Johannesburg Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Johannesburg Uçuşu

Johannesburg Hakkında

Johannesburg, Güney Afrika Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve bu bölgede ki en büyük şehirdir. Afrika kıtasında yer alan Kahire ve Lagos’dan sonra en büyük ve en yoğun nüfusa sahip üçüncü şehir olan Johannesburg, gümüş ve altın ticareti ile ön plana çıkmaktadır.

Johannesburg Havalimanı

Johannesburg Uluslararası Havaalanı, günümüzde O. R. Tambo Uluslararası Havaalanı olarak bilinmektedir. 1952 yılında inşa edilen havalimanına ilk olarak ülkenin önde gelen liderlerinden Jan Smuts adı verilerek Jan Smuts Havaalanı olarak anılmıştır.

Afrika kıtasında yer alan en yoğun hava trafğine sahip olan Johannesburg Havalimanı  40’dan fazla hava yolu yaklaşık olarak 100 farklı şehre hava yolu ile ulaşımda hizmetin önemli bir durağıdır.

Johannesburg 'a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Johannesburg’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizin ilk ve bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları’ da yer almaktadır. Ayrıca Air South, Air Botswana, Air China, Air France, Air Madagascar, Air Mauritius, Air Namibya, Air Seychelles, Air Zimbabwe, Air Arık, British Airways, Cathay Pacific, Cem Air, Delta Hava Yolları, Egypt Air, El Al, Emirates, Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, Fastjet, Blue Crane Fly, Fly Safair, Iberia, Kenya Airways, KLM, Lufthansa, Qatar Airways, Qantas, Rwand Air, South African Airways, Singapur Havayolları, TAAG Angola Airlines, Virgin Atlantic’da Johannesburg’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Bulunduğunuz şehirden Johannesburg’a gerçekleştirilen uçuşlar hakkında bilgi almak için ucuzauc.com web sitesi üzerinden Johannesburg uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunda Johannesburg uçak bileti fiyatlarına ve hava yollarının sefer bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Johannesburg da Ulaşım

Johannesburg’a ulaşımda kent içerisinde yer alan havalimanlarına ek olarak demir yolları ve kara yolları da kullanılabilmektedir.

Şehir içerisinde ve diğer kentlere ulaşımda tramvay, hızlı tren, metrobüs, otobüs, banliyö tren ve taksiler kullanılmaktadır. Metropol kentler arasında yer alan Johannesburg ulaşım ağı oldukça gelişmiştir.

Johannesburg da Gezilecek Yerler

Johannesburg gezilecek yerler arasında Anayasa Tepesi olaak bilinen The Old Fort, Johannesburg Botanik Bahçesi, Sterkfontesin Mağaralar öncelikle yer almaktadır. Ayrıca 20. Yüzyıl mimarisine uygun olarak yapılan ve Güney Afrika tarihini net bir şekilde gözler önüne sere Apartheid Müzesi, Mandela’nın hayatına dair izlerin olduğu Mandela Evi Müzesi ‘de Johannesburg gezilecek yerler arasındadır.

Johannesburg da Ne Yenir?

Johannesburg da Afrika mutfağına özgü yöresel yemekler yer almaktadır. Et ve et ürünlerinin ağırlıklı olarak yer aldığı yemeklerden biltong, braavleis, boerewors isimli yemekleri de Johannesburg'da en çok tüketilenler arasındadır.

Sığır etine ek olarak Johannesburg’da timsah eti ve devekuşu eti de tüketilmektedir. Tatlı olaraksa daha hafif tatlılar tercih edilmektedir ve Johannesburg’da milk tart ve dumpling isimli sütlü tatlılar tercih edilmektedir.

 

Johannesburg Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

İtalya’da Ne Yenir İtalyan Yemekleri Nelerdir?

19 Haziran 2019

İtalya’da Ne Yenir İtalyan Yemekleri Nelerdir?

İtalyan mutfağı, dünyanın en zengin mutfaklarından biridir. İtalya da yemek yemek sadece doyma...

Devamı
İran Gezi Rehberi

18 Haziran 2019

İran Gezi Rehberi

İran, görkemli mimariyi sıcak yürekli bir karşılama ile birleştiren bir mücevher. ...

Devamı
Güney Kore Hakkında Bilmeniz Gerekenler

17 Haziran 2019

Güney Kore Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güney Kore pek çok ülkeye göre değerlendirildiğinde son derece farklı gelenek...

Devamı
Ucuzauc.com