Katmandu Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Katmandu Uçuşu

Katmandu Hakkında

Nepal Cumhuriyeti’nin başkenti olan Katmandu ayrıca ülkenin en büyük şehridir. Güney Asya Bölgesel İşbirliği Örgütü’nün merkezi olan Katmandu şehri Bagmati Nehri’nin kuzeyinde, Katmandu Vadisi’nin kuzeybatısında yer almaktadır. Ülkenin ekonomik açıdan tek güçlü şehridir. Şehrin ekonomisi turizm odaklıdır. Ayrıca bulunduğu coğrafya tarımda da gelişmesini sağlamıştır. Nepal’de beş ana iklim bölgesi bulunmaktadır.

Katmandu Havalimanı

Katmandu Vadisi’ndeki Tribhuvan Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 30’un üzerinde hava yolu firması Tribhuvan Uluslararası Havalimanı’na uçuş gerçekleştirmektedir.

Katmandu Havalimanı’na 50’den fazla şehirden uçuş gerçekleştirilmektedir. Katmandu uçak bileti için ucuzauc.com web sitesini ziyaret ederek Katmandu uçak bileti sorgulaması yapabilir ve biletinizi basit 3 adımda online olarak kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Katmandu Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Katmandu’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları İstanbul’dan direkuçuşlarla hizmet vermektedir. Ayrıca Air Arabia, AirAsia X, Air China, Air India, Bhutan Airlines, Biman Bangladesh Airlines, Buddha Air, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Dragonair, Druk Air, Etihad Airways, flydubai, Himalaya Airlines, IndiGo, Jet Airways, Korean Air, Malaysia Airlines, Malindo Air, Nepal Airlines, Oman Air, Qatar Airways, Saurya Airlines, Sichuan Airlines, Silk Air, Simrik Airlines, Sita Air, Tara Air, Thai Airways, Yeti Airlines ve US-Bangla Airlines Katmandu’ya uçuş gerçekleştirmektedir.

Katmandu’da Ulaşım

Katmandu’da şehir içi ulaşımda bisiklet yaygın kullanılan bir taşıma yöntemidir. Şehirde trafik kalabalık olduğundan genelde kısa mesafeler bisiklet aracılığıyla aşılmaktadır. Ayrıca minibüs ve taksilerde diğer ulaşım hizmetlerinde yer almaktadır. Ayrıca Katmandu ve Hetauda şehirleri arasındaki teleferik hattı da bu ulaşım hizmetleri arasındadır. Genelde ticari malların taşınmasında kullanılmaktadır.

Katmandu da Gezilecek Yerler

Eğer Uzak Doğu tapınaklarını merak ediyorsanız Katmandu bu merakınızı giderecek bir şehirdir. Şehirde birden çok tapınak mevcuttur. 15. Yüzyılda yapılmış olan, kubbesi için 20 kilogram altın kullanılmış Swayambhunath Tapınağı, görülmesi gereken tapınaklardan sadece bir tanesidir. Mimarisiyle dikkat çektiği kadar içeriğiyle de dikkat çeken tapınak Hindular tarafından da saygı görmektedir. Ülkenin bir dönem monarşik rejimine ev sahipliği yapmış ama şimdilerde müze olarak kullanıma açılmış olan Narayanhiti Sarayı, mimarisiyle büyüleyecek eserlerden arasındadır. UNESCO tarafından koruma altına alınan Durbar Meydanı, Nepal kralları tarafından yaptırılan bir sürü eserler dolu bir yerdir. Burayı gezerken adeta tarihin kendisi size eşlik ediyormuş hissine kapılacaksınız. Katmandu’da gezilecek diğer yapılar ise sırasıyla; Rato Machhendranath Tapınağı, Kumari Ghar, Düşler Bahçesi ve Pashupatinath Tapınağı olarak sıralayabiliriz.

Katmandu da Ne Yenir?

Katmandu şehri Nepal, Tibet, Çin ve Hint mutfağından birçok farklı çeşidi görebileceğiniz zengin bir mutfağa sahiptir. Şehirde genelde halkın yediği dal bhat ve momo Katmandu’nun sevilen yemeklerindendir. Bunların yanı sıra Tipik Newari Tabağı, Phing Sha, Thukpa, Tsampa ve Yak yemekleri şehrin yemek kültürünü yansıtırken Everest birası, Tongba birası ve Masala çayı da tadılması gerek içkiler arasında yer almaktadır.

Katmandu Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Katmandu Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.