Kabil Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kabil Uçuşu

Kabil Hakkında

Kabil, Afganistan’ın doğusunda yer alan ülkenin en büyük şehri ve başkentidir. Afganistan’da ticaretin, sanayinin ve sanatın kalbi olarak kabul edilen Kabil, Hindukuş Dağları arasında ve adını aldığı Kabil Nehri boyunca kurulmuştur. Moğollardan, Osmanlılara kadar birçok imparatorluğa da ev sahipliği yapmış Kabil’in ticari açıdan en önemli ürünleri taze ve kurutulmuş meyve, fındık, deri ve koyun derisidir.

Kabil turizm açısından da her yıl oldukça hareketlidir. Özelikle Babür’ün mezarlarını görmek isteyen turistler her yol Kabil’i ziyaret etmektedir.

Kabil Havalimanı

Afganistan’ın en önemli havalimanı olan Kabil Havalimanı ayrıca Khwaja Rawash Havaalanı olarak da bilinmektedir. Sivil havacılığın yanı sıra askeri alanda da hizmet veren havalimanı NATO ülkeleri tarafından ve ABD tarafından da kullanılmaktadır. Lk olarak 1960 yılında Sovyetler Birliği’nin inşa ettiği havalimanı günümüzde Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı adıyla şehir merkezinden 25 kilometre mesafede yer almaktadır.

10’dan fazla hava yolunun uçuş gerçekleştirdiği havalimanına bulunduğunuz kentten uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve Kabil uçak bileti fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesi üzerinden Kabil uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Kabil Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Kabil’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Afgan Jet Uluslararası, Air India, Ariana Afgan Havayolları, East Horizon Airlines, Emirates, flydubai, İran Aseman Airlines, Kam Air, Mahan Air, Pakistan Uluslararası Havayolları, Safi Airways, Somon Air, SpiceJet’de Kabil’euçuş gerçekleştirmektedir.

Kabil de Ulaşım

Kabil’e hava yolu ile ulaşımda Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir.  Hava yoluna alternatif olarak Mazar-i-Sharif ve Celalabad-Torkham arasında da demir yolları inşa edilmiştir ve demir yollarıyla da ulaşım sağlanmaktadır.  Uzun mesafe yolculuklarda ise kara yolunda hizmet veren şehirlerarası otobüs hizmetleri de yer almaktadır.

Şehir içinde ise toplu taşımada tramvaylar ve banliyö trenlere ek olarak Kabil’e hizmet veren yaklaşık olarak 800 adet otobüs filosu hizmet vermektedir.

Kabil de Gezilecek Yerler

Kabil’de gezilecek yerler arasında ilk olarak Babür Mezarı yer almaktadır. Babür bahçeleri ile içi içebulunan tarihi yer 1528 yılında inşa edilmiştir. Kabil’de gezilecek yerler arasında Bala Hisar isimli kale, Kabil Hayvanat Bahçesi, Id Gah Camii, Afganistan Ulusal Müzesi, Omar Mayın Müzesi, Sherpur Cantonment isimli İngiliz Mezarlığı, Abdül Rahman Camii, Pegman Bahçeleri, Darul Aman Sarayı yer almaktadır.

Kabil de Ne Yenir?

Afgan mutfağı diğer kültürlerden etkilenmeden kendi kültürünü ve geleneklerine koruyabilen enden yemek kültürüne sahip bir ülkedir. Ülkenin başkenti olan Kabil’de Afgan mutfağına özgü olan yemeklerden palau isimli sebzeli ve tavuklu pilavı, farklı baharatlarla yapılan zümrüt pilavı, afgan kebabı, portakallı ve tavuklu pilavı önemli bir yer tutmaktadır ve Afganistan’da yenilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

 

Kabil Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Kabil Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.