Kigali Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Kigali

 Kigali - Brüksel 04 Ağu 2018 1.960,29₺   Kigali - Brüksel 05 Ağu 2018 1.956,35₺   Kigali - Brüksel 04 Ağu 2018 2.230,60₺   Kigali - Brüksel 05 Ağu 2018 2.251,07₺   Liyon - Kigali 15 Nis 2018 2.311,34₺   Liyon - Kigali 15 Nis 2018 2.311,34₺ 

Kigali Hakkında

Kigali, Ruanda Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehridir. Ruanda bağımsızlığını kazandığından beri, Kigali şehri ülkenin ekonomik, kültürel ve ulaşım merkezi olmuştur. Dağlık arazide kurulmuş olan şehir, yaklaşık dört tepe ve vadiler üzerinden yayılma göstermektedir. Şehir merkezi bu tepelerden birinde, hükümetin bulunduğu alanda bir diğerinde yer almaktadır. Kigali, Ekvator çizgisinin güneyinde yer almasından dolayı ılıman bir iklime sahiptir. Kalay madenleri ve turizm şehrin ekonomik güçlerini oluşturan unsurlandandır.

Kigali Uluslararası Havalimanı

Ruanda Cumhuriyeti’nin başkenti Kigali’de yer alan Kigali Uluslararası Havalimanı ülkeye hava yolu ile hizmet vermektedir. 8 hava yolu firması Kigali Uluslararası Havalimanı’na uçuş gerçekleştirmektedir.

Kigali Uluslararası Havalimanı’na bulunduğunuz şehirlerden direk veya aktarmalı uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesi üzerinden Kigali uçak bileti sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında uçak sefer bilgilerine ve Kigali uçak bileti fiyatlarına ulaşarak biletinizi satın alabilirsiniz.

Kigali Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Kigali’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları başta olmak üzere Brussels Airlines, Coastal Aviation, Ethiopian Airlines, Kenya Airways, KLM, Qatar Airways ve RwandAir uçuş gerçekleştirmektedir.

Uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesini ziyaret ederek uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Kigali’de Ulaşım

Kigali’nin bulunduğu konum ülkenin güneyinde bulunan Burundi ve doğusunda bulunan Angola ile karayolundan ulaşımı rahat bir şekilde sağlayabilmektedir. Ayrıca Kigali’den Doğu Afrika’ya giden günlük tur otobüsleri yer almaktadır. Şehir içi ulaşım genellikle taksi ve otobüslerle sağlanmaktadır. Hava yolu ile hizmet veren Kigali Uluslararası Havalimanı’na çeşitli ülkelerden sefer düzenlenmektedir. Bulunduğunuz şehirden sefer bilgileri için web sitemizden Kİgali uçak bileti sorgulaması yaparak bilgi alabilirsiniz.

Kigali Gezilecek Yerler

Yeşilliklerin çevrelediği doğal bir alan olan Akagera Doğal Parkı, yürüyüş için ideal bir yerdir. Ayrıca Volcanoes Ulusal Parkı’ nda farklı türdeki hayvanları görebilirsiniz. Kigali’de görmek isteyeceğiniz bir başka yer olan Nyungwe Doğal Parkı’da sahip olduğu doğal ortamı ile dikkat çekmektedir. Kivu Gölü’nde ise güzel ve keyifli bir göl turu yapabilirsiniz. Özellikle Kigali’ye gezilecek yerler arasında Kigali Soykırım Müzesi, ülkeden yaşayan vahşetin kalıntılarını birebir görebileceğiniz bir yerdir.

Kigali Ne Yenir?

Ruanda Cumhuriyeti’nin yemek kültürünü yansıtan yemeklere Kigali şehrinde ulaşmanız oldukça mümkündür. Kigali’ yöresel yemekleri arasında yer alan ızgara tavuk ve balık, özellikle de “Brochettes” adıyla anılan keçi kebabı şehrin en sevilen yemekleri arasında yer almaktadır. Tatlı olarak da Kigali’de kızartılmış muz tercih edilmektedir. İçecek olarak çay ve kahveler favori içecekler olarak yer almaktadır. Özellikle de Kigali’ye geldiğinizde Ruanda balını denemeniz tavsiye edilir.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com