Ho şi min Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ho - şi Tahmini Fiyatlar

En Ucuz Ho şi min Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

şi Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 9 dakika önce

Ho şi min Uçuşu

Ho Şi Min Hakkında

Önceleri Saygon diye bilinen Ho Şi Min şehri Vietnam’ın en büyük şehridir. Saygon adıyla Fransız kolonisine sonrasında Bağımsız Güney Vietnam Cumhuriyeti’ne başkentlik yapmıştır. Ho Şi Min adını devrimci lider Ho Chi Minh’den almıştır. Şehir, Vietnam’ın güneydoğusunda, Hanoi’nin 1.760 kilometre güneyinde yer almaktadır. Ho Şi Min şehrinin iklimi tropikal iklimdir ama özellikle tropikal nemli ve kuru iklim görülmektedir. Şehrin ekonomik gücü madencilikten, deniz ürünleri üretiminden, tarımdan, inşaat sektöründen, turizmden, maliyeden, endüstriden ve ticaretten oluşmaktadır.

 

Ho Şi Min Tan Son Nhat Uluslararası Havalimanı

Vietnam’ın en büyük havalimanı olan Tan Son Nhat Uluslararası Havalimanı, Dong Nai ilinin Long Thanh ilçesinde Ho Şi Min Şehrinin 40 kilometre kuzeydoğusunda bulunmaktadır. 30’un üzerinde hava yolu firması Tan Son Nhat Uluslararası Havalimanı’na uçuş gerçekleştirmektedir. 50’den fazla uçuş gerçekleştirilen Nhat Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleştirilen uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesinden Ho Şi Min uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunda uçak sefer bilgilerine ve Ho Şi Min uçak bileti fiyatlarına ulaşabilir ve biletinizi basit 3 adımda kredi kartınızla alabilirsiniz.

 

Ho Şi Min Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Ho Şi Min şehrine uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları başta gelmek üzere, Aeroflot, Air Astana, Air China, Air France, AirAsia, Air New Zealand, Air Japan tarafından işletilen All Nippon Airways, Asiana Airlines, Cambodia Angkor Air, Cambodia Bayon Airlines, Cathay Pacific, Cebu Pacific, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Emirates, Etihad Airways, EVA Air, Finnair, Hong Kong Airlines, Japan Airlines, Jetstar Asia Airways, Jetstar Pacific Airlines, Korean Air, Lao Airlines, Malaysia Airlines, Malindo Air, Mandarin Airlines, Nok Air, Philippine Airlines, Qatar Airways, Royal Brunei Airlines, Sichuan Airlines, Singapore Airlines, Thai AirAsia, Thai Airways, Tigerair, Tway Airlines, United Airlines, Vietjet Air, VietJet Air, Vietnam Airlines ve VASCO tarafından işletilen Vietnam Airlines uçuş gerçekleştirmektedir. Ucuzauc.com üzerinden Ho chi min uçak bileti fiyatlarını sorgulayabilir, En ucuz Vietnam Ho Chi Min uçak biletini beklemeden vade farksız 6 taksit ile alabilirsiniz.

 

Ho Şi Min’de Ulaşım

Ho Şi Min’de şehir içi ulaşım taksi, otobüs, motosiklet ve bisiklet ile sağlanmaktadır. Şehrin diğer ilçelere giden hafif raylı hızlı transit ağı vardır. Ho Şi Min Şehri Kuzey-Güney otoban sistemi olmak üzere iki otoban sistemine sahiptir. Vietnam’ın diğer bölegelerine ulaşımı sağlayan tur otobüsleri vardır. Saygon Nehri’ndeki yeri, Ho chi min şehrini yolcu ve ticari odaklı hareketli bir liman yapmaktadır. Ayrıca Ho Şi Min şehriyle düzenli olarak Güney Vietnam ve Kamboçya arasında kargo gemileri ve yolcu botları işletilmektedir.

Ayrıca Ho Şi Min şehri birçok Vietnam tren yolu için terminal rolü üstlenmektedir.

Ho Şi Min’e hava yolu ile hizmet veren Tan Son Nhat Havalimanı, ülkedeki en büyük havalimanıdır ve 30’dan fazla hava yolu firması buraya uçuş düzenlemektedir.

 

Ho Şi Min Gezilecek Yerler

Ho Şi Min’de gezilecek yerler arasında koloni döneminden kalma bir sürü Fransız esere rastlamanız mümkündür. Yeniden Birleşme Sarayı, Vietnam Savaşı’na tanıklık etmiş eserlerden birisidir. Burası savaşın atmosferini bir nebzede olsa hissedebileceğiniz bir yerdir. Bir sonraki durak olan Savaş Kalıntıları Müzesi, Vietnam Savaşı’na ait çeşitli silahları, işkence aletlerini görebileceğiniz, savaşın korkunç yüzünü yansıtan eserlere ev sahipliği yapan yerdir. Hristiyanlar için kutsal bir ibadethane olan ünlü Fransız eseri Notre Dame Katedrali’nin minyatürünü bu şehirde görmeniz mümkündür. Bunların yanında Ho Şi Min Postane Binası, İmparator Tapınağı, Ho Şi Min Müzesi, Saygon Hayvanat Bahçesi ve Botanik Bahçe ve Saygon Merkez Camii  Ho Şi Min’de görülebilecek yerler arasında yer almaktadır.

 

Ho Şi Min Ne Yenir?

Vietnam mutfağında Çin ve Fransız lezzetlerinin karma oluşturduğu, ayrıca İtalyan mutfağının da dahil olduğu birbirinden farklı çeşitleri görebilirsiniz. Pirinç, birbirinden farklı sebze, meyve ve baharatlar, deniz ürünleri, tavuk, domuz eti ve sığır eti Vietnam mutfağında görebileceğiniz vazgeçilmez yemek malzemeleridir. Bu mutfakta önemli olan bir başka noktada ying ve yang dengesidir. Kısacası yemekler hazırlanırken soğuk ve sıcak malzemeler özenle dengeli olacak şekilde hazırlanmaktadır.

Vietnam mutfağının popüler yemekleri olan Pho, Mi Quang, Banh Canh çorbası, Banh Chung, Banh Bao, Chao Tom, Banh Mi Kep Thit, Banh Xeo ve Nem Nuong yemek isteyeceğiniz yemekler arasında yerlerini almaktadır.

 

şi Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Ho şi min Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.