• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz İslamabad Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

En Ucuz İslamabad Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

İslamabad Uçuşu

İslamabad Hakkında

İslamabad, Pakistan İslam Cumhuriyeti’nin başkenti olarak 1960 yıllarında inşa edilmiştir. İslamabad, Karaçi kentinin denizden gelen tehditlere açık olası, ülke gelişiminin tek bir bölgede olmasının önlenmesi ve iklim koşullarının daha elverişli olmasından kaynaklı inşa edilmiştir.

İslamabad modern bir şehir olarak sekiz ayrı bölgeden oluşmaktadır. Bunlar, diplomasi, ticaret, eğitimi ve endüstri gibi bölümlerdir. Her bölgede kendi içinde yaşanabilir koşulları sağlamaktadır.

Diğer kentlere göre daha temiz ve suç oranının daha az olduğu İslamabad, iklim koşullarının uygun olmasından dolayı da son yıllarda göç almış ve nüfusu oldukça artmıştır.

İslamabad Havalimanı

İslamabad Havalimanı, Pakistan İslam Cumhuriyeti’nin en büyük üçüncü havalimanıdır. İslamabad’a hizmet veren Benazir Butto Uluslararası Havaalanı’na ek olarak Yeni İslamabad Uluslararası Havaalanı’ da inşa edilmektedir. 2017 yılında inşası bitmesi ve hizmete açılması düşünülen Yeni İslamabad Havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olarak inşa edilmektedir.

Halen hizmet vermeye devam eden Benazir Butto Uluslararası Havaalanı’na 15’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

İslamabad havalimanları hakkında son haberleri almak ve İslamabad uçak sefer bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. web sitesi üzerinden İslamabad uçak bileti sorgulaması yaparak, İslamabad uçak bileti fiyatlarını da öğrenebilir ve uçak biletinizi basit birkaç adımla kredi kartınızla alabilirsiniz.

İslamabad Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İslamabad’a uçuş gerçekleştirilen hava yolları arasında Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Air Arabia, Air China, Airblue, China Southern Airlines, Emirates, Etihad Airways, Gulf Air, Kuwait Airways, Oman Air,Pakistan Uluslararası Havayolları, Soylu Jetleri, Qatar Airways, Air Reyyan, Safi Airways, Air Suudi, Shaheen Air, Thai Airways ‘de İslamabad’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Bulunduğunuz şehirden İslamabad’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının direk ve aktarmalı sefer bilgileri için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İslamabad da Ulaşım

İslamabad’a ulaşım kara yolu, hava yolu ve demir yoluyla da sağlanabilmektedir.

Şehir içinde hızlı transit otobüsler 24 farklı durakta hizmet vermektedir. Ayrıca şehir içinde G. T Road noktasına kadar da ücretsiz olarak da kara yolları hizmet vermektedir.

İslamabad da Gezilecek Yerler

İslamabad’da gezilecek yerler arasında kentin önemli bir yapısı olan Faisal Camii ilk sırada yer almaktadır. İslami mimarinin örneklerinin yer aldığı şehir sonradan inşa edildiğinden daha çok modern bir mimariye sahiptir. Bu nedenle de fazla tarihi yapı bulunmamaktadır.  Lok Virsa Müzesi, Nurpur Shahan Bölgesi ve Ayup Doğa Parkı’ da İslamabad’da gezilecek yerler arasında  yer almaktadır.

İslamabad da Ne Yenir?

İslamabad’da bu bölgede yer alan diğer kentlerde olduğu gibi oldukça fazla  ve çeşitli baharatlar kullanılmaktadır. Yöresel yemekleri arasında bedevi yemeği olarak da bilinen Biryani en çok tüketilenler arasındadır. Ayrıca ıspanak ve kuzu etinin harmanlanarak pişirilmesi ile yapılan Sag Gosht, mercimek et veya kuzunun beraber pişirilmesi ile yapılan Haleem ve farklı kebepları da İslamabad’ın yöresel yemekleridir.

İslamabad Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

07 Ağustos 2018

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

Dünyanın en gözde başkentleri arasında yer alan Londra, buram buram tarih kokuyor adeta. &...

Devamı
Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

06 Ağustos 2018

Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

Arap Yarımadası’nın en ilgi çekici şehri Dubai’dir şüphesiz. Zira altın kull...

Devamı
Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Oguzeli - İstanbul arası bilet satın alındı

Adana

Antalya - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Gaziantep

İstanbul - Oguzeli arası bilet satın alındı

İzmir

Oguzeli - Adnan Menderes arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com