Kirmanşah Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Kirmanşah Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Kirmanşah Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 38 dakika önce

Kirmanşah Uçuşu

Kirmanşah Hakkında

İran’ın batı bölgesinde yer alan Kirmanşah şehri, başkent Tahran’a 525 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehir ılımlı ve dağlık bir iklime sahiptir. Kirmanşah ilinin merkezi olarak kabul edilmektedir. Şehrin ekonomik gücünü tarım, petrokimya rafinerleri, tekstil üretimi, yiyecek üretimi, halıcılık, şeker rafinesi ve elektrikli alet ve edevatlar oluşturmaktadır. Ayrıca Kirmanşah şehri, Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan Gaziantep şehriyle kardeş şehir statüsünü taşımaktadır.

Kirmanşah Havalimanı

Kirmanşah eyaletinin kuzeybatısında bulunan Şehit Eşref Esfahani Havalimanı’na farklı ülkelerden seferler düzenlenmektedir. 10 hava yolu firması Şehit Eşref Esfahani Havalimanı’na uçuş gerçekleştirmektedir.

Kirmanşah Havalimanından gerçekleştirilen karşılıklı uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek için ucuzauc.com web sitesinden bilgi alabilirsiniz. Uçak sefer bilgileri ve Kirmanşah uçak bileti fiyatlarını, Kirmanşah uçak bileti sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirsiniz.

Kirmanşah Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Şehit Eşref Esfahani Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları başta olmak üzere Caspian Airlines, Iran Air, Iran Air Tours, Iran Aseman Airlines, Kish Air, Mahan Air, Meraj Airlines ve Zagros Airlines uçuş gerçekleştirmektedir.

Kirmanşah uçuş gerçekleştiren hava yollarının uçak sefer bilgileri ve daha fazlası için ucuzauc.com web sitesini ziyaret ederek Kirmanşah uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Kirmanşah’da Ulaşım

Kirmanşah da şehir içi ulaşım otobüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Ayrıca tek raylı demiryolları da yapımı bittikten sonra şehir içi ulaşımda aktif bir rol oynayabilecektir. Kirmanşah’a yapılmış olan kaliteli otobanlar sayesinde arabayla ulaşmakta mümkündür. Ayrıca Kirmanşah da bulunan Şehit Eşref Esfahani Havalimanı şehre hava yolu ile hizmet vermektedir.

Kirmanşah Gezilecek Yerler

Kirmanşah da gezilecek yerler arasında Yontma Taş Devri Dönemi’nden kalma taştan aletler ve hayvan fosilleriyle tarihi bir havaya sahip olan ve bu havayı yaşatan Zagros Yontma Taş Devri Müzesi, geleneksel güreşçilerin balmumundan yapılma modellerini görebileceğiniz Geleneksel Savaş Sanatı Müzesi, yapımı 18. Yüzyılda başlayıp bitmiş olan ve günümüze kadar varlığı sürdüren Tekye-ye Beylerbeyi, bunların yanı sıra Mo’avenalmolk Müzesi, Takke-i Bostan ve Talab-e Hashilan yer almaktadır.

Kirmanşah Ne Yenir?

İran mutfağını görebileceğiniz bir şehir olan Kirmanşah da pilav büyük bir rol üstlenmektedir. Bunun yanı sıra şehrin sevilen yemeklerini sayacak olursak, geleneksel yağ ve şekerden yapılma bir ekmek olan Naan Roghani, hediyelik eşya olarak turistler tarafından alınan Kirmanşah da yapılan özel kurabiyeler Nan Berenji ve Nan Shekari, çubuk şeklinde olan Kaak adındaki kurabiye, Kirmanşah’ın Kürt göçmenleri tarafından yapılan özel Dande Kebabı, Kirmanşah’ın özel yemeklerinden birisi olan Khoresht-e Khalal, cevizli kurabiye olan Naan Khormaei ve inek-kuzu-keçi sütlerinin karışımından yapılan Roghan Kermanshahi yağı, Kirmanşah da denenmesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır.

Kirmanşah Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Kirmanşah Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.