Kopenhag Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kopenhag Uçuşu

Kopenhag Hakkında

Kopenhag, Danimarka'nın başkenti ve en büyük geniş kapsamlı liman ticaretinin yapıldığı kenttir.  Danca dilinin ana dil olarak kullanıldığı Kopenhag, Vikingler tarafından balıkçı kasabası olarak kurulmuştur. Zamanla ticaret limanı haline gelen kent gelişmiş ve günümüzde metropol kentler arasına yer almıştır.

Sanayi, ticaret, ekonomi, sanat ve eğitim alanında da ülkenin önemli kurum ve kuruluşlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Kopenhag Havalimanı

İskandinav ülkeleri arasında en yoğun hava trafiğine sahip olan ve 2015 verilerine göre yüz yetmiş binden fazla yolcuyu ağırlayan Kopenhag Havalimanı, 1925 yılından beri geliştirilmekte ve kesintisiz olarakda hizmet vermektedir. 50’den fazla hava yolunun uçuş gerçekleştirdiği Kopenhag Havalimanı’ndan Dünya’nın 60’dan fazla noktasına hizmet verilmektedir.

Kopenhag Havalimanına gerçekleştirilen uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesinden Kopenhag uçak bileti sorgulaması yapabilir ve Kopehag uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Kopenhag Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Kopenhag’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasına Türk Hava Yolları başta olmak üzere, Pegasus ve Sun Express hava yolları a uçuş gerçekleştirmektedir. Ayrıca diğer ülkelerden Adria Airways, Aegean Airlines, Aeroflot, air Baltic, Air Berlin, Air Kahire, Air Canada, Air Europa, Air France, Air Grönland, Air Serbia, Alitalia, Alsie Express, Atlantic Airways, Austrian Airlines, Air BH, British Airways, Brussels Airlines, Air Bulgaria, Croatia Airlines, Çek Havayolları, Delta Hava Yolları, easy Jet, EgyptAir, Emirates, Finnair, Hainan Airlines, Iberia Express, İzlanda Havayolları, Irak Airways, Jet2.com, Jet Time, KLM, Lufthansa, Luxair, Middle East Airlines, Ryanair, Mahan Air, Ural Airlines, Middle East Airlines, Vueling, Pakistan Uluslararası Havayolları, Widerøe, Qatar Airways, Singapur Havayolları, Wizz Air, Thai Airways, Thomson Airways, Thomas Cook Airlines, Transavia Hava Yolları’da Kopenhag’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Kopenhag Ulaşım

Kopenhag’da ulaşım metro, tramvay, otobüs, troleybüs ve taksiler ile yapılmaktadır. Ayrıca şehrin çevreci yaklaşımından dolayı yer alan bisiklet yolları da isteyenler için bisikletle ulaşımı da kolaylaştırmaktadır. Şehrin içinde yer alan ve ulaşımda önemli biryer tutan köprüsleri de ulaşım ağında sorunların ortadan kaldırılmasında büyük bir rol oynamıştır. Birbiriyle bağlantılı toplu taşıma araçlarının geniş ağı ile metropol kentte ulaşım oldukça kolaydır.

Şehirlerarası ulaşımda da şehir merkezinde hizmet veren tren istasyonu ve kara yolları için şehirler arası alanda hizmet veren otobüsleri ve hava yolu ile ulaşımda da havalimanı yer almaktadır.  Ticaret limanı olarak bilinen şehirde ayrıca öze gemilerle de ulaşım sağlanmaktadır.

Kopenhag Gezilecek Yerler

Kopenhag’da gezilecek yerler arasında şehrin kalbi olarak nitelendirilen Limanı ve Rosenborg Kalesi ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca şehrin simgesi haline gelen Deniz Kızı Heykeli’de yine Kopenhag’da görülmesi gerekenler arasında öncelikle yer almaktadır.

Ayrıca yeşilin ve ırmağın birleştiği Kopenhag’da Tivoli Bahçeleri ve Churchill Park, Nyhavn Kanalı Kopenhag’da gezilecek yerler arasınadır. Christiania bölgesi ise her türlü suç aletinin yasak olduğu, yeşillikler içerisinde yer alan bir yoga ve meditasyon bölgesidir ve meraklılarının muhakkak Kopenhag’da ziyaret etmesi gereken yerler arasındadır.

Kopenhag Ne Yenir?

Kopenhag’da Norveç kültüründen gelme bir yemek olan Somon Balığı yemeği Laks adıyla sunulmaktadır. Kopenhag’da somon balığından başka karidesi rejer isimli yemekte, havyarı rogn isimli yöresel Kopenhag yemeğinde tadabilirsiniz. Bu bölgede bir diğer yemek ise ıstakozdur. Jomfruhummer ismiyle sunulan ıstakozda denenmesi gereken besinler arasındadır.

Deniz ürünlerini tercih etmeyenler ise Gule aerter isimli sarı bezelye çorbasını, Millionbof isimli makarna, püre ile servis edilen biftek parçalarını ve Braendende Kaerlighed ismiiyle bilinen süt ve tereyağıyla karıştırılarak yapılan patates püresi ile servis edilen jambon ve soğan halkalarını Kopenhag’da yiyebileceğini yemekler arasındadır.

 

 

Kopenhag Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Kopenhag Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.