşımda Tahran, Şiraz ve Yazd bölgesi arasında karşılıklı seferlerle hizmet vermektedir.

İsfahan da Gezilecek Yerler

İsfahan’da gezilecek yerler arasında İslami mimarinin örneklerinden olan kervansaraylar, camiler, köprüler  yer almaktadır. Ayrıca müzeleride doğa ve sanat tarihi hakkında bu bölgede yaşanmışlıklarla ilgiliyi birer örnektir.

İsfahan’da gezilecek yerler arasında Çağdaş Sanatlar Müzesi, İsfahan Şehir Merkezi Müzesi, Doğal Tarih Müzesi, Kraliyet Sarayı Ali Qapu, Şah Kervansaray, Eşref Talar Eşre Sarayı, 19. yy. örneklerinden  Rahim Han Camii, 1878 yılından itibaren mimari yapısı değişmeden gelen  Muhammed Cafer Abadei  Camii,  M.S 618 yılında inşa edilen Şeyh Lotf Allah Cami, 16. yy. mimarisini yansıtan Ağa Nur Camii,  11. yy. inşa edilen Ali Minaresi , Safevi Prenslerin Mozolesi,  Reşid Türbesi,  1052 yılında inşa edilen Bedkhem Kilisesi ve 1600 yıllarda yapıla Vank Katedrali, St. Jakob Kilisesi özellikle yer almaktadır.

İsfahan da Ne/Nerede Yenir?

İsfahan’da bu bölgeye ve İran’ın genelinde en çok kullanılan safranı yemeklerde ve tatlılarda deneyebilirsiniz. Sıcak İran havasında özellikle safranlı dondurma ve, tropikal meyve suları en çok tüketilenler arasındadır. Ayrıca et ve et ürünlerinden yapılan yemekler de bu bölgede fazlasıyla tüketilmektedir. Pilav üzerinde tavuk veya et ile servis edilen bedevi yemeklerini de İsfahan’da deneyebilirsiniz.

İsfahan Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

15 Kasım 2019

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler İstanbul’da sabah kahvaltısı yapıla...

Devamı
Efes Antik Kenti

12 Kasım 2019

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti Efes, Türkiye’nin batısında yer alan Kuşadası’na çok yak...

Devamı
Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

11 Kasım 2019

Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

Bebekli olan aileleri tatile çıkma fikri ürkütebilir. Ancak merak edilecek ya da ...

Devamı