Kherson Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Kherson Uçak Biletleri

Kherson Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 5 dakika önce

Kherson Uçuşu

khersonKherson Hakkında

Kherson, Ukrayna’nın güneyinde yer almaktadır. Karadeniz ve Dinyeper için önemli bir liman şehri olmakla birlikte gemi yapımı endüstrisinin ana merkezidir. Ayrıca şehir Rusya’nın Kırım ilhakından sonra Ukrayna’nın Kırım’daki Başkanlık Temsilciliği Ofisi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Kherson şehrinin nüfusunun büyük bir çoğunluğunu Ukraynalılar oluşturmaktadır. Kherson belirsiz bir nemli subtropikal iklime ve nemli karasal iklime sahiptir.

Kherson Uluslararası Havalimanı

Kherson Uluslararası Havalimanı Çernobil’deki Herson şehrine hizmet veren havalimanıdır. Sadece Türk Hava Yolları bu şehre sefer düzenlemektedir. Çernobil faciasından sonrasında oldukça az turistin ziyaret ettiği kentte Heron Uluslaraarası önemli bir havalimanıdır.

Kherson Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Kherson’a uçuş gerçekleştiren tek hava yolu ülkemizin bayrak taşıyıcı ve ilk hava yolu firması olan Türk Hava Yolları’dır. KLM Lufthansaa, Emirates gibi Dünya’nın farklı noktalarında da hizmet veren hava yolları da Kherson’a direk veya aktarmalı uçuşlar ile hizmet vermektedir.

Bulunduğunuz şehirden Kherson’a uçuş gerçekleştiren hava yolları hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesini ziyaret ederek Kherson uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında Kherson uçak bileti fiyatlarını görüntüleyebilir ve istediğiniz bileti sadece 3 basit adımda satın alabilirsiniz.

Kherson’da Ulaşım

Kherson’da şehir içi ulaşım otobüs, troleybüs, taksi ve kişilerin şahsi vasıtalarıyla yapılmaktadır. Tren yolu ile yapılan ulaşım Kherson Trenyolu İstasyonu’ndan sağlanmaktadır. Burada bulunan istasyon Ukrayna’daki Kyiv, Lviv ve birçok şehre geçiş sağlamaktadır. Hava yolu ile yapılan ulaşım Kherson Uluslararası Havalimanı’ndan yapılmaktadır.

 

Kherson Gezilecek Yerler

Kherson’da gezilecek yerler arasında 18. yüzyıl mimarisine ait yapılar bulunmaktadır. St. Catherine’s Katedrali köklü bir tarihe sahip olan eserlerden birisidir. 1781-1786 yılları arasında Türk-Rus savaşı sırasında inşa edilen bu katedral şehrin en önemli ibadethanelerinden birisi olarak görülmektedir.  Ve Kherson’da gezilecek yerler arasında ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Rus mimarisinin örneklerinden birisi olan Ochakov Kapıları zamanında şehri bir başka ülkenin işgalinden korumak amaçlı yapılmıştır. Güzel bir yürüyüş için Park of Glory ya da diğer adıyla bilinen Park Slavy Kherson’da gidilecek  yerler arasındadır. Ayrıca içinde birçok önemli kaynağa ve esere rastlayabileceğiniz Kherson Bölgesel Sanat Müzesi’de Kherson’da  görmek isteyeceğiniz yerler arasında bulunmaktadır.

 

Kherson Ne Yenir?

Ukrayna’nın yemek kültürüne rastlayacağınız bu şehirde ekmek, votka ve şarap Ukraynalıların en çok tükettiği çeşitler arasındadır. Kherson’da sıkça tüketilmektedir.  Ayrıca çay tüketimi de bir o kadar bu çeşitlerde olduğu gibi fazladır.

Kherson şehrinin başlıca lezzetleri arasında borsch çorbası, mantının iri taneli hali olan Varenyky, Kiev usulünde hazırlanan tavuk, Katleta ismindeki Ukrayna’ya özgü et, balık ve tavuktan yapılan köfteler ve her yemeğin yanında kullanılan Smetana kremasıdır. Ayrıca Kırım mutfağının önemli lezzetlerinden birisi olan çiğ böreği de Kherson’da görmeniz mümkündür.

Kherson Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Kherson Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.