Kişinev Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kişinev Uçuşu

Kişinev Hakkında

Kişinev,  Doğu Avrupa’da Moldova Cumhuriyeti’nin başkentidir. Ülkenin en yoğun nüfusuna sahip olan Kişinev, Dinyester nehrinin bir kolunun kıyısında yer almaktadır. Verimli topraklarında kaynaklı ekonomik anlamda ve tarımsal alanda da Moldova için büyük bir öneme sahiptir.

Ülkenin, finans, ekonomi, sanat ve eğitim alanlarında da önde gelen kuruluşlarının yer aldığı Kişinev, üzüm bağları ve şarapları ile meşhurdur.

Kişinev Havalimanı

Kişinev Havalimanı, uluslararası alanda hizmet vermektedir. Şehir merkezinden 13 kilometre mesafede yer alan havalimanına 15 farklı hava yolu firması uçuş gerçekleştirmektedir. Her yıl atan rağbete göre yeni hava yollarının da uçuş gerçekleştirdiği havalimanına ait en güncel bilgiler için ucuzauc.com web sitesinden uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. 20 den fazla noktaya uçuş gerçekleştirilen Kişinev Havalimanına gerçekleştireceğiniz aktarmalı veya direk uçuşların sefer bilgileri ve Kişinev uçak bileti fiyatları hakkında bilgi için web sitesini ziyaret ederek bilet sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında Dünya’nın neresinde olursanız olun kredi kartınızla size sunulan taksit imkanlarından da faydalanarak biletinizi alabilirsiniz.

Kişinev Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Kişinev’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasına öncelikle olarak İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yolları, Atlas Global ve Air Moldova yer almaktadır. Diğer şehirlerden de Kişinev’e aktarmalı veya direk uçuş hizmeti bulunan hava yolları Aegean Airlines, Aeroflot, Air Baltic, Air Moldova, Austrian Airlines, Fly One, LOT Polish Airlines, Lufthansa, S7 Airlines, TAROM, Ukrayna Uluslararası Havayolları, Ural Airlines, Volotea, Wizz Air’dir. Kişinev uçak sefer bilgileri ve daha fazlası için ucuzauc.com ana sayfasında yer alan bilet sorgulama ekranını kullanabilirsiniz.

Kişinev Ulaşım

Kişinev’de şehir içi ulaşımda otobüs, troleybüs, minibüs ve taksiler kullanılmaktadır. Şehir içerisinde yer alan 22 farklı troleybüs hattı ile şehrin bir çok bölgesine ulaşabilirsiniz. Troleybüs ’ün yetersiz oluğu yerlerde şehir içi ulaşım ağı minibüs ve otobüsler ile desteklenmiştir. Ayrıca banliyö tren hatları da şehir içine ek olarak şehirlerarası ulaşımda da hizmet vermektedir.

Şehirlerarası ulaşımda kara yoluna alternatif olarak banliyö tren hatları ve hava yolu ile ulaşım tercih edilmektedir. Hava yolu ile ulaşım hizmeti için Kişinev Uluslararası Havalimanı kesintisiz hizmet vermektedir.

Kişinev Gezilecek Yerler

Kişinev’de gezilecek yerler arasında şehrin kalbi ve en hareketli eski caddesi olan Albisoara Caddesi ve en eski parkı olarak bilinen Stefan Cel Mare Parkı yer almaktadır. Ayrıca Kişinev Kahramanlar Anıtı, Kişinev Silah ve Cephane Müzesi,  Alexandr Puşkin Evi, Orta Çağ’dan kalma Orhei Vechi Manastırı, Manuc Bei Tarih Müzesi, Ulusal Sanat ve Tarih Müzeleri’de, Kişinev’de gezilecek yerler arasındadır.

Kişinev Ne Yenir?

Kişinev’de bu yöreye özgü olan sarmaya benzer sarmali isimli yemekleri, acika sosu, Plaçenta böreği, borç çorbası ve en çok tüketilen raçitura yenilmesi ve tadılması gerekenler arasında yer almaktadır.

Kişinev, yemekten öte şarapları ile bilinmektedir. Verimli topraklarında yetişen özel üzümleri ile yapılan şaraplar Dünya’ca ünlüdür ve muhakkak bu eşsizlezzeti denemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Kişinev Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Kişinev Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.