İslamabad Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz İslamabad Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

İslamabad Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 22 dakika önce

İslamabad Uçuşu

İslamabad Hakkında

İslamabad, Pakistan İslam Cumhuriyeti’nin başkenti olarak 1960 yıllarında inşa edilmiştir. İslamabad, Karaçi kentinin denizden gelen tehditlere açık olası, ülke gelişiminin tek bir bölgede olmasının önlenmesi ve iklim koşullarının daha elverişli olmasından kaynaklı inşa edilmiştir.

İslamabad modern bir şehir olarak sekiz ayrı bölgeden oluşmaktadır. Bunlar, diplomasi, ticaret, eğitimi ve endüstri gibi bölümlerdir. Her bölgede kendi içinde yaşanabilir koşulları sağlamaktadır.

Diğer kentlere göre daha temiz ve suç oranının daha az olduğu İslamabad, iklim koşullarının uygun olmasından dolayı da son yıllarda göç almış ve nüfusu oldukça artmıştır.

İslamabad Havalimanı

İslamabad Havalimanı, Pakistan İslam Cumhuriyeti’nin en büyük üçüncü havalimanıdır. İslamabad’a hizmet veren Benazir Butto Uluslararası Havaalanı’na ek olarak Yeni İslamabad Uluslararası Havaalanı’ da inşa edilmektedir. 2017 yılında inşası bitmesi ve hizmete açılması düşünülen Yeni İslamabad Havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olarak inşa edilmektedir.

Halen hizmet vermeye devam eden Benazir Butto Uluslararası Havaalanı’na 15’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

İslamabad havalimanları hakkında son haberleri almak ve İslamabad uçak sefer bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. web sitesi üzerinden İslamabad uçak bileti sorgulaması yaparak, İslamabad uçak bileti fiyatlarını da öğrenebilir ve uçak biletinizi basit birkaç adımla kredi kartınızla alabilirsiniz.

İslamabad Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İslamabad’a uçuş gerçekleştirilen hava yolları arasında Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Air Arabia, Air China, Airblue, China Southern Airlines, Emirates, Etihad Airways, Gulf Air, Kuwait Airways, Oman Air,Pakistan Uluslararası Havayolları, Soylu Jetleri, Qatar Airways, Air Reyyan, Safi Airways, Air Suudi, Shaheen Air, Thai Airways ‘de İslamabad’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Bulunduğunuz şehirden İslamabad’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının direk ve aktarmalı sefer bilgileri için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İslamabad da Ulaşım

İslamabad’a ulaşım kara yolu, hava yolu ve demir yoluyla da sağlanabilmektedir.

Şehir içinde hızlı transit otobüsler 24 farklı durakta hizmet vermektedir. Ayrıca şehir içinde G. T Road noktasına kadar da ücretsiz olarak da kara yolları hizmet vermektedir.

İslamabad da Gezilecek Yerler

İslamabad’da gezilecek yerler arasında kentin önemli bir yapısı olan Faisal Camii ilk sırada yer almaktadır. İslami mimarinin örneklerinin yer aldığı şehir sonradan inşa edildiğinden daha çok modern bir mimariye sahiptir. Bu nedenle de fazla tarihi yapı bulunmamaktadır.  Lok Virsa Müzesi, Nurpur Shahan Bölgesi ve Ayup Doğa Parkı’ da İslamabad’da gezilecek yerler arasında  yer almaktadır.

İslamabad da Ne Yenir?

İslamabad’da bu bölgede yer alan diğer kentlerde olduğu gibi oldukça fazla  ve çeşitli baharatlar kullanılmaktadır. Yöresel yemekleri arasında bedevi yemeği olarak da bilinen Biryani en çok tüketilenler arasındadır. Ayrıca ıspanak ve kuzu etinin harmanlanarak pişirilmesi ile yapılan Sag Gosht, mercimek et veya kuzunun beraber pişirilmesi ile yapılan Haleem ve farklı kebepları da İslamabad’ın yöresel yemekleridir.

İslamabad Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

İslamabad Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.